Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Грейс період: суть, поняття

ГоловнаБлог — Грейс період: суть, поняття

Грейс-періодом вважається – певний проміжок часу, тобто тимчасова пільга, яка надається фінансовою установою для погашення та сплати відсотків по взятому кредиту.

Якщо застосовується пільговий період, тоді процентна ставка коштами в зазначений проміжок часу не нараховується або її величина значно менше, ніж було виставлено банківською ставкою. Грейс-період найчастіше використовують коли говорять про поновлюваних кредитних картах і про карти, в яких є додаткова послуга – овердрафт.

Що таке овердрафт?

Овердрафтом називають грошові кошти, які надаються позичальникові на певний термін без процентної ставки, тоді клієнт може задовольнити свої потреби і протягом зазначеного терміну поверне кошти на власний розрахунковий рахунок.

Наприклад, якщо ви купуєте в магазині техніку і у нього на карті не вистачає коштів, але з урахуванням овердрафту він може придбати необхідну річ в даний момент. Таким чином клієнт може взяти безвідсотковий кредит і повернути кошти протягом певного часу, тобто пільгового періоду, що не буде нараховано відсотки за використання наданих коштів. Деякі фінансові організації надають послуги овердрафту з мінімальною процентною ставкою.

Розрізняють декілька видів овердрафту:

 • стандартний;
 • авансом;
 • інкасаційний;
 • технічний.

Різновиди пільгового періоду

Поділяють на:

Пільговий період, по кожному окремому траншу. У такому випадку позичальник зобов’язаний виплатити кошти в зазначені терміни, в проміжок поки гроші не повертаються нараховуються відсотки, але якщо заборгованість була погашена в термін, то відсотки не стягуються.
Пільговий період по сукупності операцій, які були проведені в звітний період времени.В даному варіанті позичальникові необхідно погашати заборгованість в повній мірі або частинами в зазначені періоди часу. Найчастіше терміни обумовлюються заздалегідь, і тривалість пільгового періоду може бути більше ніж при окремих транші.

Якщо ж позичальник, не повертає взяту суму коштів, тоді після закінчення допустимого терміну нараховуються відсотки в розмірі взятої суми коштів в борг у банку.

Грейс-період був створений на основі пропозиції, в якому клієнтам надається можливість взяти гроші в борг без відсотків, але в разі неповернення грошей, заборгованість збільшується в кілька разів. Банки використовують грейс-період дуже часто покривають свої витрати і витрати, завдяки відсотковими ставками, а також комісійним які їм нараховуються в момент використання картки.

Якщо ж позичальник буде вчасно виконувати всі умови угоди і повертати взяту суму коштів в обумовлений термін, то грейс-період може бути не тільки вигідним, але і безпечним, так як клієнтові необхідно буде повернути тільки взяту суму коштів і він зможе тимчасово поліпшити власний добробут.

Терміни пільгового періоду

Найчастіше пільговий період має мінімальний термін, тому при взятті коштів, необхідно звертати увагу на дату їх повернення.

Розрізняють 3 варіанти обчислення повернення пільгового періоду:

 • від числа, коли була зроблена покупка;
 • від моменту початку звітного періоду;
 • в день формування виписки, після придбання.

Пільговий період вигідний тільки тим клієнтам, які виконують всі умови угоди і не затримують виплати по заборгованостях.

(4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19.09.2020
Грейс період: суть, поняття
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup