Содержание статьи:
Інноваційним методом видалення волосся з усіх ділянок тіла є фотоепіляція. Заснований даний метод на широкосмуговому світлі, який, проникаючи в шкірні покриви, впливає на область, що обробляється. Світло впливає на меланін (пігмент волоса). Метод не тільки позбавляє від зайвої рослинності на тілі, а й підвищує пружність шкіри завдяки стимуляції вироблення колагену.
Більш того, дана методика вважається найбільш безболісною і безпечною. Спеціаліст повинен індивідуально підбирати параметри тривалості і потужності опромінення шкіри, з огляду на її чутливість і фототип.
Вперше фотоепіляція, як метод видалення волосся, була запропонована Гувставссоном в Стокгольмі на з’їзді дерматологів. Через п’ять років після презентації був виданий патент на цю технологію з подальшим виробництвом апаратів.
Починаючи з двохтисячних років фотоепіляція застосовувалася не тільки для видалення волосся, а й для фотоомолодження, видалення судинних сіточок і пігментних плям.
Метод фотоепіляції заснований на застосуванні IPL-систем, яких лампа-спалах служить джерелом світла. Вона генерує світлове некогерентного високоінтенсивне випромінювання (довжина хвилі від 500 до 1200 нм).
Хвильова енергія поглинається меланіном, за рахунок чого відбувається тепловий нагрів цибулини волоса, що призводить до руйнування судинного сосочка, яке живить цей волосся. Цей процес призводить до того, що волосяний фолікул руйнується, але не відразу, а протягом тижня.
Основною відмінністю між лазерної фотоепіляцією і IPL-епіляції є хвилі, а точніше їх природа. У першому випадку вони мають однакову довжину, тобто, випромінювання монохроматичне, з невеликим кутом розбіжності. А в другому випадку випромінювання поліхроматичне.
Завдяки малому куті розбіжності лазерного променя кількість енергії, яка проникає в глибокі шкірні шари, набагато більше, ніж в системах IPL. Тобто при IPL-епіляції відбувається зайвий нагрів шкірних покривів. Саме тому людям з темною шкірою дана процедура протипоказана.
Фотоепіляція проводиться для позбавлення від небажаного волосся, усунення судинної сіточки, фотоомолодження, усунення пігментних плям. Існує також і ряд медичних показань до процедури:
Будь-який тип фотоепіляції протипоказаний в наступних випадках:
Тут наведено не повний список протипоказань. Перед процедурою необхідно проконсультуватися з фахівцем.
Спеціаліст по епіляції повинен акуратно опрацьовувати зони з родимками, так як при регулярній дії на них світлових хвиль може привести не тільки до опіків, а й до злоякісного переродження освіти. Тільки після видалення родимки можливо проводити на ній епіляцію.
Залишити відповідь