Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Що таке колаген і чому він такий важливий

ГоловнаБлог — Що таке колаген і чому він такий важливий

Колаген – це речовина, яка бере активну участь в процесах формування кісток, хрящів і шкіри. Цей інгредієнт має вирішальне значення для здорового розвитку не тільки людини, але і різних тварин. Варто відзначити, що рівень вироблення колагену знижується з віком і старінням організму. Це, в свою чергу, негативно позначається на здоров’ї кісток, прискорює процес старіння клітин епідермісу і призводить до проблем з суглобами.

Ви коли-небудь замислювалися, які переваги споживання колагену? Кожен з нас чув, що з віком вироблення колагену в нашому організмі знижується. Однак ця речовина необхідно для правильного функціонування суглобів і допомагає довше зберігати шкіру красивою і еластичною. Тому важливо приймати це поживна речовина щодня.

Ми можемо використовувати косметику на основі колагену, харчові добавки або збільшити споживання натуральних харчових продуктів з високим вмістом цієї речовини. Звичайно, останній варіант – кращий і самий універсальний для нашого організму. В цьому випадку користь від вживання колагену буде численною.

Типи колагену

На сьогодні в тканинах людини виявлено 29 типів колагену, що розрізняються за функціями, структурою, розташуванню та утримання в тканинах.

Колаген I типу є найбільш відомим. Цей білок міститься в шкірі і підшкірній клітковині, сухожиллях, кістках, артеріях і рогівці, а також в тканини, що утворює рубцеву тканину. Добре відомий колаген II типу також міститься виключно в хрящах. Створює загальні волокна з колагеном типу XI. Решта типів розташовані, наприклад, в скелетних м’язах, матці, кишечнику, сечовому міхурі, мозку, серці, нирках, пуповині, амніоні і багатьох інших.

Колаген – дія і властивості

Основна функція білків колагену – підтримувати структурну цілісність тканин і органів. Він не тільки заповнює простір між клітинами, але і забезпечує механічну міцність тканини: твердість, еластичність, гнучкість і жорсткість. Колаген пов’язує воду в тканинах, бере участь в процесі згортання крові, в регенеративних процесах: загоєнні ран, утворенні рубців, зрощенні кісток після переломів.

Він впливає на процеси клітинного оновлення шкіри і підтримує відповідний рівень її гідратації, що відбивається на її стані, зовнішній вигляд і еластичності. Колаген сприяє кращому засвоєнню мінералів, збільшення щільності кісток (позаклітинний матрикс кістки на 90% складається з колагену і його зв’язків з кальцієм, магнієм і фосфором). Він також підтримує захисні і відновні процеси в хрящовій тканині, знижує активність ферментів, відповідальних за запалення і біль.

Переваги споживання колагену

Щоденне вживання колагену благотворно впливає на організм людини. Перше з незаперечних переваг регулярного прийому колагену полягає в тому, що ця речовина сприяє нарощуванню м’язової маси. Що саме це означає? Колаген значно полегшує і прискорює відновлення пружності та еластичності м’язів.

Також він позитивно впливає на процеси спалювання жиру в організме.Ускоряет регенерацію м’язів і тканин після інтенсивних тренувань.

Це знижує ризик отримання травм. Пам’ятайте, що сильні і гнучкі м’язи працюють ефективніше і позитивно впливають на координацію рухів. Варто підкреслити, що один тільки колаген чудес не творить. Щоб домогтися бажаних результатів, ви також повинні включати в свій раціон високоякісний білок, наприклад нежирне м’ясо і рибу. З іншого боку, ви повинні усвідомлювати той факт, що споживання одного колагену ні в якому разі не замінює повсякденну фізичну активність багатих білком продуктів харчування.

Засоби для загоєння ран

Варто відзначити, що колаген запобігає утворенню непривабливих шрамів. Якщо ви уважно подивитеся на етикетки комерційних засобів для загоєння ран і профілактики рубців, ви виявите, що більшість з них містять колаген. Дійсно, ця речовина природним чином прискорює загоєння ран. Крім того, він сприяє регенерації шкіри. Він також стимулює процес створення нових клітин епідермісу, не пошкоджуючи існуючі.

Якщо ви боретеся з прищами, обов’язково збагатите свій щоденний раціон продуктами з високим вмістом колагену. Через короткий час ви помітите, що загоюються рани не залишають після себе типових некрасивих слідів.

Потенційна користь для здоров’я

Оскільки колаген складає так багато важливих частин нашого тіла, він не тільки корисний, але і необхідний для підтримки хорошого здоров’я. Однак переваги добавок колагену все ще обговорюються. Хоча є розумні докази того, що вони допомагають підтримувати гідратовану шкіру і полегшують біль при остеоартриті. Необхідні додаткові дослідження менш зрозумілих переваг, таких як зниження артеріального тиску і рівня цукру в крові.

Чому колаген такий важливий?

Колаген впливає на багато важливих функцій організму. В організмі людини налічується до 30 типів колагену, і кожен з них виконує окрему конкретну функцію. Ось найбільш важливі аспекти, за які відповідає колаген:

 • гладка підтягнута шкіра – уповільнює процес утворення перших ознак старіння;
 • правильне функціонування суглобів і їх зволоження;
 • підтримка хорошого кровообігу завдяки гнучкості кровоносних судин, що зводить до мінімуму ризик захворювань, пов’язаних з кровоносною системою. Зменшує відкладення жиру в кровоносній системі;
 • підтримує здоров’я зубів, нігтів, волосся та багато іншого.

Як бачите, колаген важливий для багатьох основних функцій людського організму. Отже, споживання продуктів або добавок, багатих колагеном, має важливе значення не тільки в тому випадку, якщо ми хочемо зберегти молодий вид на довгі роки, а й для того, щоб мати гарне здоров’я.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

18.03.2021
Що таке колаген і чому він такий важливий
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup