Содержание статьи:
Тонкощі лазерного видалення судин. Причини появи судинних дефектів. Принцип дії лазера. Результати лазерного видалення. Переваги лазерного видалення судин. Кому не можна проходити процедуру
Є кілька методів позбавлення від судинних утворень. Найбільш прогресивним і ефективним є лазерне видалення. Медична косметологія активно використовує цю методику, щоб допомогти пацієнтам швидко і практично без болю розпрощатися з судинними дефектами. Під час сеансу промінь лазера, що потрапляє на шкіру з розширеними капілярами, просочується в кровоносну судину і активно поглинається гемоглобіном. Це стимулює вироблення теплової енергії, через що кров стрімко згортається в капілярі. За рахунок цього відбувається процес так званого «запаювання». Посудина склеюється і в нього перестає надходити кров. Завдяки цьому через якийсь час освіту повністю зникає.
Для лікування варикозного розширення вен лазери почали використовувати з 70-их років. Однак, тільки в 80-их вдалося домогтися результатів у цій сфері, коли з’явилися перші імпульсні лазери. І вже в 90-их роках були створені лазери зі збільшеною довжиною хвилі. Це зробило їх ефективним і безпечним способом видалення вен і судин.
Щоб лазерне видалення вен і судин дало свої результати, пристрій повинен мати таку довжину хвилі, якої вистачить для поглинання гемоглобіну судин, не пошкоджуючи при цьому шкірні покриви.
Однак, одного виду лазерів недостатньо для вирішення всіх проблем в даній галузі, так як кожна вінка і сосудик індивідуальні. Їх глибина розташування, розмір, колір – під всі ці параметри повинен підбирати найбільш підходящий лазер.
Як і у будь-якої процедури, у лазерного видалення вен і судин можуть бути свої побічні явища:
У 89% людей протягом трьох місяців лікування лазером зникають близько 70% всіх оброблюваних судин.
Що стосується гіперпігментації – це тимчасове явище. Чим краще охолодження у лазера і чим більше у нього довжина хвилі, тим нижча ймовірність її виникнення.
Коагуляція сосудових стінок відбувається за рахунок впливу на них теплом (вище 77 градусів за Цельсієм). Передача тепла стінок вимагає часу. У селективної коагуляції час релаксації судини повинно бути менше, ніж час імпульсу.
Відбувається швидке нагрівання посудини вище, ніж до 100 градусів за Цельсієм. При цьому нагрів дерми повинен бути мінімальним. Імпульс повинен бути потужний, але його тривалість повинна бути менше часу релаксації судини. Значне підвищення температури, а отже і тиску в посудині призводить до крововиливу через розрив його стінок.
Діаметр випромінювача залежить від глибини розташування судин – чим глибше, тим більший діаметр потрібно.
Залишити відповідь