Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Планування витрат: що потрібно знати?

ГоловнаБлог — Планування витрат: що потрібно знати?

Планування бюджету – це надзвичайно важливий процес. І особливе місце в ньому займає планування витрат. Ми розповімо, як зробити це грамотно!

Планування витрат: що потрібно знати?

Планування витрат неможливо без їх якісного, постійного і скрупульозного обліку. Ми дуже рекомендуємо вам фіксувати абсолютно всі витрати, які ви робите – аж до дрібниць. Це допоможе враховувати витрати, по можливості, оптимізувати їх. Робити це можна різними способами – від використання спеціальних мобільних додатків до таблички в Excel. Так навіть звичайний ваш блокнот – підійде.

Перш ніж почати планувати витрати на майбутнє, треба спочатку їх ретельно вивчити. Розмір витрат – річ, багато в чому, об’єктивна.

Як виявити необхідні мінімальні витрати? Для цього потрібно систематично записувати свої витрати, як уже було сказано вище і виявити, скажімо, мінімум, який вам дозволяє жити на хорошому рівні і, при цьому, не витрачати регулярно гроші на дурниці.

Всі сімейні витрати необхідно поділяти на певні категорії.

Громадянам, які звикли оплачувати товари і послуги готівкою, доведеться зберігати чеки. В кінці кожного дня суми з цих чеків слід переписувати в електронну таблицю (наприклад, в форматі Exel) або на аркуш паперу. Знову ж таки, робити це в спеціальному додатку набагато легше. Тим людям, які користуються електронними засобами платежу (пластиковими картами) вести облік вироблених витрат буде легше. Їм не треба зберігати чеки і запам’ятовувати, на що були витрачені ті чи інші суми. Інформація про всі проведені витратах їм надсилається в повідомленнях. Крім того, аналіз витрат за категоріями за них автоматично проводиться в мобільному додатку банку. А додатка для контролю витрат, як правило, сіхронізіруются з банківськими і все враховується самостійно.

Через 3-4 місяці перед вами з’явиться повна картина ваших витрат по всіх категоріях. Що вона дасть? По-перше, ви побачите реальний обсяг своїх витрат. Людям, які не ведуть записів, чомусь здається, що вони витрачають відсотків на 20-30 менше. По-друге, запис витрат покаже вам категорії, в яких ви витрачаєте грошей найбільше. Цілком можливо, що від частини цих витрат ви зможете безболісно відмовитися і таким чином заощадити певну суму.

На наступному етапі від фіксації витрат ми перейдемо до їх планування.

В першу чергу, важливо розподілити бюджет на необхідні категорії. Сюди відносяться категорії – їжа, оренда житла або ж квартплата і оплата комунальних послуг, господарські товари та товари для дітей, оплата кредитів, зв’язку, інтернету. Сюди ж відносяться витрати на транспорт / автомобіль. Ще одна важлива трата – це здоров’я. При необхідності витрат на здоров’я ні в якому разі не ігноруйте цю статтю витрат на користь чого-небудь іншого. Накопичення потім також можуть витрачатися на що-небудь, але в будь-якому випадку, деяка його частина повинна бути вашою “подушкою безпеки” на випадок криза, накопиченнями “на старість” або ж ще чим-небудь.

Ми переконані, що в обов’язкові, умовно витрати обов’язково варто віднести накопичення. Це може бути що завгодно – депозит, вклад у банку, щось, що дозволить вам накопичувати гроші щомісяця. Накопичувати готівку ми вам не радимо, тому що паперові гроші дуже схильні до інфляції. Наявність накопичень під відсотки в банку надійніше; також бажано тримати гроші в різних валютах – і вибирати максимально стабільні.

Ранжируйте всі свої витрати за ступенем важливості. Найменш пріоритетні витрати – на розваги. Найбільш – ті, що покривають основні потреби.

Далі, обов’язково звірте заплановані вами витрати зі своїм доходів в сумі – включаючи як активний, так і пасивний дохід. Дуже важливо, щоб витрати не перевищували ваш реальний дохід. Безумовно, є крайні випадки, коли може бути необхідність, наприклад, в кредиті. Але таких випадків бажано уникати.

План витрат підлягає корекції: так як потреби кожної людини, звичайно ж, можуть змінюватися. Фінансове планування, насправді, не терпить формальностей і свої фінансові плани коригувати можна і потрібно при необхідності.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Комментарии

Юра, 2020-11-25 04:01:59

Главное иметь место работы или регулярный источних дохода и быть уверенным, что они не пропадут.

Ира, 2020-11-24 18:09:48

С тех пор как начала планировать свои расходы, мне удаётся отложить как минимум двадцать процентов для подушки безопасности. Оказалось, что это гораздо проще, чем я думала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

03.10.2020
Планування витрат: що потрібно знати?
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup