Содержание статьи:
Алопеція – це проблема, з якою стикаються як чоловіки, так і жінки. По суті, алопеція – це патологічна втрата волосся, яка може призвести як до повного, так і до часткового облисіння. Причини алопеції можуть бути різними. Алопеція може бути результатом різного роду травм та опіків, наявності та прогресу грибкових захворювань, запалень у фолікулах, це може бути також результат ураження хімічними чи радіоактивними речовинами. Деякі стикаються з алопецією внаслідок гормональних збоїв. Також до алопеції може бути генетична схильність, це може бути результат порушення мікроциркуляції крові та багато іншого.
Глобально виділяють три види алопеції – андрогенетичну (пов’язану, насамперед, з гормональним дисбалансом), кругову, а також дифузну. Два останні види відрізняються, насамперед, розташуванням вогнищ випадання. При круговій алопеції волосся випадає на окремих ділянках голови. При дифузній – випадання відбувається рівномірно.
Насамперед необхідно усвідомити, що алопеція – це досить серйозне захворювання, а без вчасного лікування, наслідки можуть бути плачевними. Звичайно, не варто пускати справу на самоплив, використовувати різного роду “народні” засоби. У кращому разі вони не допоможуть, у гіршому – значно погіршать проблему. Тому, як тільки ви помічаєте симптоми – одразу ж зверніться до кваліфікованого фахівця. Вам можуть бути запропоновані різні варіанти лікування залежно від того, які фактори сприяли виникненню алопеції. Це може бути гормональне лікування чи місцева терапія. Досить ефективним варіантом у лікуванні алопеції є лазерна терапія.
Лазерна стимуляція росту волосся триває від 5 до 20 хвилин. Пацієнт та лікар надягають захисні окуляри, та лікар обробляє лазерним світлом проблемні зони. Лазерне світло з довжиною хвилі 1565 нм, проникає в глибину шкіри, до волосяних фолікулів і несе в собі лікувальне світло та енергію від 10 до 30 мДж, залежно від установок.
Під впливом енергії лазерного світла відбувається активація метаболічних (обмінних) процесів та посилення кровотоку на рівні дерми, дермального сосочка волосся та стовбурових клітин зони bulge.
Як правило, курс складається від 5 процедур з інтервалом 3 тижні. Кожен випадок є індивідуальним, тому кількість процедур визначається лікарем. Декому потрібно більше, деяким – менше.
При аутоімунних процесах, гніздової алопеції помітний протизапальний ефект, насамперед, за рахунок придушення (апоптозу) клітин перибульбарного (навколо цибулин волосся) інфільтрату, що складається з агресивно атакуючих волосся клітин (Т-лімфоцитів).
При лікуванні вогнищевих форм алопеції ми відзначаємо порівняний і навіть переважаючий ефект внутрішньодермального введення глюкокортикостероїдних препаратів. Найчастіше, зростання веллусного волосся в осередках відзначається вже через 10 днів після першої процедури.
Добре відома дефіброзуюча дія лазера, що важливо при лікуванні тривалих хронічних процесів з явищами запалення (або мікрозапалення, характерного для андрогенетичної алопеції) і при яких фактично завжди є той чи інший ступінь заміщення нормальної тканини фіброзної. Також вона обумовлена дефіброзуючим та протизапальним ефектом, активацією матричних металопротеїназ, продовженням анагенової фази та скороченням телогенової фази волосяних фолікулів.
У цілому нині, можна назвати таке. Лазерне лікування алопеції не можна проводити вагітним, при лактації, за наявності онкологічних захворювань, а також запальних захворювань шкіри голови. Небажано робити процедуру при поганому згортані крові, при наявності відкритих ран. Цей метод також не підійде діабетикам, епілептикам та особам із застійною серцевою недостатністю.
Звичайно ж, у будь-якому разі, перед призначенням процедур лазерної терапії в лікуванні алопеції необхідна консультація лікаря.
А якщо ви – лікар і практикуєте лікування алопеції, то лазерний апарат для вас – абсолютний маст-хев і та річ, яка допоможе досягти абсолютно нових висот у терапії. Фахівці PrimeLaser допоможуть вам підібрати правильний апарат. Також проводиться навчання роботі з апаратом вас чи ваших співробітників з подальшою сертифікацією.
Залишити відповідь