Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Кредитний рейтинг: навіщо він потрібен?

ГоловнаБлог — Кредитний рейтинг: навіщо він потрібен?

Коли при відвідуванні банку для взяття кредиту ви стикаєтеся з відмовою, цьому є пояснення. Як правило, фінансові організації зважують безліч чинників для встановлення даних про позичальника. Чим більше інформації отримає банк, тим краще вдасться застрахуватися від збитків пов’язаних з неповерненням боргу. Один із критеріїв, який оцінює кожен банк або мікрофінансових організація – кредитний рейтинг. Це дуже важливий показник фінансової стабільності позичальника.

Кредитний рейтинг можна назвати резюме для банку. Він формується на основі кредитної історії, яка може бути як позитивною, так і негативною. Кредитна історія є у кожного громадянина, який досяг повноліття. Ті, хто не брали кредит, мають чисту кредитну історію. Саме на цьому і ґрунтується кредитний рейтинг. Давайте розглянемо детальніше це питання.

Зв’язок з кредитною історією

Кредитний рейтинг залежить від вашої кредитної історії. Давайте розберемося, які дані становлять цю історію:

 • Поява простроченого кредиту.
 • Погашення заборгованості.
 • Відкриття та закриття кредиту.
 • Запит кредитної історії в банку.
 • Щомісячна позиція в рейтингу.

Кредитний рейтинг впливає на прийняття рішення банку з видачі кредиту. Але більш важливим є момент, пов’язаний з працевлаштуванням. Офіційне працевлаштування може бути складніше через негативної кредитної історії, тим більше якщо ми говоримо про роботу у фінансовій установі.

Що таке кредитний рейтинг

По суті це бал. Тут, як в школі, чим вище, тим краще. Якщо позичальник звертається в банк за кредитом і у нього високий бал, то зростає і ймовірність позитивного рішення. Звичайно, навіть найвищий кредитний рейтинг не гарантує 100% схвалення позики, але шанси підвищує точно.

Кредитний рейтинг може бути не тільки у фіз. особи, а й у компанії, регіону і навіть країни. Бал розраховується виходячи з минулою і нинішньою фінансовою історії. Наприклад, бал буде вище, якщо все кредити закриті і нижче, якщо у вас вже є активні кредити. На бал впливає безліч показників. Впливає тривалість і сума кредитів, тривалість прострочень і інші фактори.

Як вважається кредитний рейтинг

Це робиться за спеціальними формулами. Вони можуть відрізнятися від банку до банку, але на сайті кредитної організації ця інформація є. Хоча іноді вона прихована для конфіденційності. Найчастіше рейтинг складається на основі аналізу 10 параметрів.

У країні є бюро кредитних історій, де кожен за символічну суму буде отримати дані про свій кредитний рейтинг. Оцінивши отриману інформацію, у вас з’являється можливість зрозуміти, чи вийде отримати кредит в банку або доведеться попрацювати над поліпшенням показників.

Шанс отримати кредит в банку вже маючи активний кредит і за яким понад 90 днів прострочено платіж, мінімальний. При цьому безліч кредитів на невеликі суми виглядає для кредитора не так серйозно, як іпотека або велика сума кредиту. У першому випадку активність сигналізує про те, що людина занадто часто потребує невеликих сумах грошей, що негативно позначається на схвалення кредиту.

Якщо у вас низький бал і вам відмовляють в банках, тобто спосіб підвищити кредитний рейтинг: звернення в мікрофінансову організацію. «Швидкі позики» абсолютно невибагливі до кредитного рейтингу. Більш того, регулярне використання мікрокредитів допоможе підвищити бал.

Для чого потрібен кредитний рейтинг?

На це питання можна відповісти з декількох позицій, позиції позичальника і позиції кредитора. Очевидно, що кредитор зможе легше спрогнозувати повернення коштів назад, якщо побачить зрілу і якісну кредитну історію. У той же час, поганий кредитний рейтинг дозволяє банку захиститися від проблемних позичальників.

Позичальнику же важливий хороший кредитний рейтинг з тієї причини, що саме рейтинг суттєво впливає на схвалення або відмову в кредиті. Тому важливо не допускати прострочення.

Буває і так, що кредит був узятий давно і вже на вашу думку закритий. Але навіть кілька копійок залишилися непогашеними можуть зіграти злий жарт. Згодом це може перерости в серйозний борг і зіпсувати кредитну історію. Трапляються і шахрайські дії з оформлення кредиту за підробленими, вкраденим документам.

Щоб виявити проблеми в кредитному рейтингу, можна скористатися послугою за його безкоштовного відображенню. Так, 31 січня 2019 року набули чинності поправки до федерального закону «Про кредитні історії», тепер росіяни можуть безкоштовно, 2 рази на рік отримати кредитну історію і персональний кредитний рейтинг. Це дозволить побачити себе очима кредитора. Рекомендується не нехтувати такою важливою інформацією і замовити дану послугу.

Підвищення кредитного рейтингу

Одночасно простий і складний спосіб: позбутися від поточних заборгованостей. Чому простий? Тому що ця інформація у відкритому доступі і кожен може зрозуміти, що йому робити, якщо банк відмовляє видати кредит. А важкий тому, що все-таки доведеться виплатити ту суму, яку людина уникав сплачувати.

Важливо відзначити, що чим більше часу пройшло з простроченої заборгованості, тим меншу роль це зіграє в кредитній історії.

Але є і хороші новини. Крім дій, які погіршували кредитний рейтинг, є і ті дії, які допоможуть повернути «довіра» банку до вас. Поліпшити кредитну історію для підвищення рейтингу також можна. Для цього потрібно справно платити обумовлену суму і вносити грошові кошти не пізніше терміну.

Кредитний рейтинг є оцінкою якісної і кількісної інформації про позичальника. Він включає в себе непублічну інформацію, яка отримана аналітиками рейтингових агентств. Такі агентства користується міжнародною шкалою для розрахунку рейтингової позиції.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19.09.2020
Кредитний рейтинг: навіщо він потрібен?
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup