Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Роздільний бюджет в сім’ї

ГоловнаБлог — Роздільний бюджет в сім’ї

У питаннях бюджетування досить вагоме місце займає сімейний бюджет. Насправді, ведення сімейного бюджету – це предмет величезної кількості суперечок. Хтось вважає, що всю сім’ю повинен містити виключно глава – чоловік, деякі, навпаки, стверджують, що найбільш прогресивний підхід – той, коли обидва дорослих члена сім’ї вносять посильний внесок. А хтось і зовсім впевнений, що в родині повинен бути розділений бюджет, грубо кажучи, що кожен самостійно відповідає за власне благополуччя: сам заробляє і сама витрачає. Як же правильно? Розібратися складно і, безумовно, це дуже індивідуально. Але в цій статті ми б все ж хотіли трохи більш докладно розглянути концепцію роздільного бюджету в сім’ї і зрозуміти, чи може нормально функціонувати така система розподілу фінансів.

Роздільний бюджет в сім’ї: переваги і недоліки

У перші роки сімейного життя молоді люди заробляють, як правило, невеликі суми. Всі свої доходи вони витрачають на покупку предметів першої необхідності. Зайвих коштів у них не залишається, тому і про розподіл бюджету мова не заходить. Але коли доходи починають рости, а разом з цим – і витрати, особливо, коли мова йде про наявність дітей, то деякий розподіл тут просто необхідно. Якщо такі речі як бюджет не обговорювати, то звичайно ж, все може бути і нормально. Але може бути і немає. В результаті фінансові розбіжності і брак грошей на задоволення особистих потреб між подружжям може виникнути непорозуміння, емоційне напруження, яке з часом переростає в конфлікти.

Що з себе являє роздільний бюджет в родині? Під роздільним бюджетом ми розуміти не крайність, коли кожен з подружжя на свої власні гроші купує собі продукти, а потім готує з них їжу: тоді мова йде не про сім’ю, а про сусідство і співжитті. Сім’я по визначенню повинна залишатися єдиним цілим: і в ключових фінансових питаннях, в тому числі. У людей, що живуть разом, є спільні цілі і потреби: і це треба враховувати. Особливо це стосується тих сімей, у яких є діти і їх також необхідно забезпечувати всім необхідним.

І так, серед переваг роздільного бюджету:

 1. Роздільний бюджет як шлях подолання фінансових розбіжностей. Люди можуть бути тричі близькі, але фінансові питання, так чи інакше, ускладнюють будь-які відносини. Чи є можливість уникнути суперечок з приводу надмірних витрат дружина на свої особисті потреби? Виходом тут може стати роздільне ведення бюджету і поява у кожного власних грошей. Природно, при цьому важливо, щоб у чоловіка та жінки були присутні власні джерела доходів – хоч активні, хоч пасивні. Якщо ж один з подружжя не має джерел доходу, то роздільний бюджет буде недієвий.
 2. Безумовно, повністю роздільний бюджет, як вже було сказано вище, варіант зовсім необов’язковий. Можна зробити так. Для загальних сімейних витрат створюється єдиний грошовий фонд. У нього вносять кошти подружжя. Як порахувати, скільки грошей потрібно вносити в загальний сімейний фонд? Зрозуміти, які саме витрати потрібні для утримання вас як сім’ї
 3. Отримання певної фінансової незалежності. Це звільняє від ситуації, коли один з подружжя – основний годувальник в сім’ї і при цьому, абсолютно не задоволений власними доходами. Подружжя звільняються від необхідності звітувати про практично кожної витраченої дрібниці.

Недоліки роздільного бюджету:

 1. Дещо складніше накопичити на деякі великі покупки: починаючи від дорогої побутової техніки, закінчуючи нерухомістю. Але щоб такого не було, цілком можна відкладати певну кількість власного доходу на загальні потреби. Але, як ви розумієте, це вже не стовідсотково роздільний бюджет.
 2. Сім’я, як би там не було, стає менш цілісною. І у кожного члена сім’ї з’являються свого роду “секрети”, це може стати причиною недомовок.
 3. Це складно, якщо один з подружжя заробляє значно менше іншого.
 4. Ця концепція, природно, неможлива, коли один з подружжя тимчасово не може працювати, наприклад, перебуваючи в декреті.

В цілому, як уже було сказано вище, бюджетування – це справа надзвичайно індивідуальне. І як вести свої фінанси – вирішувати виключно вам.

(3 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...

Комментарии

Аня, 2020-12-01 17:34:21

Раздельный бюджет, наверное, самый безопасный для отношений, но подойдет для тех семей, где все зарабатывают примерно поровну.

Алина, 2020-12-01 17:31:35

Семейный бюджет - это слишком сложная тема, для каждой семьи свой подход, проверенный на ошибках.

Лана, 2020-11-24 19:39:51

Всё таки я считаю, что семейный бюджет должен быть общим, иначе это не семья, а сожительство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

03.10.2020
Роздільний бюджет в сім’ї
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup