Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Косметологічний салон із співробітниками без медичної освіти: так чи ні?

ГоловнаБлог — Косметологічний салон із співробітниками без медичної освіти: так чи ні?

Професія косметолог останнім часом стає дедалі популярнішою. Вона може забезпечувати пристойний дохід, при цьому умови досить комфортні, а гнучкий графік лише додає плюсів у скарбничку цієї професії. Дедалі більше людей прагнуть стати косметологами і, найчастіше, вибирають найпростіші шляхи – піти на курси косметологів. У деяких випадках це виправдано, у деяких – ні. У чому ж справа? Спробуємо розібратися.

 

На сьогоднішній день естетична косметологія включає три основні професії:

 1. Лікар косметолог. Фахівець найвищого класу з дипломом медуніверситету. Він володіє інвазивними способами роботи з дермою. Лікар-косметолог має право проводити процедури, що мають на увазі вплив на глибокі шари шкіри: шліфування лазером, хімічний пілінг, введення мезонітій, фотоомолодження тощо. Якщо людина називає себе лікарем-косметологом, але при цьому не має відповідної освіти, або ж не готова надати диплом, то співпрацювати та обслуговуватися у такого “фахівця” в жодному разі не можна.
 2. Косметолог. Має медосвіту середнього рівня (коледж, технікум, училище). Спеціалізується на лікувальному масажі, догляді за дермою, має право робити нескладні ін’єкції та апаратні процедури: мезотерапію, дарсонвалізацію, біоревіталізацію тощо. Як правило, такі косметологи мають право, наприклад, на ін’єкції філерів гіалуронової кислоти або ботулотоксину.
 3. Естетист. Немає спеціальної освіти. Якийсь час тому для роботи в косметології мати диплом медичного вищого навчального закладу була обов’язковою умовою. Сьогодні це неактуально – достатньо пройти відповідні курси. Естетисту заборонено використовувати трудомісткі методики. Фахівець проводить найпростіші та не травмонебезпечні процедури, спрямовані на покращення зовнішності: маски та обгортання, різні масажі, депіляція, фарбування брів, нарощування вій, нігтів тощо. Природно, про жодні ін’єкції в цьому випадку не йдеться. Також такий фахівець не може проводити більшість апаратних методик, зокрема лазерну епіляцію.

 

Дуже важливо знати ці категорії фахівців та не плутати їх між собою.

Таким чином, враховуйте, що якщо у вас немає медичної освіти, то працювати ви зможете тільки з найпростішими процедурами. Звичайно, ніяких ін’єкцій, ні ботоксу, ні гіалуронової кислоти ви робити не зможете – як мінімум, через брак відповідних знань, а також ризик нашкодити здоров’ю клієнта, як максимум – через ризик юридичної відповідальності за подібну діяльність без наявності медичної освіти.

Якщо ж ви маєте намір стати косметологом, то без медичної освіти вам точно нікуди. Щонайменше середнє медичне вам потрібно отримати, щоб мати право на здійснення нескладних ін’єкцій. Також якщо ви хочете бути косметологом і працювати з апаратними методиками, то як мінімум середня спеціальна медична освіта вам потрібна в обов’язковому порядку. Навіть щоб стати естетистом, необхідно пройти чималий шлях. Крім курсів, необхідна ліцензія та сертифікація, яка дає право на роботу у відповідній сфері.

А якщо ви – підприємець, власник салону краси чи косметологічної клініки, то ми вам не рекомендуємо приймати на роботу спеціаліста без медичної освіти для відповідних процедур. Як мінімум, тому, що відповідальність за всі ризики несе ви і ваш бізнес.

Якщо ж ви – клієнт косметологічних салонів, то ми радимо вам вибирати тих майстрів, які мають медичну освіту. Простий приклад: при введенні філерів гіалуронової кислоти поширена реакція у алергіків – набряк Квінке. Дуже важливо, щоб фахівець міг надати допомогу у такому разі.

(Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16.06.2022
Косметологічний салон із співробітниками без медичної освіти: так чи ні?
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup