Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Тайський масаж: види, навчання та впровадження в салоні краси

ГоловнаБлог — Тайський масаж: види, навчання та впровадження в салоні краси

Тайський масаж – унікальний вид масажу, батьківщиною якого є Індія. Це оздоровча процедура, яка виконується за особливою методикою, яка була створена більше 2500 років тому. Тайський масаж може стати родзинкою салону краси, якщо вам вдасться знайти хорошого фахівця і правильно розрекламувати послугу. Традиції китайської медицини і вчення Аюрведи лежать в основі тайського масажу. Інакше кажучи, тайський масаж поєднує в собі досвід індійської найдавнішої цілющою системи і китайської медицини.

Тайський масаж має ще два популярних назви: «йога-масаж» і «тайська система зцілення». Оздоровчі властивості тайського масажу пояснюються впливом фахівця на енергетику клієнта за допомогою різних прийомів і методик. Майстри тайського масажу активізують енергетичні потоки за допомогою глибоких натискань на м’язову тканину, її розтягування, використовуючи методи акупресури і рефлексотерапії. Тайський масаж дозволяє відновити баланс енергії в організмі, що є гарантією відновлення здоров’я, згідно з вченням східних лікувальних систем. Східні цілителі вважають, що хвороба виникає, як результат порушення руху енергії в організмі.

Майстер тайського масажу натискає на рефлекторні точки, що знаходяться на проекціях енергетичних потоків, і глибоко працює з м’язами, усуваючи перешкоди, що заважають руху енергії. Як тільки ці перешкоди усуваються, баланс енергії приходить в норму. Таким чином, тайський масаж дозволяє усунути причину, яка привела до хвороби. Очевидно, що тайський масаж не має нічого спільного з класичним масажем, де майстер впливає тільки на проблемні ділянки клієнта. У східних країнах тайський масаж дуже популярний, що пояснює той факт, що жителі цих країн нічого не знають про хвороби, від яких так часто страждають європейці. Існують кілька видів тайського масажу. Мова йде про види традиційного тайського масажу, які практикуються в Таїланді. У Росії тайський масаж і його традиції трохи спотворені: в салонах найчастіше пропонують тайський еротичний масаж, який сильно відрізняється від традиційного.

 

Які є види тайського масажу, і скільки вони коштують

1. Масаж ніг (Foot massage) Для тих, хто багато ходить пішки, процедура тайського масажу ніг просто необхідна. Після довгого перебування на ногах сеанс тайського масажу ніг зніме втому, біль і напругу. Перед початком сеансу ноги клієнта омивають. Для цього роблять ванночку для ніг з ароматичними маслами, скрабіруют ноги, якщо в цьому є потреба. Спочатку ноги розминають спеціальними паличками, а потім продовжують масаж вже руками. Ноги масажують до коліна. Протягом усього часу застосування майстер може піднімати ногу клієнта, згинати її, класти на пуфик. Релакс-версія тайського масажу передбачає розминка тільки руками за допомогою легкого натискання. Слід пам’ятати, що іноді масаж викликає хворобливі відчуття. Проте, користь тайського масажу, яку клієнт оцінить вже після першого сеансу, робить ці неприємні відчуття зовсім незначними.

2. Традиційний тайський масаж (Thai massage) Під час масажу майстер застосовує різні техніки. Він впливає на активні точки, розтягує тіло, скручує його, розминає, погладжує, розкриває суглоби, виконує глибокі натискання. Майстер стосується клієнта великими пальцями рук, згинами пальців, ліктями, долонями, передпліччя і навіть колінами і ступнями. Звичайно ж, існує техніка тайського масажу, тобто, послідовність дій майстра при виконанні масажу, але всякий раз майстер діє по-різному. Це пояснюється тим, що стан клієнта може бути різним, затиснуті різні групи м’язів, з’являються порушення якихось каналів. Майстер визначає, чому слід приділити більше уваги саме в даний момент і виконує масаж з урахуванням поточного стану клієнта. У масажі присутні і розслаблюючі елементи, але це зовсім не означає, що клієнт буде насолоджуватися приємними дотиками майстра і солодко засинати. Велику частину часу масажист буде розминати тіло і робити натискання, які, як уже говорилося, можуть бути досить болючими. Особливо гостро на це реагують люди, які не вміють розслаблятися. Проте, після сеансу клієнт відчує приплив сил, у нього покращиться настрій і самопочуття. Тайський масаж проводять в одязі. Клієнту пропонується одягнути майку і шорти. Сама процедура проводиться на спеціальному мате, який лежить на підлозі. Професійний тайський масаж триває від одного до двох годин.

3. Масаж маслом (oil-massage) Такий масаж підійде тим, хто хоче повністю розслабитися. Майстер стосується клієнта м’яко і плавно, не використовує ніяких «силових» прийомів, які могли б викликати біль. Клієнт сам вибирає аромат масла, використовуваного для масажу. Зазвичай пропонуються аромати лаванди, жасмину, троянди та ін. Масаж маслом сприяє хорошому і міцному сну. Деякі клієнти засипають прямо під час сеансу. Такий тайський масаж для жінок особливо корисний, бо відновлює гормональні функції і покращує стан шкіри. Клієнти можуть не боятися, що масло може забруднити їх одяг. Масло добре вбирається в шкіру. Крім того, в кінці процедури майстер злегка промаківающімі тіло рушником, прибираючи всі залишки масла. Масаж маслом триває одну годину і коштує від двох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4. Масаж голови і комірцевої зони Салон тайського масажу часто пропонує послугу масажу голови і комірцевої зони в якості бонусу, як доповнення до іншою процедурою. Однак існує і окремий варіант масажу, який передбачає ретельне опрацювання цих областей і триває близько години. Після такого сеансу шкіра омолоджується, стає еластичною і ніжною, м’язи повністю розслабляються, а «темні кола» під очима практично зникають. Багато клієнтів скаржаться на постійне відчуття напруги в комірцевої зоні. Масаж дозволяє значно зменшити біль, зняти напругу, сприяє хорошому і міцному сну, позитивно впливає на поставу. Сеанс зазвичай триває півгодини або годину.

5. Масаж для схуднення (Slim massage) Для масажу використовуються спеціальний крем з розігріваються ефектом. Крем роблять на суміші цілющих трав і червоного перцю. Спочатку майстер розігріває шкіру клієнта, швидко розминаючи її з використанням крему, а потім переходить до інтенсивного поплескування пальцями. Ризик появи синців після сеансу невеликий, але іноді буває і таке. Тайський антицелюлітний масаж буде корисний тим, хто хоче позбутися зайвої ваги. Масаж сприяє розщепленню жирових відкладень і благотворно впливає на лімфатичну систему. Сеанс масажу триває одну годину, якщо увага приділяється відразу декількох проблемних зон, і півгодини, якщо майстер працює тільки з однією зоною. Ціна варіюється від двох з половиною до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

6. Масаж гарячими каменями (Stone massage) Такий масаж не є тайським, але не згадати про нього було б неправильно, тому що більшість салонів пропонують таку послугу поряд з іншими видами масажу. Сеанс масажу відрізняється тим, що при його проведенні майстер використовує плоскі і гладкі камені вулканічних порід. Перед сеансом масажист прогріває каміння в спеціальному пристрої. Крім каменів майстер використовує масло з ароматичною добавкою. Існують різні методики такого масажу, при цьому, що використовуються камені можуть бути як гарячими, так і холодними. Майстер розкладає камені по всьому тілу і робить за допомогою них масаж. Процедура триває годину-півтори. Фахівці рекомендують клієнтам користуватися такою послугою ввечері, щоб відразу після сеансу відправитися в ліжко. Масаж камінням знімає стрес, напругу, дозволяє упокоїтися, розслабитися, прийти в себе. Такий масаж благотворно впливає на нервову, серцево-судинну і дихальну системи.

7. Масаж трав’яними мішечками При проведенні сеансу використовується мат для тайського масажу і мішечки з трав’яними зборами. Мішечки з травами попередньо розігрівають. Потім майстер злегка натискає мішечками і продовжує такі рухи, поки мішечки залишаються гарячими. А коли вони остигають, руху майстра стають все більш і більш інтенсивними. Як трав використовуються індійський шафран, кафрский лайм, гірський імбир, пачулі та ін. Після сеансу масажу шкіра стає пружною і м’якою, стимулюються обмінні процеси в організмі. Зазвичай масаж триває близько години. Послуги тайського масажу трав’яними мішечками коштують від півтори до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Як проходить процедура тайського масажу

Під час сеансу майстер впливає на все тіло клієнта, починаючи зі ступень і закінчуючи головою. Спеціаліст натискає на різні ділянки тіла, при цьому, майстер може виробляти масажні руху долонями, пальцями, ліктями, стопами, колінами, всією поверхнею свого тіла. Сила і інтенсивність натискання залежить від ваги і віку клієнта, його стану в цілому, наявності будь-яких захворювань та ін. Процедура триває від одного до трьох годин. Перед початком процедури клієнт одягає бавовняний одяг (майку і шорти) і лягає на мат або кушетку. Одяг потрібна, щоб майстру було зручніше виконувати непрості маніпуляції з тілом клієнта. Крім того, наявність одягу запобігає зісковзування рук майстра. Масаж починається з натискань на рефлекторні точки, розташовані на стопах. М’які, глибокі натискання, що виконуються неквапливо, повністю розслаблюють тіло. Майстер використовує деякі прийоми йоги (натиснення, розтягування і скручування), які спрямовані на відновлення балансу енергії в організмі, досягнення гармонії в тілі. Скручування дозволяють простимулювати поперечносмугасті м’язові тканини, що неможливо зробити, виконуючи звичайний масаж. Таким чином, під час процедури тіло розтягується, йде напруга, гармонізуються всі процеси в організмі. Впливаючи на рефлекторні точки, майстер стимулює роботу всіх систем організму, внутрішніх органів, що призводить до позитивного лікувального результату. Через те, що тайський йога-масаж виконується в послідовності ноги-тулуб-голова, до того моменту, коли майстер переходить до роботи з верхніми ділянками тіла, вони вже максимально розслаблені і готові до сприйняття цілющих маніпуляцій. По завершенні сеансу клієнт відчуває себе бадьорим, повним сил, відпочив. Фахівці стверджують, що ефект від однієї процедури можна порівняти з трьома днями повноцінного відпочинку на морі.

 

Як тайський масаж вприває на організм

 • Відновлює сили.
 • Знімає стрес і напруження.
 • Покращує кровообіг.
 • Полегшує больові синдроми.
 • Підвищує гнучкість, рухливість суглобів.
 • Розслаблює м’язові тканини.
 • Забезпечує глибоку релаксацію.
 • Відкриває енергетичні канали.
 • Сприяє схудненню.

 

Показання та протипоказання до тайського масажу

Основні проблеми, впоратися з якими допоможе тайський масаж Хронічні головні болі. Тайська система буде дуже корисна, якщо хворобливі відчуття виникають в результаті судинного спазму або защемлення нервів в області шиї. Якщо клієнт повідомить про свою проблему майстру, то він приділить максимум уваги опрацювання плечових м’язів, шийного відділу і голови. Хронічна втома і швидка стомлюваність.

Регулярне відвідування майстра тайського масажу сприяє фізичному та енергетичному оновленню тіла пацієнта. Масаж дозволяє прибрати м’язові спазми, покращує процеси кровообігу, самопочуття. Особливо корисним тайський масаж буде для тих, хто веде малорухливий спосіб життя або займається діяльністю, яка передбачає постійне перебування перед комп’ютером. Безсоння і депресія. Такі захворювання викликаються порушеннями в роботі нервової системи. Тайський масаж допоможе всьому тілу повністю розслабитися. Уже після першого сеансу клієнт відчуває себе бадьорим, відпочив, а також помітить прилив сил і енергії.

Коли тайський масаж протипоказаний

 1. При загостренні хронічного захворювання.
 2. У післяопераційний період.
 3. При високій температурі тіла.
 4. При наявності запалень, ран на шкірі.
 5. При захворюваннях шкіри.
 6. При злоякісних, доброякісних утвореннях.
 7. При захворюваннях серцево-судинної системи.
 8. При розладах психіки.

 

Як відкрити салон тайського масаж

Крок 1. Знайти фахівців – масажистів з ліцензією. Для цього є кілька варіантів: оплатити навчання свого співробітника в Таїланді; знайти фахівця, який вже пройшов навчання і має досвід роботи; оформити квоту на залучення іноземних працівників. Процес займає приблизно один рік. Квоту слід оформити у відповідності з усіма вимогами закону.

Крок 2. Підбір масажисток. Існує два варіанти підбору масажисток.  Самостійно шукати фахівців досить проблематично, та й результат такого пошуку може в підсумку виявитися плачевним. Наприклад, вам можуть порадити майстра, запевняючи, що він робить чудовий масаж і відвідував курси. А в підсумку виявиться, що дівчина має дуже туманне уявлення про те, як правильно робити масаж, і приїхала в Росію, щоб подивитися світ. Очевидно, що така ситуація не просто неприємна, вона веде до додаткових витрат (відвезти співробітницю назад Вам доведеться теж за свій рахунок!), Втрати часу і загибелі Ваших нервових клітин. Ви можете скористатися послугами російського посередника, але ризик залишитися обманутим, на жаль, досить великий. Так що, вибираючи цей варіант підбору персоналу, будьте максимально обережні. Підібрали масажисток? Відмінно. Тепер з ними необхідно укласти контракти. Якщо Ви запросили тайців, то пам’ятайте, що оформлення документів займе близько трьох місяців. Після цього масажистки йдуть в посольство, отримують візу і прилітають до вас.

Крок 3. Пошук постачальників косметики. З цим проблем ніяких не виникне, адже багато російські постачальники мають в асортименті тайську косметику. Ви можете скористатися й послугами тайських постачальників, але Вам доведеться вирішити проблеми доставки вантажу в Росію і проходження митниці. На жаль, постачальники часто не мають необхідних сертифікатів, а якщо їх немає, то митне очищення вантажу неможлива. Щоб роздобути ці документи, Вам доведеться дуже постаратися. Це займе багато часу і зажадає істотних грошових витрат. Не варто користуватися «сірої» митницею, тобто, коли ваша косметика, яка не має документів, їде з якимось іншим вантажем. Вирішувати, звичайно, вам, але ваш вантаж може не дійти, загубитися або бути доставленим на два-три місяці пізніше. Приблизно одна зі ста поставок супроводжується проблемами і, звичайно ж, ніхто не дасть вам гарантії, що саме вашого вантажу це не торкнеться.

Крок 4. Пошук обладнання та декору. Устаткування для тайського масажу ви знайдете і в Росії, і в Таїланді. Зараз немає сенсу шукати обладнання саме в Таїланді, так як російські постачальники пропонують продукцію за доступними цінами. Вам знадобиться купити мати, столи для масажу, обладнання для масажу ніг, пуфики тощо. Що стосується декору, то його краще привезти з Таїланду. Ви зможете ввезти його, вказавши, що плануєте використовувати його для особистих потреб і уникнути складного митного оформлення. Бангкок – найкраще місце для покупки декору.

Крок 5. Пошук приміщення, ремонт. Вибираючи приміщення, пам’ятайте, що воно повинно відповідати нормам СЕС для салонів краси. Укладайте договір оренди на тривалий термін, адже організація салону тайського масажу передбачає виконання дорогого ремонту, розробки дизайну інтер’єру та ін. Буде дуже неприємно, якщо, зробивши все необхідне, Ви дізнаєтеся, що Вас просять залишити приміщення. Також Вам необхідно буде робити програму ПЛК, встановити пожежну сигналізацію, провести узгодження з СЕС, як і для будь-якого бізнесу в сфері послуг. Обсяг витрат на ремонт визначте самостійно. Очевидно, що «золоті унітази» нікому не потрібні. Клієнту важливо відчути атмосферу Таїланду і просто перебувати в затишному приміщенні. Ви можете звернутися до дизайнера або розробити проект самостійно. Вам залишається повісити вивіску, наприклад «Спа: тайський масаж» або «Тайський масаж для чоловіків», відкрити двері і чекати своїх перших клієнтів.

Крок 6. Відкриття. На етапі відкриття необхідно сконцентруватися на залученні клієнтів і якості послуг, що надаються. Уявіть, що ви клієнт, подумайте, що вам хочеться бачити в такому салоні?

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10.05.2021
Тайський масаж: види, навчання та впровадження в салоні краси
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup