Професійне обладнання для клінік та салонів краси

План кімнати салону краси: планування та зонування

ГоловнаБлог — План кімнати салону краси: планування та зонування

Клієнти відвідуватимуть салони краси не тільки залежно від вартості послуг, що надаються в них, але й від комфорту, який отримують люди, звертаючись до салону. Велике значення має розташування шаф всередині салону, і для цього ви можете розробити і успішно використовувати план салону краси.

 

План кімнати салону краси: робочий проект

Після того, як ви зробили всю підготовку до відкриття власного бізнесу, придбали або орендували приміщення для салону краси, виникає питання, як обладнати його для вас, щоб ви могли обладнати його так. Робочий проект потрібно розробляти в наступних напрямках.

 

Планування кімнати

Перш за все, потрібно розуміти, що для планування кімнати потрібно залучити не просто дизайнера інтер’єру, а людину, яка працює в цьому напрямку і здатна грамотно скласти план салону краси. Такий фахівець допоможе вам не тільки функціонально розмістити всі необхідні зони (робота, зона відпочинку відвідувачів, підсобні приміщення), але і зробити це відповідно до встановлених стандартів та норм СЕС. Наприклад, необхідно врахувати, що після масажу клієнту, ймовірно, потрібно буде прийняти душ. Відповідно, душова кімната не повинна знаходитися в іншому кінці салону.

Дизайн комунікацій

Комунікації з точки зору простору салону краси – один з найважливіших моментів. Слід носити воду у всі кімнати і при цьому звертати увагу, щоб тиск у водопроводі був достатнім як для душових, так і для раковин перукарень, і для гідромасажних ванн. В іншому випадку виявиться, що ви просто не зможете користуватися придбаним обладнанням на 100%.

Проектування електропроводки

При плануванні електричної мережі важливо спочатку мати уявлення про навантаження, яке вона буде нести в майбутньому. І це навантаження буде досить великим, адже в салонах краси використовують не тільки багато освітлення, але і різні спеціалізовані інструменти, які також працюють від електрики.

Структура вентиляційної системи

Існує багато факторів, завдяки яким ви приділяєте стільки уваги дизайну вентиляційної системи з точки зору простору салону краси. До таких факторів можна віднести, наприклад, наявність підвищеної вологості, що може призвести до утворення цвілі, а це пряма загроза здоров’ю споживачів і, крім того, може завдати значної шкоди всьому інтер’єру. Дуже часто гіпсокартон використовується при дизайнерських рішеннях. Отже, конструкції з цього матеріалу, при утворенні на них цвілевого грибка, відновленню вже не підлягають. До цього пункту слід поставитися особливо уважно при наявності сучасних герметичних склопакетів в салоні. Наступним фактором є велика кількість одночасно працюючих електроприладів (фени, «праски»), що негативно впливає на рівень кисню в приміщенні і може спричинити погіршення самопочуття відвідувачів (наприклад, може керувати водієм). Використання речовин, що мають специфічні запахи. У будь-якому салоні майстра використовують засоби для укладання та фарби для волосся, лаки, гелі та інші засоби для манікюру-педикюру. І якщо всі ці запахи зосереджені в приміщенні, цілком ймовірно, що у клієнтів може бути алергічна реакція на них. Крім того, оскільки в більшості випадків кімнати салонів краси займають не дуже велику площу, а кабінети розташовані близько один від одного, цей факт може призвести до небажаного поширення запахів (наприклад, їжі з кімнати відпочинку). І ще один важливий момент для плану салону краси – обов’язкова наявність спліт-системи, щоб у будь-яких погодних умовах клієнту було комфортно.

Освітлення

Найбільш оптимальним варіантом для салону краси є наявність як загального освітлення, так і освітлювальних приладів для кожної робочої зони з урахуванням його особливостей. Так, наприклад, специфіка роботи кожного майстра передбачає використання спрямованих променів з певної сторони і під прямим кутом. Якщо для перукаря та візажиста важливо, щоб світло падало на обличчя та голову клієнта, то майстру нігтьових служб потрібні нижчі лампи, щоб точно падати на руки відвідувача. Плануючи загальне освітлення (наприклад, із застосуванням ламп на стелі), слід звернути увагу на рівномірний його розподіл по салону. Якщо розміщення освітлювальних приладів не продумано з точки зору салону краси, це може вплинути на якість роботи майстрів і, відповідно, рівень задоволеності роботою клієнтів. Я також хочу додати, що якість планування освітлення безпосередньо впливає на бачення як співробітників, так і відвідувачів салону.

Дизайн кімнати

Дизайн приміщення салону краси краще довірити спеціалісту в цій галузі, але якщо кошти не дозволяють, цілком можливо самостійно знайти цікаві дизайнерські рішення. Для початку визначтеся з основною концепцією, в якій буде працювати ваш салон. Ідея повинна бути оригінальною, а її реалізація – припустити створення приємної атмосфери затишку та релаксу для відвідувачів. Після цього в плані салону краси залишиться продумати основні моменти дизайну (кольорові рішення, загальний стиль, меблі та музичний супровід) і втілити їх у життя. Цікавим етапом є поєднання декількох стилів в інтер’єрі, виділивши таким чином кожну робочу зону. Наприклад, у масажному кабінеті ви можете використовувати м’які, заспокійливі тони, щоб створити атмосферу розслаблення. Тоді як перетворити робочі місця перукарів-візажистів на яскраві, емоційно заряджені ділянки. Музика також може допомогти створити ще більш помітний контраст між зонами салону. Однак можна підтримати дизайн всієї кімнати в одному стилі (наприклад, в стилі «модерн» або в середземноморському стилі), використовуючи різні техніки. Але в цьому випадку до роботи краще залучити грамотного дизайнера, оскільки реалізація такого проекту вимагатиме використання грамотних стилістичних рішень. Таку яскраво виражену стилізацію рекомендують використовувати в тих салонах, відвідувачів, які зможуть це оцінити. Таким чином, якщо спочатку планується, що контингент відвідувачів звикне до багатства та розкоші, то дизайн салону повинен бути відповідним. В інтер’єрі салону краси важлива кожна дрібниця, яка буде мати значення для клієнтів. Потрібно, щоб відвідувач почувався розслабленим і комфортним, я міг відволіктися від своєї щоденної діяльності і повністю зануритися в приємну атмосферу салону.

 

План приміщення салону краси: особливості зонування

 

Рекомендується доручити планування кімнат салону компаніям, що спеціалізуються на цьому питанні, а не намагатися сформувати такий план власними силами. Зрештою, вам потрібно буде не просто створити проект дизайну інтер’єру та продумати його матеріальне виконання, а й врахувати багато вимог наглядових організацій. А професійні дизайнери зможуть відповідати всім встановленим вимогам вашому баченню, планам та бажанням. Салони краси – це багатофункціональні кімнати, і цю особливість потрібно враховувати при створенні проекту. Можна встановити перегородки між зонами, провести в кожній з них необхідні комунікації, встановити між кімнатами добрі двері, що сприяють звукоізоляції окремих кімнат, при цьому грамотно облаштувавши зони відносно один одного. Щоб допомогти в роботі дизайнера, який підготує технологічну документацію, ви можете розділити зони за функціональністю. У той же час, що стосується простору салону краси, шафи повинні розташовуватися в безпосередній близькості, де можна обмінятися послугами між собою, а інші кімнати можна використовувати для зон відпочинку або підсобних приміщень.

Рекомендується врахувати, що в більшості салонів краси виділено шість основних зон:

 • Вхід в салон, де клієнти отримають першу частину. У цій зоні, як правило, знаходиться робоче місце адміністратора (можна використовувати стійку або стіл), можна розмістити зручні м’які меблі, журнальний столик, де відвідувачі проведуть час до початку процедури.
 • Імідж-зона, де розташовані основні зали: перукарня, зал обслуговування нігтів, солярій. Допустимо облаштування цих залів і в одній просторій кімнаті з додатковим поділом робочих місць перегородками з дверима для створення більш затишної обстановки.
 • Естетична область, в якій хороша звукоізоляція має велике значення. Це можна забезпечити, встановивши якісні двері, які зараз легко знайти в нашій країні. У цій зоні знаходиться робоче місце косметолога, масажиста, а також інших майстрів, діяльність яких пов’язана з наданням послуг з корекції фігури. SPA зона лікування.
 • Концентрація обладнання, пов’язаного з такими процедурами, в одній області є дуже раціональною з точки зору зв’язку. Тут ви можете влаштувати душові кабіни та ванни з джакузі, гідромасажні пристрої тощо.
 • Медична зона, де головне забезпечити чистоту та стерильність та можливість підтримувати ці умови на належному рівні протягом усієї роботи салону.
 • Підсобні приміщення та зони відпочинку для працівників.

Як скласти план приміщення салону краси, залежно від наданих послуг

Перший тип салонів, один з найпоширеніших, – це перукарня. У деяких випадках також можна надати послуги з манікюру. У таких салонах, як правило, передбачено від 4 до 8 робочих місць (кількість ви визначаєте самостійно). Для цієї категорії салонів необхідні принаймні наступні приміщення: вхід, зона очікування, де, в тому числі, повинна знаходитися стійка реєстрації; робоча зона перукарів; манікюрний кабінет: або в окремій кімнаті (якщо в салоні достатньо приміщень), або в загальній перукарні (відокремлена майстром перегородки на робочому місці); туалети (за можливості окремі для працівників та клієнтів); зона відпочинку робітників; кабінет менеджера салону.

Другий тип – це салон краси, який, звичайно, зі стандартними процедурами, також пропонує косметологічні та оздоровчі послуги. У цьому випадку слід надати план салону краси, крім перукарні та кімнат для майстрів нігтьового сервісу, а також кабінетів масажиста, косметолога та солярію. При цьому необхідно додатково спланувати гардеробні як для працівників, так і для відвідувачів, окремі туалети, зону відпочинку для клієнтів, де їм можна запропонувати каву чи чай. Ще однією категорією салонів краси є SPA-салони, в яких клієнт має доступ до водних процедур: лазні та сауни (їх може бути два типи: як суха, так і мокра пара), басейни, гідромасажні ванни, душ “шаркойста”, пілінг-процедури. У таких салонах обов’язковий критерій – наявність роздягалень для відвідувачів. При цьому ми допускаємо або їх поділ на чоловічу та жіночу половинки, або створення окремої роздягальні для кожного гостя.

 

Як розробити план невеликого простору салону краси

 

Салон краси в сучасному світі не повинен бути просто кімнатою з набором необхідних меблів та обладнання. Підходити до створення інтер’єру салону потрібно настільки грамотно, щоб клієнту було не тільки комфортно проводити в ньому досить тривалий час, але і у нього було бажання відвідувати ваш салон знову і знову. Певні труднощі можуть виникнути в ситуації, коли кімната для салону не дуже велика. І якщо в просторих салонах досить просто зонувати простір, то, у разі невеликих кімнат, потрібно розмістити в них усі необхідні робочі зони, і створити при цьому для клієнта відчуття затишку, а не герметичність і жорсткість. Однак у сучасному світі для розробки плану салону краси, обмеженого невеликим простором, можна бути досить якісним, одночасно поєднуючи грамотну загальну концепцію з індивідуальними дизайнерськими рішеннями. Зрештою, саме комфорт у салоні, а не площа, відведена під конкретну робочу зону, є найважливішим для клієнта. Необхідно подбати про те, щоб атмосфера в салоні краси налаштовувала відвідувачів на позитивні емоції та залишала приємні враження. Таким чином, навіть якщо ви плануєте надати своїм клієнтам максимальну кількість послуг, вам не слід накопичувати багато меблів та спеціалізованого обладнання в маленькій кімнаті. Подібне оточення навряд чи викличе у відвідувача приємні емоції та створить розслаблюючу атмосферу. У маленькій кімнаті багато перегородок, мабуть, не будуть виглядати добре, тому ви можете виділити окремі зони у спільній кімнаті за допомогою кольорів або обробки, роблячи інтер’єр досить мобільним.

Перше, і найголовніше, враження при вході в салон виробляють зона очікування і робоче місце адміністратора. Саме тому цих зон в плані приміщення салону краси необхідно приділити пильну увагу. М’які і зручні крісла або диван, журнальний столик з тематичною добіркою останніх випусків журналів, вішалка або гардеробна шафа – ось необхідні елементи для зони очікування. Що ж стосується робочого місця адміністратора, то не рекомендується робити стійку занадто привертає до себе увагу, високою, щоб вона не була для клієнта можливої ​​перешкодою (на підсвідомому рівні) до бажаної процедурі. Головна вимога в облаштуванні салону краси невеликій площі – це безпека оздоблювальних матеріалів для гостей і співробітників; інші обмеження у виборі покриттів для стелі, стін, підлоги і інших поверхонь відсутні. При цьому до вибору матеріалу для обробки підлоги потрібно підходити раціонально. Наприклад, покриття для підлоги в перукарському залі повинно бути зручним в прибиранні і не травмонебезпечним (найбільш оптимально даним вимогам задовольняє ламінат), а більш затишний ковролін можна настелити в зоні очікування. На стінах краще використовувати шпалери, що миються або фарбу, яка не боїться вологості. В іншому випадку, якщо в якості оздоблювального матеріалу для стін використовується дерево, то воно повинно бути відповідним чином оброблено. Також для розширення простору в невеликих приміщеннях використовуються дзеркала, як на стінах, так і стелі. Для того щоб ваш салон краси міг «витримати» великий потік клієнтів, потрібно не тільки приділяти увагу його загальному інтер’єру, але також вибирати якісні оздоблювальні матеріали. Надалі це допоможе підтримувати чистоту протягом усього робочого процесу і проводити прибирання досить легко, не докладаючи до цього жодних серйозних зусиль. Спробуйте створити таку ауру в салоні, щоб в ньому витав дух чарівництва.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

03.05.2021
План кімнати салону краси: планування та зонування
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup