Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Як вибрати концепцію салону краси, щоб не програти

ГоловнаБлог — Як вибрати концепцію салону краси, щоб не програти

Концепція салону краси – одна з найважливіших задач підприємця в б’юті-сфері. Про те, як її досягти і при цьому не допустити помилок, розповіла директор центру позаштатних маркетологів компанії «Бізнес-компас» Ксенія Курбетьева.

Найпоширеніша помилка власників салону краси – відкривати підприємство «для всіх». Найчастіше така бізнес-модель не працює, і доводиться вибирати один з трьох варіантів взаємодії ринку і аудиторії: «Салони-гіганти». Такі салони орієнтовані на масового споживача. Це дає можливість власнику значно знижувати ціни на послуги салону краси. Але відкрити свою мережу досить складно, особливо для новачка – вхід на ринок дуже дорогий.

Вузькоспеціалізовані салони. Послуги в такому салоні краси призначені для певної аудиторії, наприклад, для блондинок, для людей з чутливою шкірою, для тих, хто поспішає і т.д. Звернувшись сюди, людина отримує рішення своєї проблеми на найвищому рівні, якого немає в масовому мережевому салоні.

«Салони-інноватори» залучають клієнтів новинками індустрії краси. Така модель побудови бізнесу вимагає постійних вкладень. Якщо конкурент хоч на тиждень випередив вас, запропонувавши, наприклад, новий вид еко-манікюру, – ви в програші. Хороший інструмент просування – сервіс онлайн-запису. Даний сервіс дозволяє салону краси організувати самостійну запис клієнтів в салон через інтернет.

 

Як вибрати концепцію салону краси

Для тих, хто тільки входить в сферу салонного бізнесу і вирішив відкрити свій салон краси, найкраще підійде другий шлях, а саме – бути фахівцем у певній області. Виходячи з цього, необхідно залучити клієнтів з тими проблемами, які ви здатні вирішити краще за всіх на ринку.

Складіть портрет «свого» клієнта. При цьому необхідно використовувати принцип візуалізації: візьміть стопку журналів, ножиці і починайте вирізати картинки. Припустимо, ви хочете відкрити салон краси для бізнес-леді. Уявіть, як вона одягнена, на чому їздить, де відпочиває. Не забудьте про її щільний робочий графік і захоплення. При виборі цільового клієнта важливо не орієнтуватися тільки на підлогу, вік і рівень доходу.

Параметри вибору салону краси у жінок одного віку зі стабільним доходом можуть кардинально відрізнятися один від одного. Є хороша класифікація по рольовим моделям – VALS. На жаль, нею поки рідко користуються в Росії, але на Заході вона дуже популярна. В системі VALS люди діляться на дев’ять психографических груп. Виходячи з вибору потрібного сегмента, підприємець прописує бізнес-план під його потреби і спосіб життя.

 

Параметри визначення концепції салону краси

Після того, як ви «намалювали» свого клієнта, знайдіть в колі своїх знайомих п’ять чоловік, схожих на нього, і задайте кожному три простих питання: ваш останній досвід відвідування салону краси? ваш кращий досвід походу в салон? який, на ваш погляд, повинен бути ідеальний салон краси?

Люди, відповідаючи на ці питання, будуть акцентувати увагу на тому, що для них важливо в роботі салону. Це може бути усміхнений персонал, цілодобова робота, одноразові прилади та багато іншого. А ви – запам’ятовуйте і записуйте. Наступний крок: запропонуйте вашій фокус-групі якусь ідею, яку ви збираєтеся реалізувати на своєму майбутньому підприємстві, і подивіться на реакцію. Якщо вона буде негативною – є привід задуматися над доопрацюванням або навіть зміною концепції салону краси. Позитивно сприйнята ідея говорить про те, що ви на вірному шляху, і стане стимулом до подальшого розвитку.

 

Реальні і цікаві приклади вдалої концепції салону краси

Салон краси в стилі ляльки Барбі

Салон краси в стилі ляльки Барбі точно сподобається жіночій аудиторії з наслідує групи. В силу того, що такі люди люблять демонстративність і епатаж, їх не відлякає яскраво-рожевий колір в інтер’єрі, велика кількість блискіток, стразів і пластикових елементів в декоруванні приміщення. Концепція салону краси з елементами сексуального призову Якщо ви вирішили для чоловіків з наслідує сегмента, додайте в концепцію елементи з сексуальним закликом. Тут підійде персонал, що складається з дівчат модельної зовнішності у відвертій уніформі. Виходячи з такого салону, чоловік буде відчувати себе бажаним і впевненим у собі.

Концепція доступного якості

Процвітаюча група цінує доступне якість. Для них важливо відчути себе частиною еліти: окрема парковка, представництво в великих бізнес-центрах, класичний інтер’єр. Пограйте з часом і запропонуйте їм манікюр, витримує двотижневу відпустку, або укладання, яка не підведе протягом всього робочого дня. Для успішних також можна відкрити цілодобовий салон, куди будуть приходити до особистого майстру в будь-який момент без запису.

Концепція салону краси для процвітаючих

В основу концепції салону краси для процвітаючих можна покласти відому легенду. Наприклад, ознайомтеся з міфами стародавньої Греції і здійсніть історію народження сучасної Венери. Прийшовши в такий салон, жінка отримає не тільки модну стрижку, але і консультацію візажиста і іміджмейкера, які допоможуть їй завершити новий образ і вийти на новий рівень життя.

Концепція для індивідуалістів

Орієнтуючись на сегмент індивідуалістів, внесіть в свою концепцію незвичайну складову, яку не можна зустріти у ваших прямих конкурентів. Наприклад, салон в стилі «чудес світу»: перед процедурою клієнта обливають водою, яка змиє всю негативну енергію, як на святкуванні Нового року в Таїланді. Або запропонуйте клієнту перед початком процедури понюхати кілька екзотичних ароматів – нехай він опише бажаний результат, виходячи з вподобаного. У будь-якому випадку, не бійтеся експериментувати і просувати щось незвичайне в індустрії краси – як правило, люди прагнуть отримати новий досвід і будуть вам вдячні.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

07.05.2021
Як вибрати концепцію салону краси, щоб не програти
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup