Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Як відкрити барбершоп з нуля?

ГоловнаБлог — Як відкрити барбершоп з нуля?

Ви напевно не раз чули про те, як чоловіки не люблять відвідувати істинно «дамські» салони краси через обстановку, в якій вони не відчувають себе комфортно. При цьому красиво і доглянуто виглядати хочуть всі, незалежно від статі. І у всіх є таке місце далеко від шуму і суєти, «реального світу», де вони можуть сміятися і жартувати з іншими на цікаві їм теми. Місце, де можна бути самим собою і куди хочеться приходити.

А тепер уявіть, що клуб за інтересами і місце, де вас роблять красивим, об’єднані в одне. Саме таким місцем для чоловіків у всьому світі сьогодні і є барбершопи. Отже, як відкрити барбершоп з нуля і як обійти «підводні камені»?

Також рекомендуємо прочитати статтю «Секрети виховання постійних клієнтів: як вибрати CRM-систему для салону краси»

 

Історія виникнення барбершопов

 

Назва походить від латинського слова «Barba», в перекладі борода. Перші згадки про чоловічих перукарень з’явилися близько 296 м до н.е. в Стародавній Греції. Грецькі чоловіки збиралися на ринку, щоб підстригти волосся і бороду під час суперечок і пліток. Обов’язковою умовою чоловічих перукарень була відсутність жінок, як серед клієнтів, так і серед майстрів.

Примітно, що чоловічі перукарі часто виконували роботу косметологів, хірургів або навіть стоматологів, паралельно зі стрижкою і укладанням. Уявіть, що в такому салоні можна було видалити зуб або виконати модне в той час кровопускання. Саме це стало символом барбершопов: обертається триколірна труба, на якій червоні і білі смуги натхненні медичними пов’язками, а сам барберпол символізує інструмент, за який люди трималися під час процедури, щоб стимулювати кровообіг.

Медичні процедури в салонах були припинені в 19 столітті. Сучасного вигляду барбершоп придбав в США після того, як була відкрита перша в світі перукарня школа в Чикаго. У школі навчали тому, як правильно стригти чоловіків, укладати і моделювати бороди. До кінця 19 століття барбершопи розвивалися величезними темпами, вже в кожному, навіть невеликому містечку США можна було зустріти цирюльню. У 1886 році був заснований профспілка Барбер.

 

Що таке барбершоп сьогодні?

Просто це перукарня, де стрижуть чоловіків або набагато більше? На сьогоднішній день терміни «барбершоп» і «барберінг» стали частиною культури, а майстри-Барбери вважають це способом життя і покликанням, а не ремеслом. Барбер це не просто перукар – це хороший співрозмовник, який знає що цікаво чоловікам і готовий підтримати розмову. У барбершопах прийнято слухати хорошу музику і навіть наливати клієнтам якісний віскі. Можна сказати, що це повноцінний чоловічий клуб за інтересами.

Як відкрити чоловічу перукарню? Чи вигідно і скільки коштує відкрити барбершоп? Розглянемо докладніше в цій статті.

 

Скільки коштує відкрити барбершоп?

Отже, ви вирішили відкрити барбершоп. З чого ж потрібно почати і скільки потрібно грошей щоб відкрити барбершоп?

 

Бізнес-проект

Будь-який бізнес починається з проекту, і барбершоп – не виняток. Насамперед визначаємо ключові моменти бізнесу і опрацьовуємо концепцію. Розглянемо що саме повинно бути описано в бізнес-плані по відкриттю барбершопа.

Мета проекту: Відкриття барбершопа (цирульні, чоловічого перукарського салону) в місті з населенням понад 1 млн. Чоловік.

Цільова аудиторія: Орієнтуємося виключно на чоловічу аудиторію

Визначення конкурентоспроможності: Плануємо особливості нашого проекту, оскільки конкуренція на даному ринку висока. Наприклад, найчастіше барбершопи вважаються елітарні закладами, з цінами вище середнього. Візьмемо концепцію доступного барбершопа, зробимо упор на студентів або чоловіків середнього достатку.

Вибір місця для відкриття: В ідеалі барбершоп повинен знаходитися в людному місці, біля метро, ​​біля великих торгових або бізнес центрів для залучення уваги їх співробітників, в студентських районах.

Вибір основних послуг барбершопа: Без сумніву, в барбершопе будемо надавати послуги стрижки та фарбування волосся, оформлення вусів і борід. Додатковими послугами стануть манікюр, педикюр, дитячі стрижки. Також будемо продавати косметику і аксесуари.

Стартовий капітал

Ми описали наш проект, тепер розглянемо докладніше, скільки коштує відкрити барбершоп і під що саме належить інвестувати, щоб відкрити барбершоп з нуля, згідно з нашим планом.

 

Приміщення, ремонт і дизайн

Згідно з планом, підбираємо приміщення в прохідному місці, близько 50 кв. м. Вибираючи приміщення, звертаємо увагу на сантехніку, труби, ремонт. В ідеалі, беремо готове до роботи або вимагає лише незначних поліпшень. Оренда такого приміщення в Києві, наприклад, ≈ $ 600. На поліпшення і створення такого дизайну, як нам би хотілося, закладаємо близько $ 4000 (в це входить фарбування стін, вентиляція, установка правильного освітлення, дизайн простору, установка сигналізації, відеоспостереження).

Рекомендуємо прочитати статтю «Чи потрібен салону краси фірмовий стиль? Завдання і правила грамотного брендингу » устаткування.

Робочі місця Барбер. Купуємо необхідне для роботи Барбер обладнання та меблі. Для облаштування одного робочого місця нам знадобиться: крісло, дзеркало з поличками для інструментів, візок-стійка для матеріалів, локальне світло. Почнемо з двох робочих місць для майстрів.

Зони загального користування. У зонах загального користування барбершопа також знадобляться кошик для сміття, умивальник-стійка з кріслом, фени, корзина для білизни, стерилізатори для інструментів.

 

Робоча зона для манікюру і педикюру. Оскільки в наш план входить надання послуги манікюру, педикюру, то окремо продумаємо зони для відповідного майстра. Кожну зону можна відокремити ширмою, або якщо дозволяє простір – винести в окрему кімнату. Знадобляться шафи і полиці для матеріалів, стіл, стілець, крісло, стерилізатор інструментів.

Місце прийому клієнтів. Відіграє величезну роль в сприйнятті салону, так що важливо вибрати стійку для адміністратора, стілець, шафа для продажу косметики, зручний диванчик для очікування клієнтів, телевізор, вішалку, кулер для води.

З метою економії, меблі та обладнання можна купувати на розпродажах або б / у, звертаючи увагу на якість і стан. Загальна сума інвестиції в обладнання близько $ 4000, ще $ 1500. закладаємо на закупівлю витратних матеріалів (рушники, косметика, інструменти).

Рекламна кампанія для старту

Технічно барбершоп готовий до запуску. Тепер нам потрібно подбати про рекламу.

Створимо сайт-візитку з фотографіями робіт, описом і прайсом послуг. Також на сайті повинні бути контакти і місце розташування, посилання на соцмережі. Заводимо сторінки в популярних соцмережах, заповнюємо їх красивими картинками і корисною інформацією. Продумуємо на кожен день новини, раз в тиждень приємні акції та розіграші. Вкладаємо гроші в інтернет-рекламу, в зовнішню рекламу, флаєри, візитки і вивіску.

Загальний бюджет рекламної кампанії для старту ≈ $ 1000..

 

 

 

Що потрібно щоб відкрити барбершоп?

Ви розробили план, знайшли приміщення, прорахували інвестиції, тепер не менш важливо в роботі врахувати всі формальні вимоги до бізнесу і найняти команду фахівців, на якому він буде триматися. Розглянемо, на що ще звернути увагу при відкритті барбершопа.

 

Приватний підприємець (ФОП) або товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ)?

Згідно із законом ТОВ – засноване одним або більше засновниками

юридична особа, статутний капітал якого розділений на частини, розмір яких встановлюється статутом. ПП – підприємство, засноване одним або кількома учасниками на основі їх приватної власності.

При веденні бізнесу можуть виникнути майнові ризики і реальна матеріальна відповідальність. Саме організаційно-правова форма встановлює, як саме розподіляється відповідальність між учасниками юридичної особи. Тема законодавчого оформлення і оподаткування досить серйозна, ми рекомендуємо звернутися до фахівців за більш детальною консультацією.

Грамотний підхід до оформлення і ведення вашого бізнесу допоможе мати стабільний прибуток, оптимізовані витрати і спокійний сон.

Відмінний спосіб отримати практичний готовий бізнес – відкрити барбершоп по франшизі. У цьому випадку ваша задача правильно впровадити і підтримувати вже готове рішення. Вам не доведеться відкривати барбершоп з нуля, ви отримуєте продуманий до дрібниць бізнес: від інтер’єру закладу до контактів постачальників, програм навчання майстрів і інструменти для ведення та автоматизації бізнесу. Франшизи найчастіше включають в себе безкоштовну юридичну підтримку і допомогу у веденні бізнесу. Внесок – від $ 5 000.

Про оформлення документів для відкриття салону читайте в статті «Як відкрити салон краси в Україні: необхідні документи 2020»

Нормативи роботи барбершопа

Для відкриття барбершопа необхідно отримати дозвільні документи на відкриття підприємства індустрії краси. Якщо вибране вами приміщення відповідає всім нормам і вимогам, що пред’являються контролюючими органами і не вимагає перепланування, то Вам достатньо отримати письмовий висновок в районній СЕС (санітарно-епідеміологічна станція) про можливість розміщення барбершопа в цьому приміщенні.

Переконайтеся, що ви дотримуєтеся вимоги по пожежної безпеки. Згідно із законодавством, адміністрація кожної організації повинна розробити інструкції про дотримання заходів пожежної безпеки. Всі співробітники в обов’язковому порядку повинні пройти інструктаж про дотримання заходів пожежної безпеки в залежності від специфіки своєї роботи. Обов’язковою умовою дотримання заходів пожежної безпеки є наявність табличок із зазначеним номером телефону пожежної охорони.

Після того, як вам дали дозвіл на діяльність і ви почали працювати, слід знати, що діяльність будь-якого підприємства індустрії краси будуть контролювати не тільки описані вище служби, а й такі організації як товариство із захисту прав споживачів, інспекція з охорони праці, податкова інспекція і інші. Радимо своєчасно контролювати всі організаційні питання для спокійної роботи.

Як і в будь-якій справі, найняти хорошого фахівця не так і просто. Ось кілька порад як зробити це швидко і ефективно:

 

Рекламуйте вакансію оффлайн, будь то оголошення на стійці реєстрації або на вікні салону.
Додайте рекламу в Інтернет: як на сайті, так і в соціальних мережах, можна навіть в особистих.
Попросіть рекомендації у знайомих і колег.
Розповсюдьте ваше оголошення на курсах навчання перукарської майстерності, щоб зацікавити їх студентів і випускників.
Додайте вакансії на сайтах пошуку роботи: rabota.ua, work.ua, hh.ru.
Додайте вакансії в профільних спільнотах і групах з пошуку роботи на Facebook і Вконтакте.
Напишіть про вакансії в профільних чатах з пошуку роботи в Telegram і Whatsapp.
Зверніться в агенство з підбору персоналу, яке спеціалізуються на б’юті-індустрії. Наприклад, Beauty HR center, HR365, і т.д.
При виборі зі знайдених кандидатів радимо взяти до уваги не тільки досвід, але і зовнішній вигляд і комунікаційні навички. Вдале поєднання цих якостей повинні відповідати напрямку і атмосфері вашого барбершопа.

Наприклад, навіть дуже кваліфікований фахівець з поганими соціальними навичками може відлякати клієнтів своїм невмінням спілкуватися або грубістю. Також, рекомендуємо протестувати майстерність потенційного кандидата на пробної послуги.

 

Розкрутка і просування барбершопа

Після успішного відкриття барбершопа починається не менш цікавий етап. тепер вам потрібно привернути увагу до вашого бізнесу і зробити його комерційно вигідним. Розглянемо маркетингові та рекламні стратегії розкрутки барбершопа. Раніше ми публікували статтю «Розвиток салону краси. Стратегії та практичні рекомендації »- рекомендуємо ознайомиться з многоми прийомами, які будуть працювати і в барбершопе.

 

Клієнтоорієнтований і сучасний сервіс

Розуміючи рівень впливу соцмереж на сучасне життя, скористайтеся цим. Грамотно розвивайте свої сторінки, залучаючи нових клієнтів. Наповнюйте сторінки вашого салону цікавим і корисним контентом, збільшуючи аудиторію.

Робіть фото до і після, наочність вашої роботи і якісне портфоліо – запорука успіху. Ідіть в ногу з часом – додайте можливість онлайн записи. Одним словом, станьте кращим для своїх клієнтів і вони захочуть повернутися до вас знову і знову.

 

Бонусна система

Продумайте систему бонусів для постійних клієнтів та абонементів на послуги. Пропонуйте накопичення балів (бонусів) за відвідування салону або робіть знижку при покупці на певну суму. Наприклад, можна завести клубні карти, на які будуть нараховуватися бонуси за відвідування, за залучення друзів, які в подальшому можна використовувати для оплати процедур. Також, можна розробити вигідні абонементи на кількість послуг – наприклад, кожна п’ята послуга в вашому барбершопе буде безкоштовною.

 

Онлайн-реклама

Один з найважливіших джерел залучення клієнтів на сьогоднішній день – безперечно, інтернет. Розробіть сучасний і простий сайт. Встановіть на нього Google Analytics для відстеження відвідуваності. Також, важливо додати дані про свою компанію в пошук, карти та інші сервіси Google, зареєструвавшись в Google Мій бізнес.

Для комунікації з клієнтами, інформування про новини, акції та знижки, зареєструйте сторінки для вашого барбершопа в найпопулярніших соціальних мережах: Facebook, Instagram, VKontakte

Рекомендуємо також налаштувати контекстну рекламу в Google (Google AdWords) і найняти SEO-фахівців для просування вашого сайту в інтернет.

Детальніше дізнатися про онлайн просуванні барбершопа ви можете в нашій статті Онлайн-реклама салону краси. Як залучити клієнтів з інтернету?

 

Перехресна реклама

 

Залучайте до співпраці підприємства з суміжних областей. Наприклад, співпраця зі спортивними центрами і фітнес-клубами може принести вам велику кількість нових клієнтів: домовтеся про розміщення флаєрів або про взаємовигідну системі знижок.

Підійдуть для співпраці і косметичні магазини, бутіки з модного чоловічого одягом, і навіть бари і ресторани.

Не зайвим буде домовитися про взаємодію з популярними блогерами – реклама в їх блогах може принести значну увагу до барбершопу, однак для ефективності намагайтеся вибирати блогерів з близької до вас цільовою аудиторією.

 

Пропонуйте першими нові послуги

Для того, щоб бути в курсі новинок, вашим майстрам необхідно професійно розвиватися, відвідувати курси та тренінги. Корисно їздити в інші країни на конференції і виставки, дивитися відеоблог інноваторів у вашій бізнес ніші, спілкуватися з фахівцями. Як і в будь-якій справі, завжди є чому вчитися, і чим здивувати своїх клієнтів.

 

Чи варто відкривати барбершоп?

Ми вже розглянули скільки коштує відкрити барбершоп, які дії потрібно зробити для його відкриття і що робити для розкрутки. Так чи варто все ж відкривати? Яка окупність, ризики, які є поради щодо поліпшення роботи?

 

Чи прибутково відкрити барбершоп?

Усереднені бізнес-показники по роботі барбершопа такі: вихід в операційний нуль – від 6 місяців, окупність – від 9-12 місяців. Це досить хороші показники, тому як популярність сфери зростає і при належному підході послуги будуть затребувані.

 

Ризики роботи барбершопа

Як і в будь-якому бізнесі, робота барбершопа піддається безлічі ризиків. Від незапланованих, таких як звільнення цінних співробітників, проблеми з постачальниками, фізичні ушкодження в салоні, які можуть зупинити всю роботу на кілька днів, так і до таких очевидних: недолік хороших майстрів або недостатнє розуміння цього виду діяльності в невеликому місті. Доведеться попрацювати і переконати вашу аудиторію, ніж ваш барбершоп краще простий дешевої перукарні.

Варто планувати також план дій на випадок форс-мажорних обставин. У 2020 році світ зіткнувся з проблемою пандемії і виявився не готовий до швидкого вирішення. Звичайно, постраждали не тільки перукарні та салони краси, а й практично всі індустрії.

9 травня 2020 були затверджені тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях і салонах краси на період карантину у зв’язку з поширенням коронавирусной хвороби (COVID-19). Діяльність салонів краси в Києві також регламентується розпорядженням керівника робіт по ліквідації надзвичайних ситуацій від 08 травня 2020 року.

Згідно з новими правилами, після кожного візиту проводиться дезінфекція поверхонь, до яких міг доторкатися клієнт, стерилізація інструментів багаторазового використання. Майстри зобов’язані працювати в масках і одноразових рукавичках.

Подолати глобальну кризу, як у випадку з COVID-19, можна за допомогою своєчасної розробки плану з кризового менеджменту та впровадження CRM-системи.

 

Поради щодо поліпшення роботи

Щоб знизити ймовірність ризиків, і поліпшити поточний стан справи в барбершопе, ми радимо:

Вибирайте приміщення з розумом. Вам необов’язково брати найдорожче приміщення на першій лінії. Можна істотно заощадити на оренді перший час. Визначившись з районом, пройдіть кілька кварталів від самих злачних місць. Вартість оренди, швидше за все, буде нижче, а привернути увагу до свого салону ви зможете за допомогою яскравої вивіски.

Перерозподіляйте бюджет так, щоб не довелося економити на комфорті. Клієнти барбершопа приходять в справжній чоловічий клуб, вони платять не тільки за майстерність барбера, але і за гарне проведення часу.

Продумайте стиль і дизайн. Не забувайте, що барбершоп – оазис чоловічого комфорту. Рекомендуємо оформити дизайн в мінімалістичному або маскулінному стилі. Інтер’єр можна розбавити телевізором з плоским екраном, типово чоловічими аксесуарами і меблями в промисловому стилі. Також, в атмосферу барбершопа цілком вписується келих віскі для клієнтів.

Будьте готові до браку досвідчених Барбер. Швидше за все, доведеться навчати персонал, так що налаштовуйтесь на це заздалегідь.

Впровадити CRM-систему. Це допоможе автоматизувати і налагодити основну частину бізнес-процесів, а це не тільки заощадить вам час, але і зведе помилки до мінімуму.

За допомогою Beauty Pro CRM ви можете автоматизувати:

Ведення клієнтської бази і ефективну роботу з нею, збір відгуків, запис клієнта на послугу за допомогою модуля онлайн-запису і, ведення звітів, і багато іншого.

Якщо вас лякає щось з пунктів відкриття і ведення барбершопа, розглянутих в цій статті, а бажання не пропало – радимо придивитися до готових франшиз.

 

 

Висновок. Як відкрити барбершоп з нуля

Барбершоп – це не тільки про салон краси і бізнес, це про створення комфортного і цікавого чоловічого клубу. Як і до будь-якої справи, найкраще підійти до завдання відкриття власного барбершопа з любов’ю і бажанням бути найкращим для своїх клієнтів. Маючи стартовий капітал від $ 20.000 доларів це цілком здійсненне завдання. Враховуйте всі ризики, експериментуйте, збирайте розумну команду і робіть чоловіків красивіше і щасливішим.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

03.05.2021
Як відкрити барбершоп з нуля?
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup