Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Овердрафт: що це і як користуватися

ГоловнаБлог — Овердрафт: що це і як користуватися

У житті трапляються ситуації, коли терміново необхідно придбати товар, а грошей на картковому рахунку недостатньо. У таких випадках може допомогти овердрафт. Наприклад, у вас зламалася пральна машина і ви прийшли в магазин. Вартість пральної машини 50 000 рублів, а на карті є 25 000. Якщо у вас є овердрафт, то ви просто оплачуєте товар і ще 25 000 руб надає банк. Ніяких договорів підписувати не потрібно, просто розраховуєтесь, як зазвичай. Розглянемо овердрафт більш докладно.

Що таке овердрафт?

Овердрафт перекладається, як перевитрата. Таку послугу надані банкам. Якщо на рахунку клієнта недостатньо коштів, то для покриття вартості операції використовуються банківські гроші. Грубо кажучи, банк кредитує свого клієнта на суму, яка необхідна для здійснення операції за вирахуванням суми власних коштів. При цьому основна відмінність від кредиту полягає в тому, що всі наступні надходження на картковий рахунок клієнта будуть автоматично списані банком для покриття овердрафту.

Овердрафт не безкоштовний, він, як і кредит розраховується згідно з річним відсотку. Річний відсоток в свою чергу залежить від банку. Деякі банки встановлюють пільговий період на погашення овердрафту, цей термін не враховується при нарахуванні відсотків.

Як і кредит, овердрафт передбачає штрафи і пені у разі прострочення платежу. У овердрафту є ліміт, який позичальнику потрібно дізнатися в банку. Як правило, найбільш поширена послуга овердрафту при оформленні зарплатних карт, а максимальна сума найчастіше становить кілька місячних зарплат клієнта.

Чим овердрафт відрізняється від кредиту?

Основна відмінність полягає в тому, що овердрафт діє тільки для дебетових карт. У більшості випадків це зарплатні картки з регулярними платежами. Таким чином банк перестраховується на випадок, якщо клієнт вирішить не повертати овердрафт у встановлені терміни. Рідше овердрафт можна зустріти на кредитній карті. У цьому випадку він дозволяє підвищити кредитний ліміт, але така практика велика рідкість.

Також овердрафт відрізняється від кредитів термінами. В даному випадку не вийде зволікати з оплатою, як правило, на погашення овердрафту банк дає місяць, максимум два. Як було зазначено вище, банк в рахунок овердрафту автоматично списує всі вступники на карту платежі. Позитивний баланс ви зможете побачити тільки тоді, коли овердрафт буде виконаний. Ніяких фіксованих щомісячних платежів.

Відрізняється овердрафт від кредиту ще і процентною ставкою. Овердрафт завжди дорожче. Однак, за рахунок того, що швидкість погашення досить швидка, переплата виходить не дуже велика.

Підсумок

Овердрафт має як переваги, так і недоліки. У такого типу кредитування набагато більше обмежень перед стандартним кредитом. У той же час відсутність додаткових умов, простота і оперативність виплати привертає увагу. Овердрафт дійсно може допомогти зробити термінову або позапланову покупку і погасити борг трохи пізніше з зарплати.

(4 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19.09.2020
Овердрафт: що це і як користуватися
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup