Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Освітлення для перукарень: 4 основних правила

ГоловнаБлог — Освітлення для перукарень: 4 основних правила

Освітлення в перукарнях – елемент оформлення і критерій зручності надання послуг. Світлове рішення створює правильне враження від відвідин закладу, або відштовхує клієнтів, і вони не повертаються. Як правильно підібрати світло для салону краси або перукарні, які нюанси потрібно врахувати,як уникнути головних помилок, ми розглянемо в статті.

Яку роль відіграє освітлення для перукарень та салонів краси

Маркетологи стверджують, що лампи не просто створюють штучне світло в приміщенні, але і безпосередньо впливають на емоції клієнтів, які відвідують салон краси. Світло взаємодіє з дизайном, в деяких випадках підкреслюючи його достоїнства, а в деяких – звертаючи увагу на недоліки. Якщо освітлення для перукарні підібрано грамотно, воно додасть інтер’єру оригінальність і закінчений вигляд.

Правильне освітлення в салоні краси також необхідно для роботи фахівців (перукарів, візажистів, майстрів манікюру і т.д.). Все це роблять освітлення незамінним атрибутом оформлення студії, про який власник повинен замислюватися не менше, аніж про дизайн і обробці. Світильники для перукарні зони та інших кабінетів: необхідні для якісного надання послуг, оскільки забезпечують освітленість робочого місця фахівців без будь-яких спотворень; повинні бути частиною інтер’єру, яка його не псує, а прикрашає. У цьому сенсі світильники потрібно підбирати під стиль оформлення студії, щоб виробляти приємне враження на гостей і створювати комфортну атмосферу.

Таким чином, можна сказати, що правильне освітлення в салоні краси здатне вплинути на ставлення клієнтів до закладу, а відповідно, і на його прибутковість. Ось чому підбору та встановлення світильників потрібно приділити достатньо сил і часу.

 

Вимоги до висвітлення для перукарень

У приміщеннях обов’язково повинен бути присутнім природне світло, а не тільки штучні джерела. Одним з головних вимог до світильників для перукарні зони є забезпечення необхідного рівня освітленості робочих місць фахівців. Світло повинен бути також комфортним для відвідувачів. Щоб вирішити обидві ці задачі, використовується прийом комбінування загального і місцевого світла. Для загального освітлення салону краси застосовують прилади з розсіяним світлом (люмінесцентні або світлодіодні лампи). Їх механізм буває різним: вбудовані моделі, модульні системи або карданні світильники з поворотним механізмом.

В інтер’єрі салону краси особливу роль відіграє акцентне освітлення. Для його створення застосовують галогенні прожектори з широким кутом. Металогалогенові прилади з широким кутом і індексом передачі кольору Ra ≥ 90 використовують в приміщеннях з високими стелями, якщо висота підвісу перевищує 3,5 м. Важливо передбачити, щоб таке освітлення в салоні краси не засліплювало клієнтів і не створювало тіней і відблисків.

 

Освітлення для перукарень: 4 правила

 • Правило 1. Світла має бути достатньо, але не надмірно. Надлишок світла призводить до засліплення майстрів і клієнтів, що може негативно відбитися на якості послуг, що надаються. Краще віддати перевагу нейтральний білий світ, який не спотворює відтінок волосся. Потрібно прагнути до ефекту природного денного світла.
 • Правило 2. Враховуйте кольору в оформленні приміщення. Освітлення в салоні краси повинно відповідати його інтер’єру. Перш за все, слід звернути увагу на колір стін і підлоги. На вибір освітлювальних приладів впливає той факт, що світлі відтінки відбивають світло, а темні його поглинають. Тому для приміщень з темними стінами необхідні більш потужні лампи.
 • Правило 3. Враховуйте фактури. Наприклад, глянцеві поверхні відбивають світло. Відповідно, якщо в приміщенні вашого салону краси багато світлих глянсових поверхонь, варто зменшити освітлення, щоб воно не було надмірним. Також візуально збільшують рівень освітленості простору дзеркала. Зворотний ефект виробляють фактурні поверхні.
 • Правило 4. Делите салон на зони. Для створення найбільш комфортного освітлення в студії краси слід враховувати наявність в ній функціональних зон (ресепшн, перукарський зал, манікюрний кабінет і т.д.). Світильники для перукарні для різних просторів потрібно підбирати окремо.

 

Світло для перукарні: холодний або теплий?

Яке освітлення салону краси вибрати: тепле або холодне? Однозначної відповіді на це питання немає. Світло і світильники для перукарні підбираються залежно від призначення приміщення, його оформлення і ряду додаткових чинників. Холодне освітлення в салоні краси необхідно в тих кабінетах, де проводяться процедури, що вимагають точності (наприклад, нанесення малюнка на нігті). Незважаючи на його часом зайву яскравість, в даному випадку холодне світло зіграє позитивну роль. У той же час подібні освітлювальні прилади не варто встановлювати в приміщеннях, де здійснюється фарбування волосся. Яскраве світло призведе до того, що ні майстра, ні клієнти не побачать відтінку волосся таким, яким він є насправді. Кольори під холодним світлом завжди здаються трохи менш насиченими. Для забезпечення правильної передачі кольору краще віддати перевагу лампам з нейтральним білим або більш теплим світлом.

Найчастіше світло для салону краси вибирається нейтральний, який по своєму ефекту схожий з природним. Воно підходить до більшості приміщень незалежно від їх функціонального призначення. Нейтральне світло можна комбінувати з холодним або теплим, включаючи елементи того чи іншого світла в інтер’єр зон, які цього потребують. Тепле освітлення в салоні краси застосовується досить часто, оскільки воно є комфортним для очей. Якщо говорити про передачі кольору, тепле світло не провокує такого сильного зміни в сприйнятті кольорів, як холодний, тому що потребує менше при роботі з квітами. Дуже часто освітлення для перукарень створюється за допомогою комбінування теплого і холодного світла. Це дозволяє грамотно використовувати переваги і нівелювати недоліки кожного типу ламп.

Фонове освітлення приміщення, як правило, здійснюється люстрами з теплим світлом, який приємний для очей і не викликає втоми. Місцеве освітлення, особливо важливе для роботи фахівців салону краси, навпаки, забезпечується лампами з холодним світлом. У такому випадку при необхідності майстер може скористатися джерелом яскравого світла, а після закінчення процедури вимкнути лампу, щоб вона не дратувала клієнтів.

Ще одне правило використання світла – враховувати час доби. Вдень краще віддати перевагу лампам денного світла, а ввечері переключитися на більш м’які і теплі. Це робиться для того, щоб уникнути візуального контрасту між освітленістю всередині приміщення і на вулиці. При дотриманні цього правила і працівники, і клієнти будуть почувати себе набагато краще. Вирішити відразу безліч проблем і налагодити освітлення салону краси допоможуть світлодіодні освітлювальні системи. Вони дозволяють регулювати такі параметри світла, як сила, яскравість і колір.

Таким чином, в залежності від ситуації, що проводиться процедури або часу доби можна налаштувати в приміщенні більш-менш яскравий, теплий або холодний світло. Управління такою системою інтуїтивно зрозуміло і здійснюється за допомогою пульта. Звичайно, установка подібних приладів зажадає чималих вкладень, але при цьому і значно підвищить комфортність перебування в салоні краси. До того ж, витрати на сучасну освітлювальну техніку досить швидко окупаються. Це відбувається за рахунок зменшення витрат на електроенергію і заміну ламп, і, звичайно, внаслідок зростання працездатності персоналу.

 

Які види освітлення застосовують в перукарнях

Освітлення як таке ділять на три основні типи: загальне, акцентное і світлодинамічне. Освітлення в салоні краси також може містити різні комбінації даних типів. Ступінь переважання того чи іншого варіанту залежить від багатьох чинників: виду і дизайну приміщення, завдань, які виконують освітлювальні прилади, побажань замовника і т.д.

Тип 1. Загальне освітлення

Займаючись плануванням загального освітлення простору, в тому числі і салонів краси, дизайнери по світлу зосереджують свою увагу на горизонтальній освітленості. Вертикальної освітленості особлива роль відводиться тільки в тих випадках, коли без цього не можна обійтися. Йдеться про приміщення з високими стелями, зокрема фойє готелів, торгових центрах, різних офісах і т.д. Для таких просторів застосовують світильники з широкою кривою сили світла (КСС) і великою інтенсивністю світлового потоку. Можна сказати, що вертикальна освітленість є невід’ємним параметром планування дизайну приміщень з високими стелями. Незважаючи на це, вертикальне освітлення салону краси також важливо, навіть з урахуванням того, що простір в ньому, як правило, не відрізняється висотою. І це зрозуміло, адже до 80% інформації про оточуючих нас об’єктах ми отримуємо з вертикальних поверхонь. Навіть при хорошій освітленості горизонтальних площ погана освітленість вертикалей призводить до сприйняття приміщення як погано освітленого. Таке простір виробляє на людей неприємне візуальне враження. У разі якщо відсутня вертикальне освітлення в салоні краси, ще одним побічним ефектом буде непомітність фактур різних об’єктів. Тим часом, це важливий атрибут інтер’єру, в який дизайнери вкладають певний сенс і який впливає на сприйняття. Якщо ж освітленість фактурних поверхонь буде низькою, всі старання фахівців пропадуть дарма, оскільки вони стануть невиразні для очей спостерігача. Хороша вертикальна освітленість сприяє тому, що всі елементи дизайну помітні, і простір здається цілісним і більш об’ємним. Вертикальне освітлення салону краси можна створити за допомогою різних приладів: настінних накладних або вбудованих ламп, трекових світильників, які створюють спрямований потік світла, прожекторів з широким кутом розсіювання і т.д. Переваг використання таких джерел світла безліч, зокрема, завдяки їм освітлення студії буде сприйматися як більш природне. Дизайнери володіють величезною кількістю стильових рішень щодо того, як грамотно включити вертикальні освітлювальні прилади в оформлення приміщень.

Тип 2. Акцентне освітлення

Цей тип застосовується для підсвічування певних зон. Якщо говорити про студії краси, то необхідність у ньому може виникнути при оформленні вітрин. Акцентне освітлення в салоні створюється після налагодження спільного світла. Визначаються місця, які потребують підсвічуванні, або зони, які будуть розділені за допомогою акцентів. Особливо важлива тут температура світлового потоку. Теплий світло (що має температуру 1900-2200 К) ідеально підходить в якості акценту для об’єктів на холодному тлі. Саме таке поєднання застосовується в інтер’єрі багатьох громадських закладів, зокрема ресторанів, кафе і готелів. Для зміни вечірньої атмосфери на денну використовується збільшення температури світла, що створює фон. Для таких цілей, як, наприклад, освітлення манекенів на вітринах, підходить поєднання теплого фону і холодної підсвічування. Експериментуючи з температурою світла різних джерел можна домогтися необхідного ефекту, припустимо, виділення одного об’єкта на тлі інших. Таким чином, освітлювальні прилади створюють більш точні додаткові акценти. Вплив температури світла на сприйняття є одним із засобів мерчендайзингу. Наприклад, золото зазвичай підсвічується теплим, а срібло – холодним світлом. В цьому випадку правильне освітлення допомагає підкреслити достоїнства об’єкта. Такий ефект можна використовувати і в салоні краси.

Тип 3. Світлодинамічне освітлення

Перевага використання світлодинамічного RGB-підсвічування в тому, що вона дає можливість змінювати колір освітлення в перукарні. Ми знаємо, що абсолютно білого світла в природі не існує, він завжди має будь-якої відтінок. Можливості відтінків світла в повній мірі використовує світлодинамічні RGB-підсвічування. Завдяки їй можна змінити відтінок світла в вашому приміщенні. Найчастіше цей ефект задіють в підсвічуванні, рідше – для загального освітлення. Однак неправильне використання RGB може зіпсувати все налагоджене освітлення в салоні краси. Справа в тому, що яскраві кольори тут неприйнятні: від них втомлюються очі, через що людина відчуває себе некомфортно. Краще віддати перевагу м’яким пастельним тонам, які позитивно вплинуть на сприйняття дизайну і загальне враження. М’яке світло не напружує очі і сприяє психологічному розслабленню. Таким чином, при використанні RGB для освітлення салону краси важливе почуття міри. Домогтися приємного світла допомогає технологія RGB-White, одна з різновидів RGB. Тут до трьох променів з основними відтінками світла (червоного, зеленого і синього) додається ще один – білий. Таким чином, відтінки світла стають м’якшими, пастельними. Завдяки використанню світильників цього типу можна уникнути надмірної яскравості світла.

Існує ще один вид даної технології освітлення, який можна застосовувати в салоні краси – RGBWW. Він характеризується поєднанням в одному світильнику теплого і холодного світла. Сам прилад дає користувачеві можливість легко і швидко змінити один тип освітлення в приміщенні на інший. Цим можна скористатися в різних ситуаціях, зокрема, при оновленні експозиції закладу. Отже, дати однозначну пораду про те, яким має бути освітлення в салоні краси, не можна. Найкращий результат досягається вмілим комбінуванням трьох основних типів освітлення з урахуванням особливостей конкретного приміщення. Професіонали светодизайна прораховують безліч різних параметрів, щоб налаштувати освітлення для салону краси, яке буде відповідати всім вимогам.

 

Професійне освітлення для перукарень

Для будь-якого салону краси ідеальним було б професійне висвітлення. Воно дозволяє дотримати всі існуючі норми і створити в приміщенні приємну атмосферу. Один з основних параметрів, яким має відповідати освітлення в салоні краси, – світловий потік в 450 люмен. Кращим способом досягнення цього нормативу є використання стельових ламп з растровими відбивачами. Форма і розмір світильника не принципові, але найчастіше вибирається форма квадрата. Для додаткового освітлення, яке необхідно для надання деяких послуг в салоні краси, застосовують точкові світильники. Їх розташовують в робочих зонах. Використовуються в подібних закладах і настінні світильники.

Не варто забувати про переваги люмінесцентних ламп, які допомагають зберегти електроенергію. Також варто звернути увагу на світлодіодні лампи, що володіють такими перевагами, як довгий термін служби, хороший світловий потік і економічна витрата енергії. Повноцінне висвітлення в салоні краси повинно включати прилади, що забезпечують необхідну освітленість робочих місць. Це можуть бути, наприклад, прожектори направленого освітлення. Для зручності використання такі прилади виробляються з можливістю регулювання висоти і кута повороту. Застосування подібного світильника допоможе майстру швидко і якісно виконувати свої завдання. Крім спеціального обладнання для освітлення робочих місць в салоні краси можна використовувати і звичайні настільні лампи.

Освітлення в салоні краси – важливий елемент оформлення приміщення, тому для нього повинні застосовуватися якісні прилади, що забезпечують оптимальну освітленість і не приносять дискомфорту співробітникам і гостям. При цьому, звичайно, освітлення повинно підходити до стилю салону краси. При правильному підборі ламп для перукарні вони доповнять і прикрасять наявний інтер’єр і зроблять його неповторним.

 

Загальне освітлення салону краси і рекомендації для різних приміщень

Приймальня

Освітлення на ресепшн особливо важливо, оскільки саме сюди потрапляє клієнт, вперше заходячи в салон краси. Ця зона повинна бути оснащена приладами як для загального освітлення, так і для спрямованого світла. Найчастіше тут встановлюють декоративні світильники з яскравим світлом. Для цих цілей можна використовувати люмінесцентні і світлодіодні лампи. Якщо в приміщенні високі стелі, підійдуть вбудовані або підвісні світильники прямого і розсіяного світла. Акцентне освітлення в цій зоні може застосовуватися для залучення уваги до стендів з різними дипломами та нагородами. З цим завданням відмінно впораються прилади з направленим світлом. Зона очікування Можна окремо подумати про висвітлення зони очікування салону краси. Якщо тут є журнали, за вивченням яких гості можуть провести час, світло повинне бути комфортним для читання. Ще один елемент цього простору, що потребує підсвічуванні, – демонстраційна зона, в якій розташовуються різні фотографії, косметика і т.д.

Солярій

В приміщенні, де знаходиться солярій, прийнято встановлювати прилади, що створюють освітлення, аналогічне денного. Це можуть бути модульні підвісні системи, які включають відразу кілька світильників зі світлодіодними або люмінесцентними лампами. Щоб підкреслити красу тіла, використовуються світильники downlight. При продумуванні освітлення цієї зони салону краси також слід враховувати потужність, рівень споживання енергії, зручність монтажу та обслуговування, а також умови експлуатації світлових приладів, які будуть встановлені.

Зал обслуговування клієнтів

Освітлення робочої зони для салону краси, де проводиться надання послуг, – один з найбільш важливих питань. Загальне освітлення тут часто здійснюється підвісними приладами, які закріплені на стелі за допомогою стійких конструкцій. Прожектори на шинопроводі, наприклад, дозволяють легко міняти розташування джерел світла, оновлювати їх або тимчасово відключати. Над дзеркалами найкраще розташовувати люмінесцентні лампи з розсіяним світлом. Установка приладу в цьому місці необхідна для того, щоб клієнтам салону краси було приємно і зручно розглядати в дзеркалі результат процедур.

Якщо ж говорити про залах манікюру і педикюру, тут слід комбінувати стельове і настільний освітлення, що допомагає майстру в роботі. Світильники для перукарні зони вибирають світлодіодні або люмінесцентне. Якщо в приміщенні низькі стелі, добре підійде конструкція світильників downlight і диммеров, що мають функцію регулювання інтенсивності світла. Якщо ж стелі високі, для більшої освітленості рекомендується застосовувати підвісні світильники. Освітлення робочих місць співробітників створюється за допомогою декоративних ламп, розташованих на столі або прикріплених до стіни.

Кабінет масажу та SPA

Тут також активно застосовуються стельові світильники зі світлодіодними або люмінесцентними лампами. Для створення приємною «інтимної» атмосфери в кабінетах для масажу та SPA можуть використовуватися декоративні прилади з м’яким розсіяним світлом. Це можуть бути настінні або підвісні моделі.

Зал косметичних послуг

Освітлення даної зони салону краси має бути одночасно приємним для очей і оптимальним для проведення процедур. Вдалим вибором будуть джерела динамічного світла, такі як вбудовані стельові світильники downlight з розсіяним світлом і світлодіодні лампи. Направлене освітлення можна створити за допомогою бра і настінних декоративних приладів.

 

За допомогою чого створити правильне освітлення для перукарень

Щоб освітлення в салоні краси було організовано у відповідності з усіма правилами, найкраще почати цей процес з розробки дизайн-проекту. Планування допоможе уникнути помилок при монтажі конструкцій і отримати той результат, який ви хочете. План освітлення в салоні краси дозволить його власнику: Забезпечити оптимальну освітленість кожної зони за допомогою приладів, вигідно підкреслюють дизайн приміщення. Заздалегідь визначити необхідну кількість і потужність освітлювальних ламп. Розрахувати, яка кількість електроенергії потрібно для освітлення салону краси. Продумати можливі способи економії електроенергії. Заздалегідь здійснити закупівлю всіх необхідних приладів.

Процес організації освітлення салону краси включає три основних етапи: розробку дизайн-проекту; розрахунок необхідної освітленості; установку освітлювальних приладів відповідно до проекту. Які світильники для перукарні краще доповнюють загальне освітлення Крім своєї практичної функції, світильники грають роль ще й у створенні дизайну. Для такого закладу, як салон краси, дуже важливо оригінальне оформлення приміщення. Тут все повинно бути підібрано так, щоб простір залишало приємне враження у гостей. Тому важливо, щоб і освітлення в салоні краси вдало вписувалося в стиль інтер’єру.

Асортимент освітлювальних приладів, які можуть перебувати в салоні краси, просто величезний. Серед них підвісні світильники з люмінесцентними і металогалогенні лампами, карданні світильники, трекерна прожектори, світлодіодні світильники і дюралайт, декоративні лампи, бра і торшери. У кожному разі найбільш підходящі прилади краще підбирати індивідуально. Особливо важливо правильне освітлення робочих зон, де проводяться різні процедури салону краси. Це стосується місць, в яких майстри займаються фарбуванням волосся або манікюром. Тут освітлювальні прилади повинні бути підібрані з урахуванням необхідного рівня передачі кольору. Якщо світло ламп буде спотворювати кольору фарбованого волосся або нігтів, це може викликати невдоволення клієнтів, чого потрібно постаратися уникнути.

Освітлення салону краси часто здійснюється люмінесцентними лампами. Однак для робочих зон вони не підійдуть. Ці світильники краще використовувати в таких зонах, як коридор, ресепшн, зона відпочинку і т.д. Там вони будуть виглядати цілком доречно. Якщо мова йде про висвітлення робочих зон салону краси, тут джерела світла повинні мати набагато більш високий індекс передачі кольору. Недостатнім індексом володіють, зокрема, поширені металогалогенні світильники з лампами Rx7s і G12. Однак серед них є моделі, індекс передачі кольору яких перевищує 90, що, в принципі, є достатнім показником. До них відносяться світильники серії Elite від Philips або аналогічні лампи від BLV і Osram. Їх можна використовувати в робочих зонах без побоювання, що кольори будуть спотворені. Кращий вибір для зон надання послуг – металогалогенні лампи CDMR-111PHILIPS або GX8,5 BLV / OSRAM. Вони характеризуються яскравим і чистим світлом, який забезпечить ідеальне освітлення в салоні краси, зокрема в його робочих зонах.

Галогенні світильники також підходять для робочих зон, але їх недоліком є ​​високий рівень споживання електроенергії. Такі лампи можна встановити в місцях, особливо потребують хорошому світлі, – в зоні манікюру, косметичних процедур і т.д. Освітленість робочого місця фахівця – запорука успішного надання послуги. Без правильно вибудуваного світла майстру буде набагато складніше виконати свою роботу. Локальне освітлення має спрямовуватися на ті частини тіла, на яких проводиться процедура. Бажано, щоб у майстри була можливість легко управляти лампою. При цьому світло від локального приладу повинен концентруватися на невеликому просторі, щоб не викликати дискомфорту у клієнта під час надання послуги. Якщо ж мова йде про перукарському залі, виділити робочу зону тут можна за допомогою загального освітлення, якщо світильники мають функцію нахилу. Найбільш оптимальне положення в цьому випадку визначається під час установки приладів. Також з цим завданням можуть впоратися пристрої з асиметричним відбивачем.

У приміщеннях, в яких клієнт знаходиться в горизонтальному положенні, найкраще використовувати світильники відбитого світла. Важливо знати параметри, яким має відповідати освітлення в салоні краси робочих зон. Це індекс передачі кольору Ra ≥ 90 і колірна температура 4500-5000 К. Такі світильники забезпечують найбільш адекватне сприйняття кольорів.

Освітлення в тих зонах салону краси, де надаються послуги з догляду за тілом (масаж, обгортання і т.д.) повинно бути не тільки функціональним, але і приємним для клієнтів. На сприйняття цих процедур впливають всі фактори, що створюють розслаблюючу атмосферу, в тому числі і правильне світло. Тут як не можна краще підійдуть дімміруемие світильники, які дозволяють змінювати тип освітлення. Вони забезпечені спеціальним пультом, що дає майстру можливість швидко перемикати світильник на потрібний режим. У салонах краси прийнято використовувати декоративні світильники, які доповнюють і прикрашають інтер’єр і створюють неповторний образ закладу. Тут вибір також величезний: це можуть бути люстри, бра або світильники підходящої форми і кольору, підсвічування RGB і безліч інших варіантів.

 

Що вказує на погане освітлення в перукарні

 1. Пульсуюче або занадто яскраве світло, від якого втомлюються очі і який призводить до поганого самопочуття.
 2. Спотворена передача кольору, пов’язана з поганою якістю передачі кольору використовуваних освітлювальних приладів.
 3. Різке світло, що створює непотрібні тіні, які також призводять до спотвореного сприйняття результатів роботи.
(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

07.05.2021
Освітлення для перукарень: 4 основних правила
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup