Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Колекторське агентство: як відрізнити нелегалів від сертифікованих?

ГоловнаБлог — Колекторське агентство: як відрізнити нелегалів від сертифікованих?

Кредитування вельми поширене у всьому світі, винятком не стала і наша країна. Завдяки кредиту можливо швидше придбати необхідні товари і послуги, що позитивно позначається на макроекономічну динаміку держави. У той же час, кредити необхідно повертати. Заборгованість по кредиту в більшості випадків веде до утворення «боргової ями». Пені, штрафи, відсотки, аж ось вже ви повинні кредитору набагато більше, ніж позичали. Проблемними кредитами займаються спеціальні структури, які отримали назву кредитні агентства.

Чим займається колекторське агентство?

Основне завдання колекторського агентства – позасудове стягнення боргів. По суті це агентство працює з проблемними кредитами, займається стягненням простроченої заборгованості фізичних та юридичних осіб. Подібні агентства укладають угоду з кредитором і отримують свій відсоток з суми, яку вдалося стягнути з боржника. У деяких випадках колектори викуповують проблемний кредит у банків і мікрофінансових установ. В такому випадку оплата їхньої праці – сума стягнення від боржника. Банк після викупу кредиту колекторам нічого не платить.

Діяльність колекторських агентств регулюється на законодавчому рівні, вони мають певними правами і обов’язками. При цьому поширена практика, коли колектори діють нелегально. Як відрізнити працюють офіційно від нелегалів?

Офіційні та нелегальні колекторські агентства

Часом методи роботи колекторів з боржниками змушують засумніватися в офіційному схваленні державними органами їх практик. Шантаж, залякування, псування майна боржника, а іноді і фізичне насильство. Сюди ж можна додати телефонний терор боржника, його сім’ї, колег по роботі і знайомих. Переважно негативну репутацію колекторам створили неофіційні агентства, які масово працювали аж до прийняття закону від 3.07.2016 № 230-ФЗ «Про захист прав і законних інтересів фізичних осіб при здійсненні діяльності по поверненню простроченої заборгованості та про внесення змін до Федерального закону« Про мікрофінансової діяльності і мікрофінансових організаціях ».

Після того, як закон вступив в силу, випадків некоректного поводження з дощами стало менше, але все ще можна зустріти новинні заголовки повідомляють про жорстокість співробітників колекторських агентств, яка межує з криміналом. Відрізнити ж нелегала від офіційного представника просто: необхідно переконатися в наявності реєстрації в якості юр. особи, яку внесено до держ. реєстр колекторських агентств і має свідоцтво, яке підтверджує право на здійснення діяльності по поверненню простроченої заборгованості.

Діяльність легальних колекторські агентства контролюються гос. органами. У легального колекторського агентства обов’язково є сайт із зазначенням адреси та контактних даних. Будь-які незаконні методи роботи такого агентства потрапляють під відповідальність, боржник може звернутися зі скаргою до Федеральної служби судових приставів.

Про передачу або поступку боргу колекторському агентству позичальник сповіщається в обов’язковому порядку. Законодавством країни регулюються способи сповіщення позичальника про необхідність повернення боргу. До таких способів відносяться:

 • візити;
 • дзвінки;
 • СМС.

При цьому число таких повідомлень регулюється законом. Так, відвідати боржника співробітники агентства мають право до 4 разів на місяць, а дзвінок повинен проходити не частіше, ніж 8 раз на добу. При цьому ні дзвінки, ні СМС, ні візити не повинні відбуватися в період з 22:00 до 8:00 в буденні дні, і 20:00 – 9:00 у вихідні та святкові дні.

У тому випадку, якщо ви зіткнулися з порушеннями, рекомендується звертатися зі скаргами в Національну асоціацію професійних колекторських агентств (НАПКА), ФССП країни, правоохоронні органи

(1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19.09.2020
Колекторське агентство: як відрізнити нелегалів від сертифікованих?
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup