Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Освітлення в салоні краси: вимоги, норми та рекомендації

ГоловнаБлог — Освітлення в салоні краси: вимоги, норми та рекомендації

Кажуть, що другого шансу справити перше враження немає – і це особливо актуально для компаній краси. Чому ти підсвідомо хочеш повернутися в один салон, а інший відштовхує з перших хвилин? Що робить салон візуально привабливим та комфортним для клієнта?

Звичайно, на атмосферу та враження впливає багато факторів, але світло – один з головних. Навіть якщо у вас прекрасні професіонали та ввічливі адміністратори, неправильне освітлення може негативно вплинути буквально на всі аспекти вашого салону, від емоцій клієнта до фактичної якості послуг.

У цій статті ми розглянемо, яка основна мета освітлення в перукарнях та салонах краси, які типи освітлення застосовуються у перукарнях та салонах та як правильно організувати освітлення.

Також рекомендуємо прочитати статтю «Чи потрібен фірмовий стиль салону краси? Завдання та правила грамотного брендингу »

 

Освітлення для перукарні або салону краси – головні цілі

Освітлення для салонів краси та перукарень виконує кілька важливих завдань: якість роботи, комфорт клієнта, позитивний настрій майстрів, поліпшення дизайну салону та його презентабельність. Давайте розглянемо кожен з них детальніше.

 

Освітлення салону краси та якість послуг

Основне завдання освітлення в перукарні або салоні краси – допомогти майстрам добре виконувати свою роботу. Тобто, освітлення повинно бути достатньо яскравим, щоб були видні навіть найменші недоліки, а не спотворювати кольори та відтінки.

Ми всі знаємо такі історії – або ми потрапляли в подібні ситуації – коли після відвідування салону вдома виявляється, що зачіска виглядає зовсім по-іншому. Не той відтінок, у лінії зрізу є нерівності тощо.

Через такі деталі клієнт може наступного разу піти в інший салон, і по-своєму він буде правий. У той же час майстер не обов’язково буде винен у низькій якості обслуговування: мова може йти про освітлення.

 

Освітлення та комфорт клієнта

Комфорт і гарний настрій клієнтів – важливий фактор, який впливає на прибутковість всього салону краси, адже вони приходять до вас не тільки для стрижки, фарбування, манікюру чи інших процедур, а й для того, щоб позбутися від цього.

Одночасно в різних салонах – або залах – можуть бути різні вимоги до освітлення, залежно від конкретних послуг. Таким чином, освітлення для перукарні, манікюру та салону краси повинно бути яскравим, а в SPA або масажному кабінеті можна використовувати приглушене або розсіяне світло.

Район є рецепцією і завжди повинен бути світлим, з м’яким освітленням – це допомагає клієнтам звикнути та почуватись комфортно. Занадто яскраве світло біля входу в салон може викликати дискомфорт, а також занадто темне приміщення.

 

Освітлення салону краси та затишок персоналу салону

Для хорошого результату майстер повинен мати не тільки знання та вміння, а й працювати в комфортних та здорових умовах. І тут необхідно звернути увагу на такі аспекти:

Фізичний – чи зручно майстрам працювати, чи все видно і чи потрібно напружувати зір.

Психологічний – чи комфортно їм щодня працювати в салоні при такому освітленні, чи є надмірне роздратування або втома в кінці дня.Оптимальне освітлення робочих місць регулюється нормативними актами, про які ми поговоримо пізніше, а решта залежить від вашої фантазії, турботи про персонал та прагнення до успіху в бізнесі.

 

Освітленість та презентабельність салону

Освітлення салону доповнює інтер’єр, підкреслює дизайн, що загалом формує ставлення клієнтів до закладу. Для гармонійного поєднання з інтер’єром світло потрібно вибирати відповідно до загального стилю. Важливо враховувати колірну гамму в дизайні приміщення, фактуру поверхонь, висоту стель і наявність вікон з природним світлом.

Відомо, що темні тони поглинають світло – відповідно, в приміщенні з темними стінами рекомендується встановлювати яскраве освітлення. Якщо зал виконаний у світлих тонах, навпаки, слід зменшити кількість освітлення, щоб це не засліпило покупців та майстрів.

Ви також можете використовувати додаткове освітлення для освітлення або кольорових акцентів, але важливо, щоб воно не заважало основним функціям.

Про дизайн салону краси читайте в статті «Як розробити стильний дизайн салону краси? Основні принципи дизайну інтер’єру “.

 

Вимоги до освітлення перукарень та салонів краси

Тепер перейдемо до практичної сторони питання – стандартів та вимог щодо освітлення салону краси. Зверніть увагу, що правила можуть відрізнятися залежно від країни.

 

Норми освітлення в перукарнях та салонах краси

Норма освітленості перукарні – не менше 450 Lk (люкс), проте для кожної зони салону існують окремі вимоги:

для перукарні – 500-1600 Lk, люмінесцентні лампи;
для манікюрного та педикюрного залу – 750 Lk, люмінесцентні лампи;
для приймальні для клієнтів – 200-300 Lk, люмінесцентні лампи;
для кімнати відпочинку персоналу – 150-300 Lk, люмінесцентні лампи.

Стельові світильники зазвичай використовуються в салонах краси для забезпечення основного освітлення. Окрім функціонально необхідного освітлення, використання декоративних світильників, настінних бра, світлодіодних стрічок, вибір яких залежить від стилю салону. Зональне освітлення також використовується для вітрин із косметикою та як освітлення для перукарських дзеркал. Давайте розглянемо це питання більш докладно

 

Види освітлення в салоні краси

Освітлення класифікується на три типи: загальне, акцентне та світлодинамічне. Для досягнення бажаних цілей можна поєднувати різні типи освітлення.

 

Загальне освітлення салону краси

Горизонтальне та вертикальне освітлення можна поєднувати, щоб відповідати стандартам освітлення. Підвісні або заглиблені світильники використовуються як горизонтальні. Вертикальне світло створюється за допомогою настінних і дорожніх світильників, а також прожекторів.

Грамотно поєднуючи різні джерела світла для перукарень та салонів, можна отримати рівне і природне освітлення.

 

Акцентне освітлення

Акцентне освітлення використовується для освітлення конкретного предмета – наприклад, для оформлення вітрин або декоративних компонентів салону.

Зональне освітлення в салоні, як правило, встановлюється після загального освітлення. Визначаються зони, які потрібно виділити, після чого вибираються освітлювальні прилади.

 

Освітлення освітлення

Світло-динамічна або RGB-підсвітка дозволяє змінювати відтінок освітлення в салоні. Найчастіше його використовують при зональному освітленні.

Важливо уникати надмірно насичених кольорів – вони втомлюють очі, що може викликати дискомфорт. Переважні м’які тони, які не тільки підкреслять дизайн, але і допоможуть клієнтам розслабитися.

 

Основні принципи вибору освітлення для різних кімнат

Зона прийому

У зоні прийому (або зоні прийому) використовується як загальне, так і акцентне освітлення. Навколо стійки бажано яскраве світло, а в зоні очікування – більш розсіяне і м’яке. Акцентне освітлення часто використовується для підкреслення важливих деталей – наприклад, сертифікатів майстрів, вітрин із косметикою або ексклюзивних елементів інтер’єру.

 

Освітлення для салону краси робочої зони

Перукарня. У залі, де виконуються стрижки та фарбування волосся, необхідно забезпечити високу кольоропередачу. Для цього поєднують верхній загальний і місцевий точковий світло, спрямований на робочу зону. Рекомендується використовувати нахильні лампи, щоб майстер міг освітлити необхідну область.

Кабінет для манікюру. Манікюрний кабінет також вимагає встановлення загального та місцевого освітлення. Загальне освітлення не забезпечить необхідної видимості та кольоропередачі, а місцеве світло може бути занадто різким і утворювати тіні. Тому поєднання загального освітлення та освітлення, спрямованого під прямим кутом, допомагає пом’якшити тіні і не спотворює поверхню.

Також рекомендуємо прочитати статтю “Правила стерилізації манікюрних інструментів: як не нашкодити клієнтам салону краси?”

 

Тепле і холодне світло

Одне з важливих питань вибору освітлення в салоні краси – це вибір теплого або холодного світла? Тут немає універсального рецепту, температура світла вибирається відповідно до побажань до дизайну салону та його інтер’єру. Давайте розглянемо особливості використання кожного з варіантів.

Нейтральне освітлення найближче до природного, тоді підходить для більшості приміщень, незалежно від їх функціонального призначення.

Холодне освітлення в салоні краси застосовується в тих зонах, де потрібна максимальна точність кольору: наприклад, перукарські та манікюрні салони. Однак при фарбуванні волосся необхідно використовувати найбільш нейтральне світло або збалансувати холодне освітлення теплим, оскільки відтінки завжди здаються блідішими при холодному освітленні.

Тепле світло зручніше для людського ока і не викликає втоми, тому його також часто використовують у салонах – наприклад, в зоні очікування, масажних кабінетах та кімнатах відпочинку для персоналу.

Нейтральне світло, тепле і холодне поєднуються зонально, коли це необхідно для досягнення бажаного ефекту.

 

Індекс кольоропередачі

Точність передачі кольору визначається таким терміном, як показник кольоропередачі лампи. Точніше, колір передається лампами з індексом кольоропередачі (CRI) 86 або вище.

 

Основні помилки при виборі освітлення в салоні краси

На жаль, далеко не в кожному салоні освітлення відповідає стандартам і є комфортним як для клієнтів, так і для працівників. Ось основні помилки, яких слід уникати:

Яскраве або пульсуюче світло – викликає втому і призводить до погіршення здоров’я як клієнтів, так і персоналу

Освітлення з низькою якістю кольоропередачі – здатне зіпсувати зовнішній вигляд роботи навіть у найкращого фахівця і відлякати клієнтів.

Різке світло – створює тіні, які також призводять до спотвореного сприйняття.

Неправильна кількість світла – не забувайте, що при виборі освітлення потрібно баланс: світла повинно бути достатньо, але не надто багато.

 

Висновок

Професійне освітлення для салонів краси може допомогти вам створити приємну атмосферу, підкреслити ваш корпоративний стиль і навіть допомогти майстрам надавати послуги більш високої якості. Для цього необхідно використовувати якісні освітлювальні прилади з необхідними характеристиками.

Окрім необхідних стандартів і технічних характеристик, вам слід подумати про освітлення, щоб воно відповідало стилю салону, підкреслювало його дизайн та інтер’єр, адже освітлення перукарні багато в чому створює настрій з моменту прочитання клієнтом повернення клієнта.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

03.05.2021
Освітлення в салоні краси: вимоги, норми та рекомендації
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup