Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Сучасні техніки фарбування волосся

ГоловнаБлог — Сучасні техніки фарбування волосся

Змінити образ просто, достатньо пофарбувати волосся, але для цього важливо вибрати актуальну і відповідну техніку фарбування волосся. Майстер колорист повинен розбиратися в трендах, стежити за розвитком індустрії і постійно підвищувати свою кваліфікацію. Сучасні техніки фарбування волосся вражають різноманітністю, вимагають певних навичок і знань. У статті ми коротко описали основні види технік фарбування волосся, навели приклади робіт, а також залишили для вас відео-уроки по неординарним методам забарвлення.

 

Колорування

При колоруванні використовується кілька відтінків. Основне завдання цього методу фарбування волосся – підкреслити натуральний колір шевелюри, зробити його більш яскравим і незвичайним за рахунок додавання різних відтінків.

Види колорування

Горизонтальний. Для виконання цієї процедури підбирають 3-4 відтінку, зачіску поділяють на 3 частини від коренів до кінчиків. Самий темний тон наносять біля коріння, кінчики фарбують в світлий. Середину фарбують в решту кольору.

Вертикальне. Використовують близько 20 відтінків. Фарбують окремі пасма в один з обраних відтінків. Техніка фарбування волосся колоруванням: Виділяють пасма, які будуть фарбувати. Решта фіксують гумками. Забарвлення починають з темного складу. Фарбу наносять на локони, рухаючись від потилиці до передньої частини голови. Пофарбовані пасма загортають у фольгу і приступають до наступного красящему складу. Склад тримають на волоссі близько півгодини. Потім розгортають фольгу і промивають шевелюру водою.

 

Мелірування

Мається на увазі освітлення деяких пасом. В цьому і полягає основна відмінність мелірування і колорування. В іншому техніка фарбування волосся і ефект досить схожі. Головний недолік мелірування – це використання освітлювачів на основі аміаку, який погіршує здоров’я і красу волосся. Однак з огляду на непереможною любові жінок до блонду, останнім часом з’явилося безліч різновидів мелірування. Про них піде мова нижче.

 

Омбре

Омбре – одна з найпопулярніших в світі технік фарбування волосся. Передбачає плавний перехід кольору приблизно з середини довжини волосся. Як правило, від темного кольору біля коріння до світлого кольору кінчиків.

Але існує також зворотне омбре – перехід від світлих коренів до темних кінців. Така техніка підходить блондинкам. Найчастіше омбре вибирають дівчата з темним волоссям. В такому випадку коріння залишають натурального кольору, а кінчики освітлюють. Але можливі й експерименти з будь-яким кольором волосся.

Для якісного фарбування волосся технікою омбре волосся повинне мати однаковий рівний колір. В першу чергу фарбу наносять або на кінчики, або на корені, в залежності від того, який тип обраний – зворотний (коріння) або класичний (кінчики).

Фарбування вертикальне без використання фольги, як в мелірованії. Далі барвник наноситься на область переходу кольору. По закінченню терміну, необхідного для окремого типу волосся, фарбу змивають, волосся сушать.

 

Сомбре

На перший погляд омбре і сомбре однакові. Однак при використанні техніки фарбування волосся сомбра досягається більш плавний перехід кольору, тоді як при омбре він контрастний. Ефекту плавності дозволяє домогтися вологе або сухе «розтягування» фарбувального складу по всій довжині волосся. Відокремлюють пасмо волосся, починаючи з потилиці. Кистю наносять фарбувальний склад від середини довжини.

При вологому розтягуванні зволожують необроблену пасмо водою і розтягують склад кілька разів активними точними рухами зверху вниз. При сухому використовують гребінець з дрібними зубами або активно масажують пасмо від середини довжини вгору, домагаючись таким чином розтяжки фарби вгору.

 

Мажимеш

Технологія відрізняється дбайливим впливом на волосся. Мажимеш (французьке мелірування) – це мелірування, з використанням натуральних освітлювачів на основі крему і воску. При класичному мелірованії використовуються фарби на основі аміаку, який згубно впливає на стан і красу волосся.

Кілька порад з техніки фарбування волосся:

 •  Сушка забарвлених пасм феном. Це дозволить скоротити час процедури і надати волоссю шовковистість.
 • Ретельно підійдіть до вибору фарби. Відмінно підійде крем-окислювач L’Oreal Professionnel Majimeches, призначений спеціально для Мажімеш.
 • Фарба Sanlinght від Wella надає ефект вигорілих на сонці пасом. Через рідкої консистенції фарбу наносять блоками.
 • Також можна підібрати щадні склади для мелірування від Estel або Matrix на основі воску.

 

Шатуш

Назва цієї техніки походить від англійського слова shahtoosh – дорогий і рідкісний вид вовни. В даному контексті мається на увазі, що ця забарвлення найкращої якості. Шатуш передбачає забарвлення окремих пасом з переливом кольору від темного до світлого по всій довжині локонів. Це дає ефект вигорілих пасом, що характерно для інших схожих технік на основі мелірування: омбре, балаяж і т.д. Але в порівняння з ними дає найбільш плавний і непомітний перехід кольору.

Шатушь практично універсальна техніка, але все ж краще всього виглядатиме на довгому волоссі. Так як довжина дозволяє домогтися плавності переходу кольору.

 

Airtouch

Новий стрімко набирає популярність метод фарбування волосся, при якому обробляються окремі пасма. Airtouch в перекладі з англійської – дотик повітря. У самій назві закладено суть методу. Ефект від застосування цієї техніки ніжний і повітряний.

Технологія

Вибирають невеликі пасма товщиною до 1см. Захоплюють пасмо за кінчики, за допомогою холодного фена видаляють пошкоджені, короткі і тонкі волоски. Частину, що залишилася пасмо накладають на фольгу, наносять освітлюючий склад, починаючи якомога ближче до коріння. Сухий пензлем або руками розтушувати кордон кольору для плавності переходу. Можливе застосування розтяжки, але вона не обов’язкова, так як на виході перехід колір вийде все одно плавний. Фольгу згортають в конверт, зверху опускають залишилися необроблені волосся з пасма. І так по всій голові. У цій техніці фарбування волосся використовуються щадні фарби, які не псують волосся, що є перевагою перед звичайним мелірування. Фарбування airtouch одне з найбільш довговічних, оскільки повністю втрачається межа переходу кольору.

 

Балаяж

Назва Балаяж походить від французького balayage – підмітати. І дійсно, робота майстра пензлем в цій техніці нагадує помахи мітлою. При фарбуванні балаяж освітлюючий склад наноситься на кінчики і окремі пасма, починаючи з середини. Використовується фарба 2-3 відтінків для природного переливу кольору.

Фарбується тільки поверхня пасма, а серцевина залишається незайманою. При цьому, пасма можна обертати в фольгу – це може пошкодити шар фарби. Допускається тільки прокласти пасма фольгою, тим самим відокремивши їх один від одного.

Ефект балаяж схожий з іншими техніками на основі мелірування – вигорілі волосся. Але, наприклад, техніка фарбування волосся Шатушь дає більш плавний перехід кольору. А балаяж дає більш контрастний перехід, що ближче до техніки омбре. Таким чином можна сказати, що балаяж це щось середнє між Шатушь і омбре.

 

Брондування

При брондуванні проводиться поетапна вертикальна забарвлення декількома фарбами натуральних відтінків від темного до світлого. Часто використовуються різні відтінки шоколадного, бежевого або коричневого кольору разом з більш світлими тонами. Головне – підібрати відтінки таким чином, щоб уникнути контрасту, а досягти плавного переходу кольору.

Техніка фарбування волосся дозволяє створити ефект вигорілого волосся, візуально додати обсяг. На перший погляд цей вид фарбування здається простим, тому що немає єдиної технології і рецепта застосування відтінків. Кожна окрема пасмо (чим тонше, тим краще) забарвлюється новим різним складом і загортається в фольгу. Однак майстру доведеться повністю покладатися на свій досвід роботи з барвниками, щоб не створити безлад на голові клієнта.

Лайфхак: Змішайте всі склади заздалегідь і до кожного приготуйте окрему кисть. Важливе, щоб кисті були однакові – так рука буде діяти набагато швидше. Швидкість роботи при брондірованіе – важливий фактор.

Приступайте до цього методу, тільки якщо повністю впевнені в кристалах і результати, які вони дають.

 

Тонування

Тонування – поступовий набір кольору в кілька фарбувань. Ефект від цієї техніки схожий з однотонним фарбуванням. Але на відміну від нього при тонуванні використовуються фарби, що не містять аміаку і лугів. Завдяки цьому структура волосся не травмується. Це є основною перевагою тонування.

Техніка тонування схожа зі звичайним фарбуванням Змастити кремом ділянки шкіри, на які може потрапити фарба. Рівномірно нанести фарбу на локони. Почекати час, вказане виробником, потім помити голову і висушити шевелюру. Процедуру потрібно повторити 2-3 рази, трохи змінюючи відтінок фарби. У перервах між сеансами клієнту слід рекомендувати тонуючий шампунь для збереження результату.

 

Однотонне фарбування

Класичний спосіб фарбування волосся, який не втрачає своєї популярності і до цього дня. Сьогодення надає широкий вибір кольорів і відтінків: від природних і природних, до неординарних і яскравих варіантів.

Важливим моментом є вибір фарби, так як фарбування виробляється за один сеанс. Тому щоб клієнт залишився задоволений результатом, слід відповідально підійти до вибору кольору.

Техніка однотонного фарбування волосся Розділити волосся на 4 частини: зробити два проділу перпендикулярно один одному. Утворені 4 хвостика зафіксувати шпильками. Починаємо процедуру з тім’яної частини, профарбовуючи найменші пасма. Потім розпустити і розправити 4 пучка і фарбувати від коренів до кінчиків. Важливо наносити фарбу рівномірним шаром. Після нанесення складу ретельно розчесати волосся для рівномірного розподілу фарби.

 

Елюмінірування волосся

Як і в інших техніках, суть техніки елюмінірованіе закладена в назві. Воно утворено від латинського слова lumen, що в перекладі означає «світло». Елюмінірування покращує здатність волосся відбивати світло, що надає їм природний блиск.

Одне з головних переваг елюмініровання – використання сприятливих фарб, які не містять аміак і лугу. Такі склади не руйнують структуру волосся, а обволікають їх зовні, не проникаючи всередину. Техніка надає волоссю ефект хамелеона: з’являються переливи на світлі і яскравий блиск.

 

Деграде

Назва цього виду фарбування дали французи: деграде в перекладі означає півтон. При використанні цього способу фарбування волосся один тон плавно перетікає в інший, що надає волоссю об’єм і глибину кольору. Ця техніка передбачає фарбування волосся по всій довжині і є відмінним варіантом розтяжки кольору.

Техніка виконання деграде: Зібрати волосся у темряві в пучок, так як фарбування починається з нижніх пасом. Фарбуємо нижні пасма і загортаємо в фольгу. Після розпускаємо хвіст і повторюємо процедуру з рештою волоссям і іншим відтінком. Ефект розтяжки досягається за рахунок різної довжини волосся на маківці і потилиці.

Варіантів деграде також кілька. Крім класичного, це багатобарвне, різке деграде (перехід кольору з одного в інший яскраво виражений), вінтажну (забарвлюють тільки коріння), кінський хвіст (тільки кінчики волосся), зворотне (коріння – в світлий, кінчики – в темний відтінок).

 

Фарбування 3D

Щоб зрозуміти цю техніку, 3D окуляри не знадобляться. Але все-таки зв’язок є. Техніка відсилає нас до 3D в кіно – ефекту обсягу і реалістичності. Такий вид фарбування надає волоссю глибину і обсяг, на відміну від однотонного варіанту, при якому колір волосся може здаватися неприродним, плоским.

Отже, в техніці 3D тонкі пасма забарвлюються в 2-3 схожих відтінку. Клієнт вибирає основний колір, а вже до нього підбирають кілька відтінків. Таким чином при погляді на всю шевелюру відтінки зливаються, що і створює ефект глибини і насиченості кольору.

 

Неонове фарбування

Останнім часом набирає популярність. Неонове фарбування волосся з’явилося недавно і є полем для експериментів. Основна особливість даного методу фарбування волосся – це світіння фарбованого волосся в темряві і ультрафіолетовому світлі. Такого ефекту дозволяють домогтися спеціальні фарбувальні склади.

Популярні фарби для фарбування «Неон»:

Manic Panic (США).

З цього бренду і почалося неонове фарбування KENRA KOLOR (США) La Riche Direction (Великобританія)

 

Двокольорове фарбування

Передбачає фарбування в два різних кольори. Техніка дає повну творчу свободу. Можна використовувати будь-які кольори і відтінки на вибір клієнта. Нічого класичного, звичайного і звичайного.

 

Трафаретне фарбування

Це нова техніка, в якій використовуються спеціальні шаблони для створення незвичайних візерунків і малюнків на волоссі.

Техніка трафаретного фарбування волосся Для виконання цього виду фарбування майстер спочатку готує волосся: прибирає слабкі та пошкоджені волосся, можлива стрижка. Потім прикладає до волосся трафарет і завдає фарбу з балончика як для графіті. Фарби дають час висохнути. Чим рівніше гладь волосся, тим більш значуща ефект.

Трафаретне фарбування – техніка фарбування волосся для сміливих експериментів. Для першого разу рекомендуйте клієнту використовувати щадну фарбу з короткочасним ефектом.

 

Божевілля кольорів

Ще більш неординарна техніка. Можна застосувати як один колір, так і їх поєднання. Головне правило – обурлива яскравість! Яскраво рожевий або отруйно-жовтий, кислотно-зелений, ультрафіолетовий і ультрачервоні. Деякі особливо просунуті майстра пропонують клієнту створення кольорових малюнків на виголених ділянках голови.

 

Піксельне фарбування.

Ще одна нова техніка, швидко набирає популярність. Ефект такого фарбування схожий на пікселі в вашому моніторі або телевізорі: створюється сітка з квадратиків, що відрізняються по відтінку від сусідніх. Це досягається завдяки стрижці і фарбування окремих пасом.

Найбільш ефектно піксельний фарбування виглядає на прямих волоссі. А ось власницям кучериків така техніка не дасть потрібного ефекту. Укладання волосся повинна бути завжди ідеальної, інакше геометричний малюнок не буде помітний.

Піксельне фарбування дозволяє створити неповторний малюнок на шевелюрі, при цьому кардинально не змінюючи весь образ в цілому. Але такий вид фарбування складний у виконанні, в догляді і підійде не кожному типу волосся.

 

Фарбування хною

Хна – це фактично найпопулярніший в світі барвник. Тому що натуральний. На зміну рудим результатів прийшло безліч видів і відтінків хни, що дає свободу вибору.

Основна перевага цього виду фарбування волосся – натуральна фарба, яка не шкодить волоссю. Хна містить безліч корисних елементів:

• Хлорофіл – антиоксидант, який зміцнює шкірний покрив

• Смоли – додають волоссю шовковистість і природний блиск

• Пектини – надають обсяг волоссю і поглинають токсини, тонізуючи шкіру

Фарбування хною виконується по техніці однотонного фарбування, проте майстри і тут намагаються експериментувати, застосовуючи різні відтінки натурального барвника і домагаючись відмінних варіантів деграде, омбре і брондування.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

04.05.2021
Сучасні техніки фарбування волосся
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup