Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Мікропозика – що це, як працює

ГоловнаБлог — Мікропозика – що це, як працює

До зарплати залишилася ще цілий тиждень, а у вас вже в кишені ні гроша. Друзі в такому ж положенні, а на чорний день ви нічого не відкладаєте. На очі вам попалася реклама про мікропозик, але ви не знаєте що це і як це працює? Тоді вам буде корисна ця стаття, в якій ми розповімо про всі плюси і мінуси таких позик.

В першу чергу вам потрібно обміркувати чи дійсно вам так необхідні гроші. Якщо вам критично потрібні кошти, тоді приступайте до роздумів над наступним питанням: “А чи зможу я повернути борг з відсотками?”.

З чого почати

Отже, ви твердо вирішили, що позика вам необхідний. З чого почати?

Вибір кредитора

Це найвідповідальніший крок, від якого буде залежати те, яким чином буде погашатися борг, скільки грошей вам можуть запропонувати, який відсоток вам буде розраховуватися і з якою періодичністю (в місяць, на тиждень, в день).

На даний момент можна виділити два варіанти позики:

 • кредити в банках,
 • позики в мікрофінансових організаціях (МФО).

Перший варіант підходить для людей, які мають високий офіційний дохід і хорошу кредитну історію. Банк видає гроші під відсотки, менші, ніж у МФО. Однак, отримати кредит можуть далеко не всі.

Перевагою мікрофінансових організацій є те, що кредити видаються всім бажаючим і в найкоротші терміни. Такі організації були спочатку створені для малого бізнесу в разі, якщо банки відмовляли йому у фінансуванні. Серед населення країни така послуга відразу ж набула популярності, тому МФО стали видавати людям споживчі позики. Єдиним недоліком таких кредитів є високий відсоток. Тому людям радять брати їх на невеликий термін (наприклад, до зарплати).

Підписуючи договір з МФО, ви повинні побачити зазначену повну вартість позики в річних відсотках (як правило, в правому куті на першій сторінці).

Не поспішайте підписувати договір. Після того, як вам зробили пропозицію в організації, у вас є кілька днів, щоб його обміркувати. За цей час ви можете пошукати обрану вами організацію в реєстрі, щоб упевнитися, що ви звернулися в легальну контору.

Не зациклюйтеся на одній компанії

Перед тим, як підписувати договір з якоюсь організацією, порівняйте їх пропозицію з пропозиціями інших компаній. Можливо, ви знайдете МФО, у яких більш вигідні для вас умови (менший відсоток).

Переводите відсотки відразу в місяці або в роки. 1% в день – звучить не так вже й страшно. Але це виходить 30% в місяць і 365% в рік. Подумайте, чи дійсно ви зможете погасити такий кредит.

Ознайомтеся з умовами договору (індивідуальними і загальними).
Особливу увагу приділіть індивідуальними умовами, так як в них ви можете знайти умови додаткових послуг, які впливають на підсумкову суму, яку вам необхідно повернути.
Подивіться на зазначену в рамці повну вартість позики. Перевірте її самостійно.
Про що пам’ятати, коли ви взяли мікропозик

Отже, гроші у вас на руках. Про що не потрібно забувати, щоб в майбутньому у вас не було проблем.

Терміни

Мікропозики – це відмінна послуга, але тільки якщо ви користуєтеся нею недовгий термін. Чим швидше ви погасіть свій борг, тим менша сума у ​​вас на це піде.

Відсотки

Припустимо, вами була взята якась сума 01.01.19 (включно). Повна сума, яку вам необхідно повернути, включаючи відсотки, плати за доп послуги, пені та штрафи не повинна бути вище, ніж 1.5 рази.

Припустимо, ви взяли 10 тисяч рублів. Назад вам необхідно віддати не більше, ніж 25 тисяч рублів. 10 тисяч займ і 15 тисяч відсотки (10 * 1.5).

Якщо ви берете гроші, наприклад, на 15 днів – це спеціалізований позику і на нього діють інші обмеження. Неустойка за його прострочення не повинна перевищувати 0.1% від вашого всього боргу (за кожен день затримки).

Просіть довідку про погашеному борг

Коли ваша заборгованість погашена, не забудьте взяти у кредиторів довідку про те, що ви все погасили. Документ краще зберігати як мінімум на рік-два.

Колектори і їх повноваження

Існує думка, що колектори – це громили, які можуть застосовувати фізичну силу по відношенню до боржника. Однак, такими повноваженнями вони не володіють. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, вам варто негайно звернутися в службу судових приставів.

Не бійтеся користуватися всіма послугами сучасного життя. Уважно читайте договір і вчасно гасіть заборгованість, і ви не зіткнетеся з проблемами, пов’язаними з МФО.

(2 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19.09.2020
Мікропозика – що це, як працює
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup