Професійне обладнання для клінік та салонів краси

Банківська гарантія

ГоловнаБлог — Банківська гарантія

Банківська гарантія – це спосіб забезпечити виконання зобов’язань обох сторін. Під час підписання договору фінансова установа зобов’язується видати витребувані кошти, а позичальник зобов’язується повернути взяту суму коштів в строк, а також з урахуванням всіх процентних нарахувань. У банківській гарантії фінансова установа бере на себе обов’язок сплатити заборгованість на першу вимогу кредитора (бенефіціара).

Банківська гарантія – це один з варіантів, який дозволяє фінансовій установі забезпечити виконання всіх прописаних зобов’язань позичальником. У такому випадку організація або установа, яка видає кошти, виступає у вигляді гаранта, а боржник дає письмову згоду на виконання, а також дотримання всіх пунктів прописаних в договорі. В даному випадку боржникові слід виплатити грошову суму позичальникові або при ігноруванні умов угоди необхідно виконати прописані умови та відшкодувати борг будь-яким прописаним способом в договорі.

Якщо банк або інша фінансова організація надає послуги по видачі коштів в борг, тоді даний варіант позики називається банківською гарантією. Залежно від умов прописаних в договорі за якими видається кредит, то умови банківської гарантії можуть застосовуватися індивідуально до кожного клієнта, тобто позичальникові.

Так як банківська гарантія може вважатися незалежною, в такому випадку будь-яка фінансова установа видає кошти в позику на прохання другої сторони – принципу. У договорі вказуються всі зобов’язання, і тоді позичальник добровільно підписує умови співпраці з банком або страховою компанією.

Якщо ж позичальник не виконує умови, тоді банк зобов’язаний виконати зобов’язання зазначені в гарантії, тому банківська гарантія видається для відповідного забезпечення. Незалежна гарантія гарантує виплату коштів банку, в якому брав кредит позичальник, банком або установою яке було поручителем гарантії.

Якщо ж після взяття кредиту, а також підтвердження дій за допомогою банківської гарантії, організація не виплачує борги, то за неї сплачує заборгованість гарант.

Гарантом може бути не тільки фінансова установа, а й будь-яка організація. Найчастіше використовується банківська гарантія під час укладення договорів між виконавцем і державою.

Кредитна організація

Кредитною організацією називають організацію чи установу, яка отримала ліцензію на видачу коштів для отримання прибутку, як основного виду практики. Кредитна організація може бути заснована за допомогою будь-якої форми власності. Організації мають право приводити у виконання:

 • залучення осіб, як фізичних, так і юридичних для вкладання коштів;
 • розміщення грошей, а також їх зберігання на власних умовах;
 • відкриття та ведення на власний розсуд банківських рахунків юридичними і фізичними особами.

Види банківських гарантій

Банківська гарантія відповідає державним вимогам і нормам, тому враховує інтереси обох сторін. Але гарантію можуть надавати тільки кредитні організації мають ліцензію на надання послуг. Тому якщо організація не має дозволу на видачу коштів, то установа може понести кримінальну відповідальність за незаконне надання послуг.

Банківська гарантія також видавалася страховими компаніями, але через внесених законопроектів, тепер існує тільки банківська гарантія, яка видається тільки банківським організаціям.

Банківська гарантія – це умови угоди, в якій одна сторона надає кошти на основі наданої їй ліцензії, а друга сторона бере кошти в позику, з урахуванням зазначених вимог і термінів.

Розрізняють 5 сфер використання банківської гарантії під час підписання договору.

 1. Банківська гарантія, яка гарантує виконання зобов’язань. В даному випадку компанія, яка стала переможцем у тендері або аукціоні надає гарантію, на те що її поручитель виплатить фіксовану суму в разі якщо організація не виконає умови або вони не будуть відповідати замовлення.
 2. Тендерна гарантія. В даному варіанті учасники аукціону або тендеру повинні до моменту участі в ньому внести певну суму коштів, щоб підтвердити власні наміри, після закінчення тендеру вкладені гроші повертаються учасникам.
 3. Митна гарантія видається тим, компаніям які перевозять товари через митницю, в такому випадку компанія дає гарантію на те, що до закінчення гарантійного терміну виплатить митний внесок.
 4. Гарантія повернення авансового платежу. Іноді гарантію дає не виконавець, а замовник, в такому випадку компанія виконавець надає письмову гарантію повернення коштів, якщо перераховані пункти в контракті не будуть виконані в строк.
 5. Гарантія на користь податкових органів, стати гарантом може тільки державний банк в ряді випадків.

Розміри банківської гарантії

Залежно від сфери діяльності, а також вартості виконання робіт, банківська гарантія може мати різні обсяги:

 1. Для виконання зобов’язань необхідно внести від 5-30% від всієї суми, в деяких випадках якщо вартість контракту перевищує 50 млн рублів слід внести від 10-30%.
 2. У тендерної гарантії необхідно внести від 0,5 – 5% від загальної вартості контракту.
 3. Авансовий платіж повинен відповідати гарантійному, тому необхідно вносити 30% від зазначеної суми в контракті.
 4. Митна гарантія має на увазі сплату за ввезення або вивезення товару, платіж по митної гарантій не повинна перевищувати заявленої вартості товару.
 5. Обсяг внесених коштів при податковій гарантії визначається індивідуально для кожного випадку.

 

Терміни банківської гарантії

Як і будь-який договір гарантія має свої терміни.

 1. Гарантія на забезпечення має термін виконання протягом усього контракту плюс один місяць.
 2. Тендерна гарантія діє 2 місяці, після того як закінчився термін подачі заявок.
 3. Митна гарантія може видаватися терміном більш ніж на 1 рік.
 4. Авансовий платіж найчастіше збігається з гарантією повернення, але іноді може перевищувати платіж на 1 місяць.
 5. Податкова гарантія діє протягом 8 місяців, після подачі декларації.

Для того, щоб забезпечити собі правильно роботу, а також убезпечити власні інтереси необхідно правильно і грамотно складати банківську гарантію.

(4 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...

Комментарии

Влад, 2020-11-25 03:55:34

Я верю только национальным банкам. Вот они могут дать гарантию на любую услугу, что мне нужна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19.09.2020
Банківська гарантія
Категорії
phone chat
close
phone
chat
×  ×   ×
   Назва:
   Ціна:
   Потужність:
   Колір:


    Виберіть спосіб доставки:
    Самовивіз (м. Київ, вул. Дніпровська набережна 19а)Нова пошта (доставка безкоштовна по Україні)Доставка за адресою (доставка безкоштовна по Україні)

    Оберіть спосіб оплати:
    Готівкою при отриманніОплата на банківський рахунокОплата на карту ФОП (ФОП Датченко О.О. 5169 3305 1250 8182)


    ×
    ×
    Close popup
    Close popup