Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Що таке кредитоспроможність?

ГоловнаБлог — Що таке кредитоспроможність?

Це можливість вчасно і в повному обсязі погасити банківський кредит з урахуванням відсотків і інших комісій, прописаних в кредитному договорі. Термін використовується як для фізичних, так і для юридичних осіб. Людина, яка не може виплатити кредит, на думку фінансової організації, є некредитоспроможним, а значить кредит не отримає.

Як оцінюється кредитоспроможність

В першу чергу враховується дохід людини, який звернувся за послугами в кредитну організацію. Для банку важливо не тільки факт працевлаштування, а й період отримання коштів, регулярність поповнень на рахунку. В основному враховується тільки офіційне працевлаштування, оскільки банки не будуть зв’язуватися з «чорними» джерелами доходу. Якщо кредит бере пенсіонер, то і цей показник враховується. Додатковим офіційним джерелом доходу вважається сума з оренди житла, якщо ви здаєте приміщення.

Як підсумок, за дохід банк вважає:

 • заробітна плата з офіційною роботи;
 • пенсія;
 • гроші з оренди приміщення.

Вплив боргів на кредитоспроможність

Вони грають мало не головну роль. Середні витрати на продукти, оплату комунальних послуг та інше враховуються при оцінюванні клієнта. Якщо людина вчасно не оплачує рахунки, не платить податок з підробітку, то і це впливає на рішення банку.

Також враховуються старі кредити, які зберігаються в кредитній історії. За кредитоспроможності б’ють:

 1. Непогашені кредити.
 2. Прострочені платежі.
 3. Неповне внесення суми в банк для погашення кредиту.
 4. Відмова від сплати кредиту в банк.

Такі дії виключно негативно впливають на кредитоспроможність.

Як перевірити свою кредитоспроможність?

Це поняття часто плутають з платоспроможністю. Коротко розглянемо різницю. Платоспроможність – це наявність у вас коштів, щоб оплатити базові потреби (їжа, квартира, одяг, освіту). Кредитоспроможність – це можливість погасити кредит в банківській організації. Її можна легко перевірити самостійно.

Порахуйте, яка сума кредиту вам потрібна. Можливо, буде достатньо кількох тисяч, щоб закрити прогалини в фінансах. Звідси ж порахуйте, скільки в місяць знадобитися на виплату кредиту.
Порівняйте щомісячний дохід з витратами. Те, що залишається в різниці – ті гроші, якими ви можете розпоряджатися. Якщо їх достатньо для поступального погашення кредиту, то продовжуємо.
Перевірте кредитну історію. Негативна кредитна історія не дасть вам можливості отримати нову суму, оскільки для банку ви ставали не кредітонеспособним клієнтом.

(3 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19.09.2020
Що таке кредитоспроможність?
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup