Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Дезінфекція інструментів перукаря

ГоловнаБлог — Дезінфекція інструментів перукаря

Далеко не всі перукарі дотримуються елементарних правил дотримання гігієни, і самі власники салонів краси можуть не дотримуватися санітарних норм при дезінфекції інструментів. На жаль, це підтверджується потім у клієнтів, у вигляді різних інфекційних захворюваннях.

Варто також сказати, що дезінфекцію повинні проходити не тільки інструменти, якими майстри роблять зачіску, а й проводити дезінфекцію своїх рук до того як приступити до роботи, ну і після роботи, це в першу чергу і сама безпеку перукаря.

Навіщо потрібно проводити дезінфекцію інструментів в перукарні

Коли перукар приступає до роботи він стикається з вашим біологічним матеріалом, який згодом може переноситься на наступних клієнтів, які приходять після вас. Звичайно, сам відвідувач перукарні може і не здогадуватися, що має будь-які захворювання, віруси і грибок.

Якщо проводити дезінфекцію всіх інструментів, то природно весь хвороботворний матеріал потрапляє і наступному відвідувачеві, особливо швидко можна заразиться якщо у вас є, будь-які рани і порізи на шкірі, і природно постраждати може і сам перукар, а не тільки клієнт. Найпоширеніші хвороби, які передаються зі стрижкою: герпес; стафілокок; педикульоз; туберкульоз; гепатит С;

Також не забуваємо про те, що існують ще механічні зараження, такі як пил і бруд, які залишаються на ножицях, щітки і машинка для стрижки, і також легко заражають порізи і ранки як у майстра, так і у клієнта. Дезінфекція для майстра-перукаря важлива для його безпеки не менше ніж для клієнта перукарні.

Види поетапної обробки:

 • механічне очищення, це попереднє очищення ножиць, щіток, лез та іншого інструменту, перед дезінфекцією. Промивання всіх приладів мильним розчином, і легке очищення від видимого бруду;
 • стерилізація та дезінфекція, найголовніший і ефективний метод в боротьбі з бактеріями і вірусами;

Особливу важливу увагу дезінфекції, варто приділяти сучасним барбершопам, які дуже тісно пов’язані зі шкірою, і в процесі роботи Барбер можливі порізи, особливо при голінні чоловіків.

Методи дезінфекції перукарських інструментів

Всім методи для дезінфекції та стерилізації перукарень інструментів, описані в державних стандартах по стерилізації, і кожен працівник сфери краси зможе знайти всю детальну інформацію.

Найефективніші методи дезінфекції та стерилізації:

● термічна обробка, мається на увазі обробка в киплячій воді. Можна полность занурити інструменти в окріп і прокип’ятити, або просто купити сухожарові шафі в якому, і обробляються всі інструменти;

● хімічна обробка, даний метод включає в себе обробку перукарських інструментів за допомогою спеціальних розчинів. При такому методі не потрібні великі температури, просто заливається повністю всі інструменти на певний час, після чого інструменти повністю безпечні роботи;

Хімічна дезінфекція, є більш ефективною ніж термічна, оскільки спеціальні засоби повністю знищують шкідливі віруси, бактерії і гриби, без залишку.

Що стосується  важливого інструменту перукаря, такого як гребінець, то тут теж є невелика технологія для безпечної дезінфекції.

Після того як стрижка закінчена варто не забувати виконувати такі рекомендації, що стосуються гребінця:

 • для початку з гребінця необхідно струсити все решта Зістрижені волоски, це легко робиться за допомогою щітки або, просто промити під проточною водою;
 • після цього необхідно гребінець простерилізувати, тобто обробити дезінфікуючими засобами в спеціальному контейнері для стерилізації, але також, можна нанесіть на
 • перукарський інвентар знезаражувальне засіб у вигляді спрея;
 • після проведення всіх процедур, дайте просохнути кілька хвилин і використовуйте гребінець знову для надання наступних перукарських послуг;

Особливості дезінфікуючих засобів

Всі кошти з антисептичним складом доступні в користуванні кожному перукаря. Вони можуть випускатися як в рідкій формі так і в сухих сумішах, які за допомогою інструкції можна без зусиль використовувати. Всі розчини, які знаходяться в салоні або перукарні повинні бути обов’язково підписані і з зазначеною датою відкриття і початок вживання. В основному всі розчини йдуть в формі концентрату і вже в розведеному вигляді можуть використовуватися протягом навіть місяці. В середньому інструменти варто тримати в розчині близько п’яти хвилин, але можуть бути кошти, які варто довше витримати.

Що стосується перукарень, в яких дуже багато різноманітних предметів по догляду за волоссям, не тільки металеві, а й пластмасові, гумові або навіть зі скла, варто вибирати, звичайно універсальні засоби для дезінфекції.

Сучасний ринок дезінфекції пропонує не тільки ефективні засоби в боротьбі з мікробами, а й більш безпечні ніж це було раніше.

При виборі дезинфікуючого засобу ви повинні звернути увагу:

 • запах, якщо в вашому дезинфицирующем засобі дуже різкий запах коштує від нього відмовлятися, він може бути небезпечним як для майстра, так і для інструменту, який стерилізується;
 • склад, варто уважно вивчити склад, так як, є компоненти, які можуть викликати алергічну реакцію, а тим більше якщо перукар може використовувати його прямо на робочому місці де розчин може потрапити на відвідувача;
 • вплив на інструменти, є такі дезінфектори, які можуть входити в реакцію, наприклад, з металом і викликати корозію вашого інструменту, це дуже неприємний наслідок, адже якісний інструмент коштує не могло;

Хотілося б, щоб кожен майстер перукарської справи дотримувався всіх правил дезінфекції, і розумів, що це не тільки безпеку для кожного вашого клієнта а й для самих вас!

FAQ

Чи варто проводити дезінфекцію після кожного клієнта?

Дуже багато майстрів на жаль вважають, що можна і проводити ретельної дезінфекції після кожного клієнта, але це далеко не правельно. Необхідно знайти буквально пару хвилин і провести дезінфекцію всього інструменту якому ви тільки що користувалися, це і ваша безпека теж.

Чи потрібно стерилізувати гребінець після стрижки?

Звичайно здається, що гребінець не такий важливий інструмент, який потребує частої дезінфекції, але це не так. Гребінець потрібно також дезінфікувати після кожного використання, можливо також використовувати деззасоби у вигляді спрея, це може допомогти заощадити час.

Чи повинен засіб для дезінфекції мати різкий запах?

Ще кілька років тому всі засоби для дезінфекції, які вбивають все шкідливі віруси і мікроорганізми, мали дуже неприємний і їдкий запах, але на сьогоднішній день все кардинально змінилося. Зараз можна купити ефективний засіб без запахів і це навіть правильний вибір, ви не повинні постраждати від деззасоби.

Скільки можна зберігати розчин для дезінфекції в розведеному вигляді?

Кожне засіб для дезінфекції має свою інструкцію із застосування, деякі можуть зберігається 10 днів, а деякі навіть місяць в розведеному вигляді, і для повторного застосування. Варто уважно вивчити всі рекомендації, зазначені на коробці.

(1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

09.05.2021
Дезінфекція інструментів перукаря
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup