Содержание статьи:
Грейс-періодом вважається – певний проміжок часу, тобто тимчасова пільга, яка надається фінансовою установою для погашення та сплати відсотків по взятому кредиту.
Якщо застосовується пільговий період, тоді процентна ставка коштами в зазначений проміжок часу не нараховується або її величина значно менше, ніж було виставлено банківською ставкою. Грейс-період найчастіше використовують коли говорять про поновлюваних кредитних картах і про карти, в яких є додаткова послуга – овердрафт.
Овердрафтом називають грошові кошти, які надаються позичальникові на певний термін без процентної ставки, тоді клієнт може задовольнити свої потреби і протягом зазначеного терміну поверне кошти на власний розрахунковий рахунок.
Наприклад, якщо ви купуєте в магазині техніку і у нього на карті не вистачає коштів, але з урахуванням овердрафту він може придбати необхідну річ в даний момент. Таким чином клієнт може взяти безвідсотковий кредит і повернути кошти протягом певного часу, тобто пільгового періоду, що не буде нараховано відсотки за використання наданих коштів. Деякі фінансові організації надають послуги овердрафту з мінімальною процентною ставкою.
Розрізняють декілька видів овердрафту:
Поділяють на:
Пільговий період, по кожному окремому траншу. У такому випадку позичальник зобов’язаний виплатити кошти в зазначені терміни, в проміжок поки гроші не повертаються нараховуються відсотки, але якщо заборгованість була погашена в термін, то відсотки не стягуються.
Пільговий період по сукупності операцій, які були проведені в звітний період времени.В даному варіанті позичальникові необхідно погашати заборгованість в повній мірі або частинами в зазначені періоди часу. Найчастіше терміни обумовлюються заздалегідь, і тривалість пільгового періоду може бути більше ніж при окремих транші.
Якщо ж позичальник, не повертає взяту суму коштів, тоді після закінчення допустимого терміну нараховуються відсотки в розмірі взятої суми коштів в борг у банку.
Грейс-період був створений на основі пропозиції, в якому клієнтам надається можливість взяти гроші в борг без відсотків, але в разі неповернення грошей, заборгованість збільшується в кілька разів. Банки використовують грейс-період дуже часто покривають свої витрати і витрати, завдяки відсотковими ставками, а також комісійним які їм нараховуються в момент використання картки.
Якщо ж позичальник буде вчасно виконувати всі умови угоди і повертати взяту суму коштів в обумовлений термін, то грейс-період може бути не тільки вигідним, але і безпечним, так як клієнтові необхідно буде повернути тільки взяту суму коштів і він зможе тимчасово поліпшити власний добробут.
Найчастіше пільговий період має мінімальний термін, тому при взятті коштів, необхідно звертати увагу на дату їх повернення.
Розрізняють 3 варіанти обчислення повернення пільгового періоду:
Пільговий період вигідний тільки тим клієнтам, які виконують всі умови угоди і не затримують виплати по заборгованостях.
Залишити відповідь