Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Як обробляти фрези для манікюру

ГоловнаБлог — Як обробляти фрези для манікюру

Згідно СанПіН, манікюрні фрези відносяться до тих інструментів, які можуть пошкодити цілісність шкірного покриву і м’які тканини біля нігтя. Щоб запобігти поширенню деяких інфекційних захворювань, для яких досить дрібної подряпини, інструменти обов’язково потрібно стерилізувати. У нашій статті ми детально розповімо про те, як дезінфікувати, очищати і стерилізувати фрези для апаратного манікюру.

 

Що включає в себе обробка фрез для апаратного манікюру

Незалежно від того, наскільки хороший нейл-майстер і наскільки відповідально він ставиться до своєї роботи, дезінфекція, очищення та стерилізація інструментів є обов’язковою частиною роботи будь-якого манікюрного кабінету. Це важливо, тому що суміш з нігтьової пилу, частинок шкіри і шкірного жиру стане сприятливим середовищем для розмноження різних бактерій і мікробів. Щоб не допустити зараження клієнтів обробка інструментів повинна проводитися регулярно. Більш того, починати знезараження інструментів необхідно відразу після закінчення роботи з клієнтом.

Після завершення обробки фрез для апаратного манікюру вони запаковуються в герметичні упаковки і роздруковуються тільки в присутності клієнта. По-перше, це забезпечить стерильність інструменту, а по-друге викличе довіру клієнтів, які побачать відповідальне ставлення до роботи.

 

Як обробляти фрези від апарату для манікюру

Перший етап обробки фрез – очищення від бруду. Завдання майстра – позбутися від залишків крему, масел, лусочок шкіри. Для цього використовується вода, серветки або щітки. Перевірте, що ви дотримуєтеся всі вимоги до організації робочого місця майстра з манікюру Після сушіння фрез можна переходити до етапу дезінфекції.

 

Як дезінфікувати

Фрези для апаратного манікюру годі й дезінфікувати, якщо вони тільки куплені і ще жодного разу не використовувалися. Якщо це так, то можна переходити відразу до стерилізації. Якщо ж фреза вже була в роботі і контактувала з нігтем, шкірою і м’якими тканинами клієнта, то дезінфекція обов’язкове. Що ж таке дезінфекція? Це набір певних маніпуляцій, спрямованих на зменшення кількості мікробів і бактерій на поверхні інструменту. Важливим є те, що дезінфекція не одне і те ж, що і стерилізація. Дезінфекція не може гарантувати повного знищення мікроорганізмів на фрезі.

Етап дезінфекції вбереже майстра від зараження різними грибковими захворюваннями в процесі обробки фрез. Обробляти потрібно навіть в тому випадку якщо клієнт викликає у майстри повна довіра. На жаль, шкірні інфекції найчастіше проявляються не відразу, тому клієнт сам може бути не в курсі своїх проблем. Підготовка до стерилізації інструментів проводиться за допомогою спеціальних розчинів. На даний момент існує велика кількість видів розчинів. Вони поділяються на різні класи безпеки і містять детальну інструкцію. Більш того, спеціалізовані дезінфектори захищають інструментарій від появи іржі і подальшого руйнування.

Дезінфікуючий розчин готується перед початком самого манікюру або педикюру. Для його приготування чітко дотримуйтесь інструкції на упаковці, тільки так його ефективність проявиться в повній мірі. Переконайтеся, що ваш розчин підходить для обертових інструментів, тому що різновидів дезинфектора багато.

Розбираємося, як вибрати апарат для манікюру і педикюру Після використання фрези відразу помістіть її в заготовлений розчин. Слідкуйте за тим, щоб навколо насадки не утворилося бульбашок, а перед зануренням прочистите інструмент, видаливши всі великі частки гелю, шкіри або акрилу. Помістити в розчин можна і після роботи з клієнтом, зібравши всі використані інструменти. Уважно стежте за часом. Якщо перетримати фрезу, розчин може її пошкодити. Якщо недодержати – не буде ніякого ефекту. Час вказано на упаковці з розчином.

 

Як очищати

Перед дезінфекцією фреза для манікюрного інструменту вже очищалася від великих часток, що залишилися після її використання. Це було необхідно, щоб не залишилося недоступних для дезинфікуючого засобу місць на поверхні інструменту. Більш глибока і ретельна передстерилізаційне чистка проводиться вже після етапу дезінфекції. Такий порядок передбачений тому, що без дезінфекції великий ризик зараження інфекцією майстра.

 

Існує три способи очищення фрези:

Ручна чистка.

Найпопулярніший спосіб, тому що не вимагає ніякого спеціального обладнання. Тут необхідно тільки наявність пластикової або латунної щіточки і доступ до проточній воді. Найвідчутніший її недолік – кількість затраченого часу. Ретельне чищення кількох використаних фрез може тривати довше, ніж ви думаєте.

Механічна чистка.

Для цього знадобиться дентальний миючий апарат або дезінфектор. Порядок проведення чистки таким способом буде наступним: під проточною водою обполіскувати фрези перед приміщенням в обладнання; поміщаємо фрези на спеціальні підставки, які допоможуть запобігти їх пошкодження; залишаємо фрези в апараті при температурі 90◦C приблизно на п’ять хвилин (не менш). Даний алгоритм приблизно однаковий для всіх апаратів, однак зверніться до інструкції, перш ніж почати чистку фрез. Що потрібно знати про гель-лаки

 

Ультразвукова чистка.

Використовується спеціалізований ультразвуковий стерилізатор. Існує кілька його видів, тому при придбанні УФ-апарату варто переконатися, що він підходить для обробки саме фрез від апарату для манікюру. Принцип роботи такий же, як з миючим дезинфектором: обполіскувати фрези під проточною водою, складаємо їх на спеціальні підставки, щоб вони не стикалися між собою і залишаємо на якийсь час на обробку. Час дивимося в інструкції до апарату. Після застосування будь-якого з описаних способів фрези потрібно просушити, використовуючи або тепле сухе повітря, або чисті м’які паперові рушники. Огляньте інструменти на предмет пошкоджень. Якщо такі є, на жаль, фреза більше не придатна для роботи. Якщо ж виявили залишки частинок покриття, шкіри або кров, то процедуру необхідно повторити.

 

Як стерилізувати

Фрези для манікюру проходять останній етап обробки, щоб знищити всі хвороботворні мікроорганізми на поверхні інструментів. Тільки правильно проведена стерилізація гарантує безпеку інструментів. Основні способи стерилізації: хімічна стерилізація; автоклавирование; термостерілізація; рідка стерилізація. Нижче розповімо про кожного з них докладніше.

 

Хімічна стерилізація

Таке знезараження фрез для манікюру – дуже трудомісткий процес, тому застосовується виключно на виробництві або в медицині, де є всі умови. Хімічні засоби, що застосовуються для стерилізації, дуже отруйні і вимагають особливого поводження. При роботі з ними потрібно спеціальний одяг, що захищає всі частини тіла, а також органи дихання і очі. Для завершення процесу потрібно дистильована вода, для виробництва якої також потрібне спеціальне обладнання. Чим керуватися при виборі манікюрного столу З вищеописаного зрозуміло, чому в манікюрному салоні краще скористатися чимось простішим і менш небезпечним, але не менш ефективним. Для хімічної стерилізації найкраще мати окреме приміщення з хорошою вентиляцією і всім обладнанням. Це занадто витратно і не потрібно в умовах салону краси.

 

Термостерілізація

Термостерілізація в умовах манікюрного кабінету відбувається в сухожарові шафі. Сухожар максимально ефективний спосіб знезараження тих манікюрних інструментів, які було використано не инвазивно. Цей спосіб так ефективний, тому що спочатку шафи були розроблені для застосування в медичних установах. На основі медичних стерилізаторів були розроблені моделі для манікюрних салонів. Вони займають менше місця і більш прості в застосуванні.

Принцип обробки фрез в сухожарові шафі полягає в дії дуже гарячого, розпеченого повітря. У сухожар розміщуються декілька фрез, потім дверцята герметично закривається і повітря починає розігріватися. Різні апарати мають різну максимальну температуру, зазвичай вона варіюється від 180 до 250 ◦C.

Рідка стерилізація

Фрези для апаратного манікюру можуть проходити рідку стерилізацію. На сьогоднішній день існує ряд рідких стерилізаторів. Випускаються вони у вигляді концентратів, які треба розводити. Кількість потрібного концентрату розраховується залежно від того, що потрібно обробити. Тому уважно прочитайте інструкцію і чітко їй випливайте.

Важливою складовою рідкої стерилізації буде час обробки. Зрозуміло, що якщо недодержати фрезу, то ефекту не буде. Однак якщо перетримати інструмент в розчині, це може пошкодити його і зробити непридатним для роботи. Будьте уважні.

 

Після стерилізації

Після того, як була проведена стерилізація будь-яким із способів інструменти необхідно витягти з обладнання. Але куди їх помістити? Одним з кращих способів є зберігання в ультрафіолетовому стерилізаторі. Так, цей апарат заявлений як стерилізатор, однак у нього досить багато мінусів.

Наприклад, він нездатний впоратися з вірусами, які можуть бути присутніми на фрезі. Тому ми не радимо його в цій якості. Однак він прекрасно підходить для зберігання вже стерилізованих насадок. Як відкрити нейл-бар – розбираємося. Ще одним способом зберігання є приміщення фрез в крафтового пакети. Про це розповімо окремо.

 

Крафт-пакети

Крафт-пакети на даний момент дуже популярний вид упаковки в манікюрних кабінетах. У них поміщають вже стерилізовані інструменти, які можуть зберігатися в таких умовах близько трьох днів. Однак багато хто використовує їх вже безпосередньо під час стерилізації.

Відзначимо, що використовувати крафт-пакети безпосередньо під час обробки дуже зручно. Фрези варто помістити просто всередину пакета і за допомогою спеціальної клеїть смужки герметизувати упаковку. Не варто побоюватися того, що при парової або повітряної обробці пакет пошкодиться. Він має досить високу щільність, тому інструменти всередині знаходяться в цілковитій безпеці.

Незважаючи на свою щільність, матеріал пакета не перекриває доступу стерилянти до інструментів, але в той же час не дає волозі проникнути всередину. Завдяки герметичності і обробці в пакеті фрези по завершенню знезараження не контактують із зовнішнім середовищем, значить і ризику повторного зараження немає. Більш того, багато пакети мають спеціальні колірні індикатори, які показують, чи пройшла стерилізація благополучно, або ж процес не закінчений.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

03.05.2021
Як обробляти фрези для манікюру
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup