Содержание статьи:
Далеко не всі перукарі дотримуються елементарних правил дотримання гігієни, і самі власники салонів краси можуть не дотримуватися санітарних норм при дезінфекції інструментів. На жаль, це підтверджується потім у клієнтів, у вигляді різних інфекційних захворюваннях.
Варто також сказати, що дезінфекцію повинні проходити не тільки інструменти, якими майстри роблять зачіску, а й проводити дезінфекцію своїх рук до того як приступити до роботи, ну і після роботи, це в першу чергу і сама безпеку перукаря.
Коли перукар приступає до роботи він стикається з вашим біологічним матеріалом, який згодом може переноситься на наступних клієнтів, які приходять після вас. Звичайно, сам відвідувач перукарні може і не здогадуватися, що має будь-які захворювання, віруси і грибок.
Якщо проводити дезінфекцію всіх інструментів, то природно весь хвороботворний матеріал потрапляє і наступному відвідувачеві, особливо швидко можна заразиться якщо у вас є, будь-які рани і порізи на шкірі, і природно постраждати може і сам перукар, а не тільки клієнт. Найпоширеніші хвороби, які передаються зі стрижкою: герпес; стафілокок; педикульоз; туберкульоз; гепатит С;
Також не забуваємо про те, що існують ще механічні зараження, такі як пил і бруд, які залишаються на ножицях, щітки і машинка для стрижки, і також легко заражають порізи і ранки як у майстра, так і у клієнта. Дезінфекція для майстра-перукаря важлива для його безпеки не менше ніж для клієнта перукарні.
Види поетапної обробки:
Особливу важливу увагу дезінфекції, варто приділяти сучасним барбершопам, які дуже тісно пов’язані зі шкірою, і в процесі роботи Барбер можливі порізи, особливо при голінні чоловіків.
Всім методи для дезінфекції та стерилізації перукарень інструментів, описані в державних стандартах по стерилізації, і кожен працівник сфери краси зможе знайти всю детальну інформацію.
Найефективніші методи дезінфекції та стерилізації:
● термічна обробка, мається на увазі обробка в киплячій воді. Можна полность занурити інструменти в окріп і прокип’ятити, або просто купити сухожарові шафі в якому, і обробляються всі інструменти;
● хімічна обробка, даний метод включає в себе обробку перукарських інструментів за допомогою спеціальних розчинів. При такому методі не потрібні великі температури, просто заливається повністю всі інструменти на певний час, після чого інструменти повністю безпечні роботи;
Хімічна дезінфекція, є більш ефективною ніж термічна, оскільки спеціальні засоби повністю знищують шкідливі віруси, бактерії і гриби, без залишку.
Що стосується важливого інструменту перукаря, такого як гребінець, то тут теж є невелика технологія для безпечної дезінфекції.
Після того як стрижка закінчена варто не забувати виконувати такі рекомендації, що стосуються гребінця:
Всі кошти з антисептичним складом доступні в користуванні кожному перукаря. Вони можуть випускатися як в рідкій формі так і в сухих сумішах, які за допомогою інструкції можна без зусиль використовувати. Всі розчини, які знаходяться в салоні або перукарні повинні бути обов’язково підписані і з зазначеною датою відкриття і початок вживання. В основному всі розчини йдуть в формі концентрату і вже в розведеному вигляді можуть використовуватися протягом навіть місяці. В середньому інструменти варто тримати в розчині близько п’яти хвилин, але можуть бути кошти, які варто довше витримати.
Що стосується перукарень, в яких дуже багато різноманітних предметів по догляду за волоссям, не тільки металеві, а й пластмасові, гумові або навіть зі скла, варто вибирати, звичайно універсальні засоби для дезінфекції.
Сучасний ринок дезінфекції пропонує не тільки ефективні засоби в боротьбі з мікробами, а й більш безпечні ніж це було раніше.
При виборі дезинфікуючого засобу ви повинні звернути увагу:
Хотілося б, щоб кожен майстер перукарської справи дотримувався всіх правил дезінфекції, і розумів, що це не тільки безпеку для кожного вашого клієнта а й для самих вас!
Дуже багато майстрів на жаль вважають, що можна і проводити ретельної дезінфекції після кожного клієнта, але це далеко не правельно. Необхідно знайти буквально пару хвилин і провести дезінфекцію всього інструменту якому ви тільки що користувалися, це і ваша безпека теж.
Звичайно здається, що гребінець не такий важливий інструмент, який потребує частої дезінфекції, але це не так. Гребінець потрібно також дезінфікувати після кожного використання, можливо також використовувати деззасоби у вигляді спрея, це може допомогти заощадити час.
Ще кілька років тому всі засоби для дезінфекції, які вбивають все шкідливі віруси і мікроорганізми, мали дуже неприємний і їдкий запах, але на сьогоднішній день все кардинально змінилося. Зараз можна купити ефективний засіб без запахів і це навіть правильний вибір, ви не повинні постраждати від деззасоби.
Кожне засіб для дезінфекції має свою інструкцію із застосування, деякі можуть зберігається 10 днів, а деякі навіть місяць в розведеному вигляді, і для повторного застосування. Варто уважно вивчити всі рекомендації, зазначені на коробці.
Залишити відповідь