Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Техніка безпеки в перукарні

ГоловнаБлог — Техніка безпеки в перукарні

Весь персонал, який працює в перукарні хоч раз у житті стикався з різними травмами під час роботи. Це може бути поріз від гострих інструментів або ж опік від прасування або хімічний опік. Згодом поспіхом майстри відкладають охорону праці на другий план. Як виявляється, навіть прості моменти такі як створення зачіски і манікюр можуть привести до невеликих травм. Крім цього, в ході роботи може бути задіяно безліч електроприладів з якими також важливо працювати дуже акуратно. Безліч непередбачуваних ситуацій, які можуть призвести до травми можна уникнути якщо дотримуватися елементарної інструкції з техніки безпеки.

Основні вимоги до перукарні

Охорона праці в перукарнях повинна бути спрямована на безпеку всіх працівників і клієнтів під час обслуговування. Основними моментами, які варто враховувати вважаються:

 1. Електробезпека – всі прилади, які працюють від електромережі (фен, праску, плойка, стерилізатор і ін.) Повинні бути ізольовані і бути в справному стані. Важливо зберігати їх в сухому місці і не в якому разі не брати їх вологими руками.
 2. Пожежна безпека – в кожній перукарні повинні обов’язково застосовуватися інструкції про правила запобігання пожежі та заходи боротьби з ним. Також слід забезпечити приміщення робочими вогнегасниками, які необхідно час від часу перевіряти на термін придатності.
 3. Санітарна безпека – важливо, щоб в приміщеннях регулярно проводилася прибирання. І раз в день слід проводити вологе прибирання, а раз на місяць слід організовувати санітарний день. Всі рушники, та інші витратні матеріали повинні бути одноразовими і обов’язково в чистому стані.

Дотримуватися простих правил не так складно, як може здатися на перший погляд. Але це дозволить налаштувати безпечну роботу всіх співробітників. В перукарню, яка дотримується всіх норм і дотримується правил безпеки клієнти неодмінно будуть з радістю повертатися.

Основні правила для персоналу

Перед прийняттям на роботу всі співробітники повинні надати медичну книжку з повним оглядом. І в подальшому по закінченню терміну дії слід заново проходити мед.осмотр. Всі працівники повинні мати індивідуальний захист та спеціальну робочу одяг. Майстрам заборонено використовувати шпильки, голки для заколювання робочого одягу. Важливо, щоб вона була в чистому і охайному вигляді. І не слід зберігати в кишенях гострі предмети і інструменти. Для співробітників в обов’язковому порядку повинен бути передбачений обідню перерву. Крім цього, співробітникам перукарні рекомендується час від часу робити 10-хвилинні перерви.

Вимоги до організації праці

Для того, щоб забезпечити безпечну роботу персоналу і обслуговування клієнтів необхідно дотримуватися правил. Серед яких варто відзначити:

 • достатнє освітлення робочої зони;
 • справність всіх електроприладів;
 • наявність надійних заземлюючих злився;
 • чисте покриття підлог, без ковзних місць;
 • заборона на роботу з відкритими ранами;
 • наявність оббезаражівающіх засобів і обладнання.

Крім цього всі співробітники зобов’язані дотримуватися таких простих правил дотримання особистої гігієни:

 • весь одяг необхідно зберігати в гардеробній;
 • перед роботою з клієнтом і після необхідно ретельно мити руки;
 • доглядати за шкірою рук;
 • фарбування проводити виключно в рукавичках.

Крім цього, охорона праці в перукарні забороняє персоналу їсти і курити на робочому місці.

Правила обслуговування клієнтів

Підтримка чистоти в приміщенні має першорядне значення для забезпечення безпеки клієнтів і співробітників. Ось кілька ключових кроків, які необхідно виконати:

 1. Необхідно регулярно очищати робочу зону, ретельно очищати робочі місця між клієнтами.
 2. Тримати вікна і двері відкритими, щоб забезпечити хорошу вентиляцію.
 3. В кінці зміни необхідно очистити робочу зону, прибрати все сміття і речі.
 4. Дезинфікуйте все багаторазове обладнання, таке як стільці, після кожного клієнта і в кінці
 5. зміни.
 6. Всі працівники щодня повинні носити чистий уніформу.
 7. Відключати електроприлади, коли вони не використовуються.

Маючи в своєму розпорядженні інтервалом між зустрічами, це дозволить вам проводити часту прибирання робочих зон між клієнтами, а також очищати поверхні і предмети, до яких регулярно торкаються. Це будуть дверні ручки, перукарське і перукарське обладнання, таке як ножиці і гребінця. Крім цього повинні продезінфікувати всі інструменти перед кожним використанням.

Власник перукарні несе відповідальність за те, щоб персонал і відвідувачі знали, що вони повинні робити для забезпечення безпеки. Персонал також повинен бути проінструктований по техніці безпеки і при необхідності пройти відповідне навчання. У разі найму позаштатних співробітників, вони також повинні бути поінформовані про безпеку і діючих процедурах.

Всі співробітники зобов’язані дотримуватися особливих застережних заходів по відношенню пляшечок, тюбиків та баночок з косметичними продуктами. Всі продукти повинні мати відповідну етикетку. Це необхідно для того щоб все речовини не змішувалися. Також це необхідно для того щоб все зберігалося за правилами. Ті суміші фарб для волосся мають короткий термін служби або він закінчився, необхідно відразу викинути. А все витратні матеріали, які вступають в прямий контакт з клієнтами слід викинути відразу ж після використання. До таких матеріалів відносяться:

 • серветки;
 • ватні диски;
 • санітарна папір;
 • наждакові дошки і ін.

Перукарні також зобов’язані чистити і дезінфікувати всі інструменти, які використовуються під час роботи з клієнтами. Це можуть бути ножиці, гребінці, щітки, бігуді для волосся, електричні бритви, пінцети і кусачки для нігтів. Дезінфікуючі розчини необхідно зливати і наповнювати щотижня, щоб запобігти зростанню бактерій.

FAQ

Які можуть бути ситуації небезпечними в перукарні?

Майстри можуть поранити себе або клієнта гострих предметів. Також можливі хімічні і фізичні опіки. Крім цього, отримати травму можна послизнувшись на слизькій підлозі.

Що повинно бути в кожній перукарні?

В обов’язковому порядку повинні бути вогнегасники. Також важлива наявність аптечки наповненою всім необхідним для надання першої медичної допомоги. Одноразові витратні матеріали для роботи з клієнтами. Чисті і продезінфіковані інструменти.

Як уберегти працівників від травм на виробництві?

Регулярне нагадування і перевірка правил безпеки в робочий час. Всі співробітники без винятку повинні бути проінформовані про правила техніки безпеки.

Що обов’язково потрібно робити персоналу?

Фахівці зобов’язані використовувати у своїй роботі чисті та стерильні інструменти та приладдя. Стежити за справністю електроприладів. І не поспішати під час виконання своєї роботи.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

09.05.2021
Техніка безпеки в перукарні
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup