Содержание статьи:
Акне, вона ж вугрі, – це дуже поширена проблема. Насправді, з акне стикаються не тільки підлітки, є випадки коли перші висипання приходять якраз одночасно з першими зморшками. Є безліч чинників, які можуть її провокувати: проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту, гормональні зміни, прийом деяких ліків, спосіб життя та ін. Як явище, акне є закупорку сальних залоз за рахунок зайвої вироблення шкірного сала. Дуже часто, позбувшись від проблеми висипань, має місце інша, не менш серйозна – сліди постакне. І це, безумовно, ще один удар по самооцінці і по зовнішності в цілому, так як після вилікування акне, пацієнт не отримує настільки жаданої чистої шкіри. І сьогодні, в цьому статті, ми б хотіли більш детально поговорити про те, як же можна позбутися від постакне.
Постакне: що це таке?
Постакне – це досить серйозна естетична проблема, позбутися від якої досить складно. Постакне може проявлятися у вигляді плям – від світлих рожевих, то багряно-синюватих. Також після загоєння акне можуть залишатися рубці.
Механізм виникнення постакне: який він?
Рубці від акне і постакне виникають через запалення, руйнування колагенових волокон. У місці цих пошкоджень розростається груба сполучна тканина. Про те, як прибрати постакне, написано багато наукових праць. Головне – не проявляти самодіяльності. Важливо правильно визначити тип рубців, підібрати відповідне лікування.
Способи боротьби з постакне: які бувають?
- По-перше, дуже важливо не викликати рецидивів акне: користуйтеся тією підтримуючою терапією і тим відходом, який призначив ваш лікар.
- По-друге, в позбавленні від постакне варто бути максимально обережними. Бажання позбутися від дефекту може бути великим: але це не означає, що потрібно робити ті ж пілінги, буквально, кожен день, це може занадто сильно травмувати шкіру.
- Хороший вихід – це пілінги на хімічній основі – фруктових кислот, саліцилова кислота, ТСА. Ви можете робити як серединні пілінги у косметолога, так і поверхневі, в домашніх умовах. Домашні пілінги бувають різними: вони можуть бути зроблені в форматі тоніка, сироватки, навіть крему. Підходять також кислотні маски. Робити їх бажано, не більше двох разів в тиждень, щоб не занадто сильно травмувати шкіру і давати їй час на відновлення. Не забувайте, що дуже важливо в період хімічних пілінгів користуватися сонцезахисними засобами з максимальним ступенем захисту. І все ж небажано робити їх в теплу пору року. Для домашніх пілінгів підійдуть засоби з концентрацією гліколевої кислоти не більше 12% і саліцилової – не більше 2%.
- Дермабразія – це ще один широко використовуваний метод. Полягає він в нанесенні на шкіру дрібної кристалічної суміші оксиду алюмінію. Таким чином, рубець шліфується механічним шляхом.
- Деякі люблять ін’єкційні методики, пов’язані, як правило, з введенням колагену під шкіру, що сприяє її швидшому відновленню. Але цей метод підходить, як правило, для “свіжого” постакне, якщо плями з вами вже давно, то звернутися, все ж, варто до хімічних пілінгів, або ж лазерній шліфовці особи. І саме про неї ми б хотіли поговорити далі більш детально.
Лазерна шліфовка проти постакне: чи ефективна вона?
Якщо ви вже давно боретеся з плямами і рубцями постакне і хімічні пілінги хоч і вирішують проблему, але все ж трохи, то цілком можливо, що має сенс звернутися до апаратних методик. Лазерна шліфовка здатна вирішити цю проблему і відновити стан епідермісу на тривалий термін.
Лазерна шліфовка має низку плюсів. З її допомогою можна позбутися від рубців і слідів постакне. Процедура дає можливість отримати гладку і привабливу шкіру. І саме лазерне шліфування – одна з найбільш ефективних процедур в боротьбі з постакне.
Серед основних переваг числяться:
- Безпека і відсутність побічних явищ. Безпека лазерної шліфовки доведена численними дослідженнями і широким застосуванням цього методу.
- Ефект після першого сеансу. Ефект ви помітите відразу, але швидше за все, знадобиться кілька процедур курсом.
- Поліпшення текстури тканин. Шкіра стає більш гладкою, що також допомагає в рамках анти-ейдж терапії.
- Довговічність. Ефект збережеться з вами надовго.
Безумовно, все залежить від ступеня пошкодження шкіри, але краще все ж зробити кілька процедур лазерної шліфовки. Для досягнення максимального ефекту необхідно пройти курс і дотримуватися періодичність між відвідинами, рекомендовану лікарем. Оптимальний курс складається з 4-8 сеансів. Частота проведення становить 1 раз в 30-45 днів. Вас порадує естетична сторона результату, а також сприятливо впливає на здоров’я шкіри. Тим більше, що сама процедура застосовується досить комплексно.
Залишити відповідь