Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Гімнастика для обличчя та фейсбілдинг: чи це ефективно?

ГоловнаБлог — Гімнастика для обличчя та фейсбілдинг: чи це ефективно?

До чого тільки не вдаються жінки, щоб якнайдовше зберегти свою молодість і красу. Сучасна косметологія пропонує безліч варіантів: від ін’єкцій до апаратних процедур, від пілінгів до чисток. Не менш важливим є домашній догляд. Правильно підібрані засоби для вмивання, тонізування, зволоження, а також додаткового харчування, є інші аспекти домашнього догляду, зокрема – масажі, а також спеціальні вправи. Останнім часом вправи для обличчя, гімнастика та так званий фейсбілдинг стали неймовірно популярними. Існує думка, що якщо накачати можна, наприклад, сідничні м’язи, то за таким же принципом можна накачати, скажімо, вилиці і підтягнути контури обличчя. І в цій статті ми спробуємо розібратися, чи це так і чи працює цей спосіб.

 

Гімнастика для обличчя та фейсбілдинг: чи це ефективно?

Такий напрямок як гімнастика для обличчя чи фейсфітнес став актуальним відносно нещодавно. Адепти цього методу омолодження наводять аналогії з фітнесом для тіла, мовляв, якщо можна накачати ікри або, скажімо, м’язи преса, то за цією логікою можна підтягнути і обличчя. Ці методики дуже люблять прихильниці стовідсоткової натуральності, мовляв, побічні ефекти, на відміну від ін’єкцій ботоксу чи гіалуронової кислоти, виключені.

Але м’язи обличчя відрізняються від м’язів тіла. Вони більш тонкі, більш плоскі, вони (за рідкісним винятком) одним кінцем кріпляться до кістки, іншим кінцем вплітаються або в шкіру, або в інші м’язи. За рахунок чого вони забезпечують нам активну міміку. Таким чином, говорити про стовідсоткову аналогію з класичним фітнесом, точно немає сенсу і принцип “прокачування” тут зовсім інший. Багаторазове повторення тих чи інших рухів навпаки посилить мімічні зморшки і додасть нових: у тих місцях, про які ви навіть не здогадувалися, що ці самі зморшки там могли з’явитися теоретично.

Якщо говорити про фігуру, що попливла, то в такому разі причина проблеми зазвичай у тому, що певні м’язи ослабли, втратили тонус і ми бачимо, що у людини порушилася постава, провис трицепс, повисла попа і тут все зрозуміло — потрібно просто тренуватися, щоб зміцнити ці м’язи та тіло знову стало пружним. Також одним спортом тут не обійтися: потрібна дієта. У випадку ж з обличчям все набагато тонше і складніше. Якщо говорити про деформацію обличчя, зморшки, складки, друге підборіддя, то тут першопричиною є не гіпотонус, а гіпертонус певних м’язів. І насамперед це м’язів шиї, м’язів чола.

І коли певні м’язи обличчя та шиї у нас перебувають у гіпертонусі, то порушується баланс і саме через це інші м’язи перебувають у стані гіпотонусу. Тобто вони стають слабкими та починають провисати. Таким чином, грубо кажучи, фейсфітнес одне лікує, інше калічить. Якісь м’язи підтягуються, якісь навпаки провисають. Таким чином, фейсфітнес не просто не надто ефективний, десь він може бути навіть шкідливим. Але все ж таки, зупинимося докладніше на аргументації.

 

Чому гімнастика для обличчя та фейсфітнес скоріше неефективні?

Причина 1. Шкіра старіє незалежно від тонусу чи розслаблення м’язів обличчя.

Якщо відкрити будь-який анатомічний атлас у розділі з описом м’язів, ви виявите, що м’язи обличчя ще називають мімічними. Вони потрібні, щоб рухати різними частинами обличчя, виражати емоції чи захищати очі, рота, носа від зовнішніх подразників. Так задумано природою, що вони повинні бути в тонусі. А активна міміка, як знаємо, сприяє виникненню зморшок. Також немає способу одночасно прокачати всі м’язи обличчя – якісь з них, так чи інакше, будуть у бездіяльності, “прокачування” м’язів обличчя також супроводжується мімікою, яка у будь-якому випадку сприяє утворенню зморшок. У цьому сенсі ефективніше уколи ботокса, які знерухомлюють м’язи чола, плюс – результат ви бачите моментально і він точно не сумнівний, а дуже явний.

Причина 2. Гімнастика для обличчя не має доказів ефективності.

Якщо коротко, то на сьогодні фейсбілдінг не має доказової бази. Дослідження ефективності цієї методики омолодження проводилися, але вони мають недоліки. З ними неможливо підтвердити, чи реальна користь від вправ. Все можна дізнатися тільки емпіричним шляхом – але ви навряд чи хочете почуватися піддослідним кроликом. Якщо з ін’єкціями та апаратами все зрозуміло, ви можете знайти безліч наукових медичних статей по темі і переконатися в доведеності обраної косметологічної методики, то з фейсфітнесом ця розкіш недоступна. Все, що ви робите в цій галузі – ви робите на свій страх та ризик.

Причина 3. Лікарі вважають вправи для обличчя марними у боротьбі зі зморшками.

Ми вже згадали про те, що в клінічних рекомендаціях немає жодного слова про фейсбілдінг та його користь.

Причина 4. Багато звані фахівці з фейсбілдингу немає медичної освіти.

Це також дуже важливий маркер. Ми не радимо вам купувати програми вправ, будь-які засоби, або ж заняття у людей, які не знають анатомію обличчя.

А досконально знають лише персони із закінченою медичною освітою. Люди без освіти апріорі не можуть забезпечити для молодості обличчя нічого корисного: просто через нестачу знань.

Причина 5. Величезна кількість некваліфікованих фахівців у цій галузі.

Йдеться навіть не про тих, хто не має вищої медичної освіти, а про тих, хто має знання на рівні пройдених двотижневих курсів. Є великий шанс, що такі люди просто нашкодять: і замість бажаної пружності ви отримаєте нові зморшки внаслідок максимально активної міміки і, наприклад, брили.

Таким чином, ми можемо підсумувати, що на відміну від того ж масажу обличчя, гімнастика для обличчя або фейсфітнес – це дуже сумнівна галузь у сфері догляду за обличчям. Тому замість таких неоднозначних речей краще звернутися до традиційної апаратної або ін’єкційної косметології, а також підібрати хороший домашній догляд, якісну ортопедичну подушку, добре висипатися і отримувати достатньо вітамінів і корисних нутрієнтів. І тоді молодий та квітучий вигляд вам буде забезпечений якомога довше.

(Пока оценок нет)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

01.08.2022
Гімнастика для обличчя та фейсбілдинг: чи це ефективно?
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup