Содержание статьи:
Кредитний портфель – решту коштів по заборгованостях всіх кредитів, позик і позик, які були видані банком юридичним та фізичним особам. Найчастіше розраховується на певний момент. Найчастіше розраховуються конкретної календарною датою. Надані організацією дані дозволяють провести детальний аналіз для проведення оптимізації управління організації та мінімізації можливих кредитних ризиків в подальшому.
Надання кредиту фізичним і юридичним особам – це одна з найприбутковіших операцій в банку, яка забезпечує стабільність організації. Кредитний портфель – це сукупність кредитів, які видав банк на певну дату. Фактично кредитний портфель означає величину капіталу, вкладеного банком в кредитні операції.
Давайте розберемося, для чого необхідний кредитний портфель і які цілі переслідують організації, складаючи його.
З його допомогою кредитна організація може досягти максимального рівня прибутковості портфеля, а також акціонерного капіталу. З переваг – мінімальний ризик, який дає можливість отримати високий дохід. Також до завдань портфеля входить оптимальне використання кредитних ресурсів. Цього можна досягти при установці базових процентних ставок, які прописані в кредитній політиці. До того ж, кредитний портфель дозволяє балансувати між зростанням і темпами поліпшення якості.
Кредитний портфель – це верхівка кредитної діяльності. Крім того, що це сукупність виданих кредитів, це ще і характеристика діяльності кредитної організації.
Процес управління кредитним портфелем здійснюється будь-якою банківською конторою при оформленні кредиту або позики, які використовуються для мінімізації можливих кредитних ризиків. Кінцевий результат повинен сприяти підтримці стабільної і безпечної роботи банку.
Залежно від діяльності та напрямки банківської контори, процедура розрахунку кредитного портфеля може змінюватися. Так, деякі установи включають при поданні звіту на розрахунок портфеля свої прострочені заборгованості, тоді як інші банки можуть випускати цей момент при подачі документів. Кожна окрема контора визначає найбільш оптимальний для себе кредитний портфель, який максимально точно розподілить співвідношення між ризиками і доходами організації.
Оформлення кредитів банком різних позичальникам дозволяє якісно якісно поліпшити кредитний портфель. Додатково важливо проводити перевірки як по роботі всього банку, так і його можливим філіям та підрозділам. Отримані дані дозволяють не тільки максимально точно опрацювати кредитний портфель на даний момент, але і закласти ймовірні ризики на кілька років вперед.
У широкому розумінні, кредитний портфель – це спосіб ефективно управляти активами і пасивами банку. У більш конкретних ситуаціях, кредитний портфель – це набір кредитних інструментів, які допомагають досягати цілей, поставлених організацією. Серед них зазвичай виділяють такі:
Як бачимо, кредитний портфель є характеристикою діяльності банку. Він допомагає досягати цілей і отримувати максимальну вигоду з грошових операцій.
Крім того, що кредитний портфель виконує завдання, які ставить перед собою юридична особа, тобто організація, політика банку повинна відповідати загальному економічному курсу в країні. Це означає, що банк повинен формувати кредитний портфель, виходячи з державної кредитної політики. Таким чином можна встановити співвідношення в розподілі кредитів за термінами, сферам виробничої діяльності і навіть по регіонах.
Оцінка якості портфеля здійснюється як по традиційно усталеному порядку, але і по анализированию успішності виконання тих завдань, про які ми говори раніше.
Розрізняють декілька класифікацій кредитних портфелів. Типологія проблеми визначається початковим запитом компанії, що дозволяє сформувати кредитний портфель не тільки юридичним, але і фізичним особам.
В першу чергу розрізняють:
Також розрізняють:
Необхідно також підкреслити, що для юридичних і фізичних осіб кредитні портфелі розраховуються за різними нормативами, що дозволяє їх об’єднати в додаткову класифікацію.
Найголовніше, регулярно відстежувати актуальний стан кредитного портфеля, щоб спостерігати за його динамікою і своєчасно коригувати діяльність і окремі напрямки роботи банку.
Кредитний портфель пов’язує 3 компонента – прибутковість, ліквідність і ризики. Якість портфеля показує ефективність діяльності кредитної організації та функціональні підрозділи в банківській організації.
Залишити відповідь